کد خبر : 49923 / /
/

ثبت نام وام خرید خودرو با ماهی 3 میلیون قسط |چطور وام 100 میلیونی خرید خودرو بگیریم؟

نرخ سود این تسهیلات طبق مصوبات بانک مرکزی بوده و افراد بعد از دریافت این وام حداکثر طی سه سال امکان بازپرداخت آن را به صورت ماهیانه و به شکل اقساطی خواهند داشت.

ثبت نام وام خرید خودرو با ماهی 3 میلیون قسط |چطور وام 100 میلیونی خرید خودرو  بگیریم؟

اشخاصی که به دنبال اتومبیل هستند و برای خرید آن بودجه کافی ندارند، می‌توانند از طریق افتتاح حساب در بانک سامان از وام خودرو این مجموعه استفاده کنند. این تسهیلات تا حدودی بهای خودرو را پوشش می‌دهد.

به نقل از روابط عمومی بانک سامان، حداکثر مبلغ وام خودرو بانک سامان 100 میلیون تومان اعلام شده است. این تسهیلات به پشتوانه اوراق مشارکت دولتی و بانک مرکزی ارائه می‌شود. افرادی که مایل به دریافت وام خرید خودرو هستند باید اصل مبایعه نامه یا قرارداد خرید خودرو یا سند مالکیت آن را داشته باشند.

نرخ سود این تسهیلات طبق مصوبات بانک مرکزی بوده و افراد بعد از دریافت این وام حداکثر طی سه سال امکان بازپرداخت آن را به صورت ماهیانه و به شکل اقساطی خواهند داشت.

در صورتی که بانک سامان به متقاضی وام 100 میلیونی با نرخ سود 18 درصدی را بپردازد و زمان بازپرداخت را نیز برای وی 36 ماه تعیین کند، مبلغ هر قسط 3 میلیون و 615 هزار و 240 تومان قرار خواهد گرفت. کل سود این وام به 33 میلیون و 148 هزار و 624 تومان می‌رسد. جمع رقم وام و سود آن هم 131 میلیون و 205 هزار تومان خواهد بود.

شرایط وام 100 میلیونی خرید خودرو بانک سامان

متقاضیان تنها در صورتی امکان دریافت این وام را دارند که خواهان خودرو داخلی تولید سال جاری یا حداکثر یک سال قبل باشند. لازم به ذکر است که مبلغ تسهیلات خرید خودرو بانک سامان متناسب با شرایط متقاضی قابل تغییر است و ممکن است حتی کمتر از 100 میلیون تومان تعیین شود. توجه کنید که این وام تنها به افرادی که حداقل 18 سال سن داشته و خریدار خودرو باشند، تعلق می‌گیرد.

چگونه با سند خودرو وام خرید خودرو بگیریم؟

اگر قصد خرید خودرو را دارید اما نقدینگی شما کافی نیست بهتر است منتظر نمانید و با دریافت وام خودرو هرچه سریعتر صاحب وسیله نقلیه دلخواهتان شوید. بانک‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی بسیاری هستند که امکان دریافت وام خودرو با سند را فراهم کردند.

شرایط دریافت وام خرید خودرو در بانک‌های مختلف با شرکت‌های لیزینگی و خودروسازی متفاوت است. به عنوان مثال، مراحل دریافت وام از شرکت های خودروسازی و لیزینگ به گونه‌ای است که تا پایان پرداخت اقساط وام، خودروی شما در رهن شرکت خودروسازی یا به عبارت دیگر شرکت فروشنده‌ی خودرو باقی خواهد ماند. در مورد بانک‌های دولتی و خصوصی این‌گونه نیست، و بعد از پرداخت تعداد مشخصی از اقساط که توسط بانک تعیین می‌گردد، فرد وام گیرنده می‌تواند مراحل به نام زدن سند خودرو را آغاز کند.

شرایط دریافت وام خرید خودرو

برای بهره‌بری از وام خودرو از بانک‌های دولتی و غیردولتی کشور، معرفی یک یا دو نفر ضامن به همراه چک کارمندی الزامی است. چنانچه به ضامن معتبر دسترسی ندارید، می‌توانید از خدمات تسهیلاتی شرکت‌های خصوصی استفاده کنید که در این صورت، به ارائه‌ی چک صیادی و سفته نیاز دارید. برای دریافت وام، ارائه‌ پیش‌فاکتور الزامی‌ست که برای دریافت آن می‌بایت به نمایندگی شرکت خودروسازی موردنظرتان مراجعه کنید.

اسامی بانک هایی که وام خرید خودرو می‌دهند

اگر قصد دریافت وام با سند خودرو را دارید بهتر است بدانید تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که می‌خواهند خودروی داخلی خریداری کنند. معمولا بازپرداخت اقساط هر سال، حداکثر تا سه سال به مدت ۳۶ ماه با سود ۱۸ درصدی لحاظ خواهد شد. برخی از بانک‌ها با تعیین شرایط مشخصی که معمولا در عموم این بانک‌ها مشترک است، به متقاضیان دریافت کمک‌هزینه‌ی خرید خودرو، وام می‌دهند که در ادامه از آن‌ها نام برده شده است؛

بانک پارسیان

بانک سامان

بانک تجارت

بانک ملی

بانک صادرات

بانک ایران‌زمین

بانک دی

بانک گردشگری

پست‌بانک ایران

بانک سپه

مبلغ وام خرید خودرو چقدر است؟

وام خرید خودرو از بانک سامان: ۱۰۰ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه

۲. تسهیلات خرید خودرو از بانک صادرات: ۲۰ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه

۳. تسهیلات خرید خودرو از بانک انصار: ۱۵ میلیون تومان با اقساط ۲۴ ماهه

۴. تسهیلات خرید خودرو از سایر بانک‌ها: ۱۵ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه

گفتنی است ممکن است به دلیل اتمام بودجه طرح دریافت وام با سند خودرو بانک های مذکور متوقف شده باشد برای کسب اطلاعات بیشتر به شعب نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنید.

همانطور که گفته شده برخی از شرکت های خصوصی نیز امکان دریافت دریافت وام با سند خودرو را فراهم کردند. شرایط دریافت وام خودرو از این شرکت ها متفاوت است اما به طور کلی شرایط زیر در اکثر آنها مشترک است:

خودروی مدل ۹۰ به بالا

پلاک تهران

ارزش روز خودرو بالای ۴۰۰ میلیون تومان

داشتن دسته چک

وام کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت نمی‌شود.

منبع:فردانیوز

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.