کد خبر : 48605 / /
/

کلاهبرداری میلیاردی باند 3 نفره از سالمندان | لب مرز دستگیر شدند

اعضای باند 3 نفره کلاهبرداری که با شیوه سرقت رمز کارت افراد سالخورده و بی‌سواد اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان در سراسر کشور کرده بودند، توسط پلیس فتای البرز در یکی از استان‌های مرزی کشور دستگیر شدند.

کلاهبرداری میلیاردی باند 3 نفره از سالمندان | لب مرز دستگیر شدند
سردار حمید هداوند با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده ای به پلیس فتای استان البرز مبنی بر برداشت غیر مجاز270میلیون ریال به صورت فیزیکی از حساب یک فرد سالخورده و بی سواد، رسیدگی به پرونده به تیمی زبده از کارشناسان پلیس فتا محول شد.

وی افزود: برابر بررسی‌های اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که مالباخته زمانی که قصد انجام کار با دستگاه خودپرداز را داشته، شخصی ناشناس به بهانه کمک کردن به وی کارت عابر بانک و رمز آن را دریافت و پس از لحظاتی به نامبرده اعلام می‌کند که کارت شما را توسط خودپرداز ضبط شده و از محل متواری شده و حساب وی را پس از ساعتی خالی می کند.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: در ادامه ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی و بررسی دقیق محل وقوع کلاهبرداری موفق به شناسایی 3 متهم در این زمینه شده و با رد زنی مخفیگاه آن ها در یکی از استان‌های مرزی کشور، با هماهنگی مقام قضائی و دریافت نیابت به آنجا اعزام و در عملیاتی غافلگیرانه هر 3 متهم را دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ارزش کلاهبرداری صورت گرفته بیش از 10 میلیارد ریال برآورد می شود، اضافه کرد: در تحقیقات تکمیلی و تخصصی ماموران پلیس فتا، 52 فقره کلاهبرداری با این شیوه از سوی متهمان در چندین استان کشور محرز و تلاش پلیس برای شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

سردار هداوند در خصوص شیوه و شگرد متهمان در ارتکاب کلاهبرداری، گفت: این متهمان با شناسایی سوژه‌های خود از بین افراد بی‌سواد و سالخورده، با بهانه کمک کردن به آنها نزدیک شده و با دریافت رمز کارت بانکی با آوردن بهانه‌هایی از قبیل ضبط کارت بانکی از سوی عابر بانک به صورت متقلبانه‌ای کارت بانکی را سرقت حساب شهروندان را خالی می‌کردند.

وی ادامه داد: در روشی دیگر متهمان با ارائه 200هزار تومان پول نقد به اشخاص سالخورده و کم سواد که قصد کار با دستگاه خودپرداز را داشتند، از آنها کارت را دریافت و پس از کشیدن در دستگاه پوزخود، صاحب کارت را سرگرم و موجودی حساب را به کارت عابر بانک اجاره‌ای که در اختیار داشتند، انتقال می‌دادند.

این مقام ارشد انتظامی در پایان به شهروندان هشدار داد که به هیچ وجه رمز کارت بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند./رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار