کد خبر : 49005 / /
/

خبر خوش برای معلمان مدارس غیردولتی | حقوق معلمان مدارس غیردولتی به «رتبه‌بندی» می‌رسد

طبق اعلام رئیس سازمان مدارس مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، در صورت تصویب قانون جدید این سازمان در شورای نگهبان و اجرای قانون جدید، حقوق معلمان مدارس غیردولتی تا حدودی همپای حقوق معلمان مدارس دولتی می‌شود و این دسته از معلمان بر اساس سوابق، وضعیت تاهل و تعداد فرزندان و مولفه‌های دیگر «حقوق» دریافت خواهند کرد.

خبر خوش برای معلمان مدارس غیردولتی | حقوق معلمان مدارس غیردولتی به «رتبه‌بندی» می‌رسد

احمد محمودزاده با اشاره به بررسی قانون سازمان مدارس غیردولتی در مجلس و تصویب برخی تغییرات در این قانون و ارسال آن به شورای نگهبان، اظهار کرد: در صورت تصویب قانون جدید سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در شورای نگهبان، حقوق و بیمه معلمان مدارس غیردولتی دقیقا بر اساس مولفه‌های مورد نظر مشخص می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا با اجرای قانون جدید، حقوق معلمان مدارس غیردولتی همپا و در حد و اندازه افزایش حقوق معلمان مدارس دولتی با اجرای قانون رتبه بندی، افزایش می‌یابد؟، عنوان کرد: در صورت تصویب نهایی و اجرای این قانون جدید، حقوق معلمان مدارس غیردولتی تا حدودی به معلمان مدارس دولتی می‌رسد. درواقع حقوق معلمان مدارس غیردولتی بر اساس سوابق، وضعیت تاهل و تعداد فرزندان و مولفه‌های دیگر دقیقا مشخص می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه تعداد ماه‌هایی که معلمان مدارس غیردولتی برای آن بیمه شده و حقوق دریافت می‌کنند متناسب با نوع قرارداد آنها خواهد بود، افزود: برخی مدارس غیردولتی برای قرارداد ۱۲ ماهه و برخی قرارداد ۹ ماهه با معلمان می‌بندند. از این رو قانون اجازه داده است که متناسب با قراردادی که مدرسه با معلم می‌بندد بیمه و حقوق اجرا و پرداخت شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی درباره ساعت کار معلمان مدارس غیردولتی طبق قانون جدید نیز توضیح داد: پس از تصویب نهایی و اجرای قانون جدید، معلمان مدارس غیردولتی موظف هستند ۲۵ ساعت در هفته برای مقطع ابتدایی و ۳۰ ساعت در هفته برای مقطع متوسطه کار و طبق آن حقوق و بیمه تمام وقت دریافت کنند. عوامل اجرایی مدارس غیردولتی نظیر مدیر و معاونین نیز باید ۳۶ ساعت در هفته کار کنند.

محمودزاده درباره وضعیت ساعت کار در هنرستان‌های غیردولتی، ادامه داد: از آنجا که تعداد ساعت تدریس و حضور عوامل اجرایی در هنرستان‌ها بیشتر از ۳۰ و ۳۶ ساعت است، معلمان و کادر اجرایی می‌توانند طبق ساعات حضور خود اضافه کار دریافت کنند. یعنی ساعت کار موظفی خود را طبق قانون کار می‌گذرانند و طبق آن حقوق و بیمه تمام وقت دریافت می‌کنند و علاوه بر آن برای ساعات بیشتر حضور خود در مدرسه اضافه کار می‌گیرند.

وی در خصوص وضعیت ساعات کار و دریافتی معلمانی که کمتر از ساعات موظفی در هفته تدریس داشته باشند نیز افزود: معلمانی که کمتر از ساعات موظفی خود در مدرسه تدریس داشته باشند متناسب با ساعت حضور و تدریس خود در مدرسه حقوق دریافت می‌کنند. برای مثال اگر قرار است معلم متوسطه ۳۰ ساعت در هفته در مدرسه حاضر باشد اما ۱۵ ساعت در هفته تدریس دارد، طبق همان ۱۵ ساعت در هفته بیمه تمام وقت شده و حقوق دریافت می‌کند./ ایسنا

واریزی اضافه به حقوق معلمان در این ماه

مدیر منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش و پرورش گفت: تلاشمان بر این است تا فرایند تعیین رتبه دراسرع‌وقت انجام شود، در حال حاضر اعضای هیأت ممیزه مناطق و نواحی و هیأت ممیزه استانی تعیین شده تا رتبه نهایی افراد را مشخص کنند و بلافاصله بعد از تأیید رتبه‌های واقعی احکام مربوطه صادر شوند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مهران اسدی مدیر منابع انسانی و امور اداری این اداره کل در خصوص فرایند رتبه‌بندی در استان اصفهان اظهار داشت: رتبه‌بندی دارد به مراحل پایانی خودش نزدیک می‌شود و تاکنون چندین مرحله را در سامانه‌ای که به همین منظور طراحی شده پشت سر گذاشته است؛ مدیر مستقیم بررسی‌ها را انجام داده و ارزیاب‌ها مدارک و مستندات را ارزیابی کرده‌اند و در مرحله بعد، امور اداری، حراست و گزینش نیز بررسی‌ها را انجام داده است.

وی افزود: در قسمت امور اداری چهار قسمت سوابق، مدرک تحصیلی، ارزشیابی و ضمن خدمت بررسی شده و حراست و گزینش هم که ۵۰ امتیاز از مجموع امتیازات شایستگی‌های عمومی را ارزیابی کرده‌اند، اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که باید هیأت‌های ممیزه نظر نهایی را بدهند.

اسدی بیان کرد: در صورتی‌ که در این مرحله رتبه فرد تأیید شود فرد می‌تواند نتیجه آن را در سامانه my.medu.ir مشاهده کرده و آن را تأیید کند، در صورتی‌ که رتبه مورد تأیید فرد نباشد ده روز فرصت دارد در همان بخش اعتراض خود را ثبت کند.

مدیر منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش و پرورش ادامه داد: رسیدگی به اعتراضات پروسه‌ای زمان بر و طولانی خواهد بود و باید در کارگروه‌های تخصصی انجام شود، معلمان تازه‌استخدام که تاکنون مدارک خود را در سامانه rtb.medu.ir بارگذاری نکرده‌اند نیز از روز قبل امکان برگزاری مدارک برایشان فراهم شده است.

وی تأکید کرد: کارتابل هیأت‌های ممیزه تست‌های خود را انجام داده و به‌زودی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا بررسی‌ها را انجام داده و رتبه نهایی فرد را مشخص کنند.

اسدی با اشاره به اینکه تعداد اعضای هیأت ممیزه فرد است، اضافه کرد: تعداد اعضای هیأت ممیزه فرد است و هر کدام از اعضا به‌صورت جداگانه نظر خود را در مورد رتبه فرد اعلام می‌کنند و اگر نصف به‌علاوه یک نفر از اعضا رتبه فرد را تأیید کنند سیستم اطلاعات را به‌صورت خودکار به مرحله بعد ارسال می‌کند.

مدیر منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش و پرورش گفت: رتبه یک و دو پس از تأیید توسط هیأت ممیزه در سامانه «مای» پروفایل فرد، اطلاع‌رسانی شده و به برای صدور حکم به‌صورت خودکار به سیستم پرسنلی ابلاغ می‌شود؛ اما اگر رتبه فرد بالاتر از دو باشد پس از تأیید هیأت ممیزه منطقه این رتبه به استان ارجاع داده می‌شود، هیأت ممیزه استانی رتبه‌های سه به بالا را بررسی می‌کنند.

وی اضافه کرد: اگر رتبه فرد سه باشد پس از تأیید هیأت ممیزه استانی این رتبه به فرد ابلاغ شده و در سامانه پروفایل می‌نشیند؛ اما رتبه‌های چهار و پنج برای تأیید نهایی به هیأت ممیزه کشوری ارسال می‌شود.

اسدی متذکر شد: تلاشمان بر این است تا این فرایند دراسرع‌وقت انجام شده، هیأت‌های ممیزه رتبه واقعی افراد را مشخص و بلافاصله احکام صادر شوند.

مدیر منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش و پرورش در خصوص پرداخت حق‌التدریس سال تحصیلی جاری معلمان استان اصفهان گفت: لازمه پرداخت صدور ابلاغ است و قبل از صدور ابلاغ غیرموظف باید تراز موظف منطقه مشخص شود، یعنی تمام خطاهای ابلاغ تصحیح شود، علت طولانی‌شدن این امر از ابتدای سال تاکنون این است که برخی ابلاغ‌های موظف دارای اشکالاتی بوده و تایید ضوابط نشده است و از ماه جاری امکان صدور ابلاغ غیرموظف در مناطق و نواحی فراهم شده و به مناطق و نواحی ابلاغ شده و هم اکنون همکاران در حال صدور ابلاغ‌ها هستند.

وی خاطرنشان کرد: به‌محض این که ابلاغ حق‌التدریس‌ها صادر شود و فرم مربوطه به امور مالی تحویل و با تأمین اعتبار فرایند پرداخت‌ها نیز به دنباله آن انجام خواهد شد./فارس

 

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.