کد خبر : 4693 / /
/

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: تسهیلات مسکن روستایی ۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۵ درصد و با بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است.​

حمیدرضا سهرابی در خصوص آغاز پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی گفت: سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی تسهیلات دریافت می‌کنند؛ سال گذشته این تسهیلات ۵۰ میلیون تومان بوده است که بعد از روبرو شدن با تورم بالا با مساعدت هیئت دولت و سازمان برنامه و بودجه این تسهیلات با تصویب شورای پول و اعتبار به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن در ادامه گفت: بانک مرکزی ۸ بانک عامل را برای ارائه تسهیلات مسکن روستایی معرفی کرده است و سازمان برنامه و بودجه نیز تضمین نامه تسهیلات را ارائه کرده است.

وی گفت: در حال حاضر ۳ بانک صادرات، تجارت و کشاورزی ارائه وام ۱۰۰ میلیونی مسکن روستایی را به بانک‌های استانی خود ابلاغ کردند و پیش بینی می‌شود نهایتاً تا آخر هفته پرداخت‌ها آغاز شود.

 سهرابی با بیان این که پرونده‌ها در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن روستایی تشکیل شده است گفت: افرادی که شامل دریافت این تسهیلات می‌شوند دو دسته اند؛ این تسهیلات به متقاضیان روستایی و متقاضیان در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر پرداخت می‌شود.

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات که در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر هستند نیز شامل دو دسته می‌شوند؛ افرادی که واحد فرسوده دارند و می‌خواهند نوسازی کنند و افرادی که دارای زمین با کاربری مسکونی در بافت هستند که هر دو دسته باید پروانه ساخت دریافت کنند.

وی افزود: بر اساس ضوابط و مقررات ملی ساختمان با نظارت بنیاد مسکن طی چند مرحله با پیشرفت فیزیکی دریافت تسهیلات برای این افراد آزاد می‌شود.

سهرابی در خصوص جزئیات بازپرداخت تسهیلات مسکن روستایی گفت: این تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با کارمزد ۵ درصد و با بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است.

حمیدرضا سهرابی در ادامه تصریح کرد: اقساط این تسهیلات نیز ماهانه ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.