کد خبر : 46747 / /
/

سقوط قیمت مسکن در تهران | گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران کدام است ؟

بانک مرکزی در گزارشی قیمت مسکن در تهران طی آبان ماه را متری ۷۵میلیون اعلام کرد؛ براین اساس قیمت مسکن در تهران طی آبان نسبت به ماه قبل ۰.۴درصد کاهش داشت.

سقوط قیمت مسکن در تهران | گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران کدام است ؟

 بانک مرکزی متوسط نرخ مسکن در تهران طی آبان ماه را ۷۵میلیون تومان اعلام کرد؛ براساس این گزارش؛ قیمت مسکن در تهران طی آبان ماه با کاهش اندکی همراه شده است. در آبان‌ماه سال ۱۴۰۲، تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به ۳.۶ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۴.۷ درصد افزایش و ۵۵.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در مهر ماه حاکی از آن است که طی ماهی که گذشت، آپارتمان‌هایی با متراژ کمتر از ۸۰متر،۵۵ درصد معاملات را تشکیل دادند و ۵۴درصد معاملات نیز با قیمتی پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن (۷۵میلیون تومان) انجام شده است.  در سمتی دیگر ۵۷ معاملات در رقمی کمتر از ۶میلیارد تومان انجام شد.

11

گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران کدام است؟

براساس این گزارش، منطقه سه با قیمت ۱۳۵میلیون تومان در هر متر مربع، ارزان‌ترین منطقه تهران در آبان ماه بود و قیمت مسکن در این منطقه از منطقه یک پیشی گرفت. نکته جالب دیگر، کاهش عجیب قیمت مسکن در آبان ماه نسبت به ماه گذشته در این منطقه بود./اقتصاد آنلاین

22

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.