کد خبر : 48949 / /
/

تفاوت قیمت تیبا دست دوم و کارخانه | جدول جدید قیمت ها در بهمن ۱۴۰۲

بررسی قیمت روز و جدید انواع خودرو تیبا در تاریخ ۴ بهمن ماه . برای مشاهده قیمت کارخانه تیبا وارد سایت شوید.

تفاوت قیمت تیبا دست دوم و کارخانه | جدول جدید قیمت ها در بهمن ۱۴۰۲

بر اساس قیمت محصولات سایپا در بازار امروز خودرو، قیمت تیبا صفر مدل هاچبک سال ۱۴۰۱ حوالی ۳۸۰ میلیون تومان است. همچنین قیمت تیبا صندوق دار صفر نیز ۳۸۵ میلیون تومان شده است. بررسی قیمت خودروهای کارکرده نشان می‌دهد که برای خرید تیبا هاچبک دست دوم سال ۹۴ با ۱۷۴ هزارکیلومترکارکرد باید ۲۶۵ میلیون تومان هزینه کنید.

قیمت تیبا صندوق دار دوگانه سوز سال ۹۳ نیز با ۳۹۵ هزارکیلومتر کارکرد به ۲۱۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت تیبا صفر در بازار و کارخانه

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)

 
 
هاچ بک EX ۱۴۰۱ | با رینگ فولادی - سایپا صفر  ۳۸۰,۰۰۰,۰۰۰
صندوق دار SX بنزینی ۱۴۰۱ | سایپا صفر ۳۸۵,۰۰۰,۰۰۰

تیبا، صندوق دار SX بنزینی

۱۴۰۰ ۴۳,۰۰۰ ۳۱۳,۰۰۰,۰۰۰

تیبا، هاچ بک SX

۱۳۹۴ ۱۷۴,۰۰۰ ۲۶۵,۰۰۰,۰۰۰

تیبا، صندوق دار SX دوگانه سوز

۱۳۹۳ ۳۹۵,۰۰۰ ۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰

تیبا، هاچ بک EX

۱۳۹۷ ۱۳۶,۰۰۰ ۲۶۵,۰۰۰,۰۰۰

تیبا، صندوق دار SX بنزینی

۱۳۹۹ ۵۸,۰۰۰ ۲۹۳,۰۰۰,۰۰۰

تیبا با نام پیشین مینیاتور در ۲۳ آذر ۱۳۸۹ رونمایی شد. سایپا در طراحی این خودرو، تا حد زیادی از مشاوران و طراحان ایتالیایی، آلمانی و کره‌ای کمک گرفت. در طراحی این خودرو، استفاده از قطعات پراید، کیا ریو و تندر۹۰ مشهود است. ناظمی، مدیر استراتژیک سایپا با تأیید استفاده از مشاوران خارجی در این پروژه، استفاده از تجربیات سایپا در تولید ریو و پراید را باعث کاهش هزینه طراحی این خودرو می‌داند. این خودرو توسعه یافته پلتفرم S۸۱ سایپا بوده ودارای موتور ۱۵۰۰cc با مصرف حدود ۶/۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و استاندارد آلایندگی یورو ۴ است. این خودرو در نسخهٔ فول هم قابل سفارش بود.

هزینه طراحی این خودرو ۱۲۰میلیون دلار است که استفاده از قطعات و طراحی‌های مشترک، باعث کاهش هزینه تمام شده طراحی آن شد. این خودرو در زمان رونمایی خودرویی برای دهک‌های میانی و پایین جامعه و با قیمت زیر ۱۰ میلیون رونمایی شد اما در پایان با افزایش قیمت از دسترس دهک‌های پایین خارج شد. تولید این خودرو در مردادماه سال ۱۴۰۱ به دلیل عدم ایمنی کافی خودرو متوقف شد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار