کد خبر : 48068 / /
/

هوای تهران تا کی آلوده است ؟ | خبر مهم هواشناسی درباره آلودگی هوا

اداره کل هواشناسی استان تهران از تداوم آلودگی هوای تهران تا ظهر فردا ۱۳ دی‌ خبر داد اما تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد در روز جمعه نیز هوای شهر تهران آلوده خواهد بود.

هوای تهران تا کی آلوده است ؟ | خبر مهم هواشناسی درباره آلودگی هوا

بر اساس تصاویر ماهواره‌ای ventusky هوای تهران در روز چهارشنبه آلوده خواهد بود اما از ساعات بعد از ظهر با افزایش سرعت باد،‌ از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود. این باد که شرکت کنترل کیفیت هوای تهران سرعت آن را ۴کیلومتر بر ثانیه پیش‌بینی کرده، می تواند موجب قابل قبول شدن هوای تهران در عصر فردا شود. همچنین روز پنجشنبه هوا در وضعیت مناسبی قرار خواهد گرفت اما از ساعات شب پنجشنبه بار دیگر آلودگی هوا به تهران باز می‌گردد و در روز جمعه هوا آلوده خواهد بود. این آلودگی البته از بعد از ظهر جمعه با نفوذ جبهه هوای سرد به نحوری کاسته می‌شود که در روز شنبه هوا به طور کامل ناپایدار و دارای جریانات سرد باشد.

هواشناسی استان تهران همچنین اعلام کرده بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی طی ۳روز آینده با استقرار جوی نسبتا پایدار آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و در مناطق پرتردد و صنعتی در بعضی ساعات به ویژه امشب تا ظهر فردا (۱۲ و ۱۳ دی‌ماه) انباشت آلاینده‌های جوی، کاهش کیفیت هوا و غبار محلی پیش‌بینی می‌شود. عصر تا شب چهارشنبه و بعد از ظهر جمعه تا شنبه (۱۵ تا ۱۶ دی‌ماه) در پاره‌ای نقاط به‌ویژه بخش‌های جنوبی و غربی استان، افزایش وزش باد، گاهی وزش باد شدید و کاهش نسبی آلاینده‌های جوی مورد انتظار است. روزهای جمعه و شنبه آسمان کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی با وزش باد و در ارتفاعات در بعضی ساعات همراه با بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، توچال با کمینه دمای ۹- درجه سانتیگراد سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است. آسمان تهران فردا (۱۳ دی‌ماه) صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود، از بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی ‌پنجشنبه (۱۴ دی ماه) صاف در بعضی ساعت‌ها غبار محلی، گاهی وزش باد، اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./همشهری آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.