کد خبر : 4918 / /
/

قیمت طلا| کاهش قیمت طلا| معاملات طلا

بهای معاملات طلا روز چهارشنبه برای نخستین بار در سه روز گذشته در پایین مرز ۱۸۰۰ دلار بسته شد.

 

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد کاهش، به ۱۷۸۶ دلار رسید. بهای هر اونس طلا در بازار معاملات آتی امریکا با ۱۷ دلار و ۵۰ سنت معادل یک درصد کاهش، در ۱۷۹۱ دلار بسته شد.

اونس طلا روز دوشنبه تحت تاثیر عقبگرد دلار، ۱.۴ درصد صعود کرده و به بالاترین رکورد در حدود سه هفته اخیر رسیده بود. با این حال نرخ طلا در مسیر نزولی مانده زیرا دلار از پایینترین رکورد یک هفته‌ای خود بهبود یافت و تقاضا برای این فلز ارزشمند را محدود کرد.

دیوید راسل، مدیر بازاریابی شرکت گلدکور به مارکت واچ گفت: طلا و نقره در آستانه سمپوزیوم جکسون هالی کاری جز انتظار نمی‌توانند انجام دهند. با استمرار فشارهای تورمی، صحبت درباره تعدیل محرکهای مالی افزایش پیدا کرده و زمان این اقدامات احتمالا جلو خواهد افتاد. واکنش بازارهای سهام به تغییر لحن بانک مرکزی امریکا، تعیین‌کننده وضعیت طلا خواهد بود. اگر صحبتها درباره تعدیل محرکهای مالی ملایمتر از حد انتظار باشد، بازارهای سهام به روند صعودی خود ادامه می‌دهند و طلا و نقره را دوباره در سایه خود جا می‌گذارند.

سرمایه‌گذاران درباره این که آیا نقشه راهی درباره زمان آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی امریکا خواهند داشت و این که جروم پاول، رئیس بانک مرکزی امریکا در سخنرانی روز جمعه خود برای سمپوزیم جکسون هال لحنش درباره تعدیل برنامه‌های محرک مالی را ملایم خواهد کرد، دچار اختلاف نظر شده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، برای سرمایه‌گذاران طلا پوشش ریسک در برابر تورم بالاتر ناشی از اجرای تدابیر محرک مالی است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۶۹ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری یک درصد سقوط کرد و ۲۴۴۸ دلار و ۹۲ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۸ درصد کاهش یافت و در ۹۹۳ دلار و ۵۰ سنت ایستاد.

منبع: ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار