کد خبر : 50588 / /
/

یارانه معیشتی | یارانه معیشتی فجرانه | یارانه معیشتی شب عید

یارانه معیشتی جدید وارد حساب ها شد | با قیمت ۵۲۳ هزار تومان ۱۱ قلم کالای اساسی بخرید + جزییات

علیرضا عسگریان گفت: امشب ساعت ۲۴ اعتبار مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ برای مشمولان شارژ می‌شود و هر نفر می‌تواند ۱۱ قلم کالای اساسی را با قیمت ۵۲۳ هزار تومان بخرد و ۲۲۰ هزار تومان هم یارانه تشویقی دولت است.

یارانه معیشتی جدید وارد حساب ها شد | با قیمت ۵۲۳ هزار تومان  ۱۱ قلم کالای اساسی بخرید + جزییات

یارانه معیشتی جدید دولت رئیسی برای اولین بار از اردیبهشت سال 1401 پرداخت شد. با توجه به افزایش قیمت‌ها، دولت سیزدهم برای جبران رفاه از دست رفته خانوار و کمک به معیشت آن‌ها اقدام به افزایش یارانه معیشتی کرده استیارانه معیشتی بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. یارانه معیشتی  سه دهک اول به شرط استفاده از کالابرگ افزایش خواهد یافت در ادامه به خبر جدید درباره یارانه معیشتی می پردازیم.

 خرید باید توسط سرپرست خانوار انجام شود اما محدودیت استفاده از کارت وجود ندارد و از هر کارت بانکی می‌توان خرید کرد. ضمن اینکه یک ماه مهلت استفاده از این یارانه وجود دارد. یارانه ۲۲۰ هزار تومانی طرح فجرانه کالابرگ قابل ذخیره شدن برای استفاده در ماه‌های دیگر نیست.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ۳۰ برابر شدن استفاده مردم از طرح فجرانه کالابرگ (یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی) از زمان اجرای آن خبر داد و گفت: از جمعه شب ساعت ۲۴ اعتبار مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ برای مشمولان شارژ می‌شود.

به گزارش عصر ایران، علیرضا عسگریان در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره اجرای مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی اظهار داشت:‌ طرح فجرانه که سه‌ماهه است و تا ۱۷ اردیبهشت ادامه دارد، با استقبال مردم مواجه شده است.

معاون وزیر کار گفت: ساعت ۲۴ جمعه اعتبار مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ برای مشمولان شارژ شد و هر نفر می‌تواند ۱۱ قلم کالای اساسی را با قیمت ۵۲۳ هزار تومان بخرد و ۲۲۰ هزار تومان هم یارانه تشویقی دولت است.

عسگریان تاکید کرد که خرید باید توسط سرپرست خانوار انجام شود اما محدودیت استفاده از کارت وجود ندارد و از هر کارت بانکی می‌توان خرید کرد. ضمن اینکه یک ماه مهلت استفاده از این یارانه وجود دارد. یارانه ۲۲۰ هزار تومانی طرح فجرانه کالابرگ قابل ذخیره شدن برای استفاده در ماه‌های دیگر نیست.

وی از مردم خواست برنامه کاربردی «شما» را روی گوشی موبایل خود نصب کنند تا اطلاعات دقیق درباره طرح فجرانه کالابرگ را به دست آورند.

به گفته وی، ۲۲۰ هزار فروشگاه به طرح فجرانه کالابرگ پیوسته‌اند که اسامی و مشخصات و آدرس آنها در برنامه شما درج شده است. همچنین دهک افراد هم در این برنامه بارگذاری شده است.

وی افزود: افرادی که عضو طرح کالابرگ نیستند می‌توانند طبق روال گذشته در سایت حمایت وزارت کار اعتراض خود را ثبت کنند البته دهک‌بندی‌ها فعلا و تا پایان اجرای این طرح سه‌ماهه (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳) تغییر نخواهد کرد.

عسگریان درباره احتمال تمدید اجرای طرح فجرانه گفت: این طرح سه‌ماهه بود که تا ۱۷ اردیبهشت سال بعد ادامه دارد اما تمدید آن به تامین بودجه مشروط است. به نظر می‌آید در فروردین یا اوایل اردیبهشت درباره تداوم آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

معاون وزیر کار افزود: دولت به طور دقیق به دنبال آن است که ابتدا منابع این طرح تعیین و تامین شود و سپس درباره اجرا یا تمدید آن تصمیم خواهد گرفت.

وی گفت: با کنار گذاشتن شرط خرید حداقل ۲۰۰ هزار تومان برای بهره‌مندی از یارانه مضاعف، استفاده مردم نسبت به قبل ۳۰ برابر افزایش یافت به طوری که اکنون روزانه یک میلیون تراکنش برای خرید از کالابرگ انجام می‌شود.

وی گفت: قرار نیست نان به طرح کالابرگ اضافه شود چراکه یارانه بزرگی به آرد و نان داده می‌شود.

عسگریان به فروشگاه‌هایی که در عرضه کالاها با کالابرگ تخلفاتی مرتکب می‌شوند هشدار داد که دسترسی آنها به این طرح قطع خواهد شد. مردم نیز اطلاعات فروشگاه‌های متخلف را به شماره ۶۳۶۹ اعلام کنند.

به گفته وی بیش از ۵۲ میلیون نفر از ۶۱ میلیون نفر که مشمول طرح فجرانه کالابرگ هستند از آن استفاده کردند که معادل ۸۷ درصد می‌شود البته این نسبت در دهک‌های یک تا سه بیش از ۹۰ درصد بوده است.

عسگریان افزود: ۱۰۵۰۰میلیارد تومان یارانه فجرانه کالابرگ اختصاص داده شده و سهم پرداختی مردم ۳۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

معاون وزیر کار تاکید کرد که مردم به شایعات درباره توقف اجرای طرح توجه نکنند و این طرح تا ۱۷ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

به گفته وی با اجرای این طرح تاکنون ۵۰۰ هزار تن از ۱۱ قلم کالا توسط مردم خریداری شده و درواقع به سفره مشمولان رسیده است و نکته مهم آن است که هیچ کمبود کالایی رخ نداده است. این مقدار کالا در قالب ۵۱ میلیون بسته کالایی بوده است. این در حالی است که در دولت گذشته طی ۲ ماه برای توزیع فقط چند میلیون بسته سبد غذایی مشکلات زیادی برای مردم ایجاد شد.

عسگریان تاکید کرد که ۲۲۰ هزار تومان فجرانه کالابرگ در واقع نوعی تخفیف است که به مشمولان داده می‌شود بنابراین متقاضیان باید اقدام به خرید و پرداخت بخشی از پول کالا بکنند تا بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد که ضرورتی ندارد که مردم حتما ۱۱ قلم کالا را با هم خریداری کنند تا از اعتبار کالابرگ بهره‌مند شوند، بلکه هر قلم را می‌توانند جدا جدا خریداری کنند و در هر بار خرید، از مقدار تخفیف آن استفاده کنند./عصر ایران

یارانه معیشتی

خبر خوش برای همه یارانه معیشتی بگیران

علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران با اشاره استقبال مردم از طرح فجرانه کالابرگ‌ها اظهار کرد: نحوه شارژ طرح فجرانه در مرحله نخست به مانند مرحله اول است و دولت در این باره ۱۰ هزار کیلیارد توام هزینه کرده است

وی افزود: برآورد ها نشان می دهد که مردم بین ۳۴ تا ۳۶ هزار میلیارد تومان به صورت آورده در طرح فجرانه هزینه کرده اند و با این تفاصیل حدود ۴۷ هزار میلیارد تومان وارد سفر مردم شده است.

عسگریان گفت: در مرحله اول ۴۶ میلیون بسته غذایی توزیع شده است و امیدواریم مردم در مرحله دوم نیز استقبال خوبی از طرح فجرانه داشته باشند.وی درباره زمان شارژ دومین مرحله طرح فجرانه اظهار کرد: مرحله دوم هیجدهم این ماه شارژ می شود و ۲۲۰ هزار تومان اختصاص می‌یابد. توصیه می کنیم یک ماه فرصت دارند و برای خرید از فروشگاه‌ها عجله نکنند.وی همچینن گفت: حدود ۸۷ درصد از طرح اسقبال مرده  کرده اند و عمدتا دهک‌های یک تا ۳ از این طرح استقبال کرده اند.معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین خاطرنشان کرد:

برای ادامه طرح فجرانه کالابرگ‌ها نیازمند اعتبار مضاعفی هستیم ‌ اما در فروردین ماه مشخص می شود که این این طرح را ادامه دهیم یا خیر.وی درباره برخورد با فزوشگاه‌های متخلف نیز گفت: ۲۲۰ هزار فروشگاه در این طزح حضور داشتند و ۱۳ هزار فروشگاه تخلف کردند که قریب به ۵هزار فروشگاه از این میزان به چرخه خدمت برگشته اند. / فارس

یارانه معیشتی

یارانه معیشتی | واریز مبلغ ۲۲۰۰۰۰ تومان به حساب سرپرستان خانوار از ۱۸ اسفندماه

معاون وزیر رفاه از اجرای دومین مرحله طرح فجرانه الکترونیک از روز ۱۸ اسفندماه خبر داد و اظهار کرد: در قالب این طرح ۲۲۰ هزار تومان کارت بانکی سرپرستان خانوار شارژ خواهد شد.

 به گزارش تسنیم، علیرضا عسگریان امروز در جمع خبرنگاران از آغاز مرحله دوم طرح فجرانه الکترونیک از 18 اسفندماه خبر داد و اظهار کرد: تاکنون استقبال از طرح فجرانه به 87 درصد رسیده و دهک یک تا سه بیشترین استقبال را داشته‌اند.

وی تصریح کرد: مرحله دوم طرح فجرانه همچون طرح اول است و هیچ تفاوتی ندارد. حدود 22 روز است که از اجرای طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک می‌گذرد و حدود 10 هزار میلیارد تومان دولت هزینه کرده است.

وی با بیان اینکه حدود 47 هزار میلیارد تومان بر روی سفره مردم نشسته است، افزود: دامنه مواد خوراکی نیز چرخی در حوزه تولید زده است. در مرحله اول اجرای طرح 47 میلیون بسته غذایی توزیع شده است و یقین داریم در مرحله دوم اجرای طرح نیز مردم با همین استقبال حضور پیدا می‌کنند.

معاون وزارت رفاه با بیان اینکه مرحله دوم طرح فجرانه کالا برگ الکترونیک 18 ماه شروع می‌شود، گفت: مردم از نوزدهم می‌توانند خرید خود را انجام دهند.‌

عسگریان با بیان اینکه مشمولان این طرح 60 میلیون نفر هستند که در دهک درآمدی یک تا هفت قرار دارند، تاکید کرد: تاکنون استقبال از طرح فجرانه به 87 درصد رسیده و دهک یک تا 3 بیشترین استقبال را داشته‌اند.

وی افزود: تعداد فروشگاه‌های متصل به این طرح 220 هزار فروشگاه است و فعلا برنامه‌ای برای افزایش آن نداریم. 13 هزار فروشگاه در این طرح دارای تخلف‌هایی بودند که آن‌ها را از طرح خارج کردیم./ تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.