کد خبر : 45775 / /
/

فروش غذاهای حرام گوشت در منو رستوران های تهران؟| ماجرای عجیب آگهی های تبلیغاتی

سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه ای عرضه غذاهای حرام گوشت در منو رستوران‌های تهران را تکذیب کرد.

فروش غذاهای حرام گوشت در منو رستوران های تهران؟| ماجرای عجیب آگهی های تبلیغاتی

سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد : براساس قانون نظارت شرعی بر ذبح و صید، مصوبه اسفند 1387 مجلس شورای اسلامی و همچنین با استناد به قانون سازمان دامپزشکی کشور مصوب سال 1350 برابر ضوابط نسبت به صدور مجوز واردات آبزیان و رعایت ضوابط شرعی و همچنین نظارت نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور برابر دستورالعمل‌ها در وزارت جهاد کشاورزی، این سازمان اقدام می‌نماید.

بنابراین بدیهی است در زمان واردات، نظارت‌های شرعی بر فرآیند واردات صورت می‌پذیرد. همچنین به دلیل نظارت‌های مستمر و موانع قانونی بر تولید آبزیان حرام گوشت، امکان تولید آنها در کشور وجود ندارد و در صورت مشاهده بلافاصله با آن برخورد قانونی می‌شود.

حال چنانچه افرادی با هر نیت در فضای مجازی اقدام به آگهی تبلیغاتی می‌کنند، نمی‌تواند به تنهایی مستندی بر عرضه و فروش آبزیان حرام گوشت در رستوران باشد بلکه با توجه به قانون سازمان دامپزشکی کشور باید بر اساس بازرسی فنی از محل و طی مراحل قانونی این ادعا از سوی بازرسان مورد تأیید در این خصوص مشاهده و سپس مستند شده باشد که تاکنون گزارشی در این خصوص دریافت نشده است.

گفتنی است چنانچه هرگونه تخلف از این جنس موضوعات تا به امروز رخ داده و گزارش بازرسی داشته برخورد قاطع با آن واحدها صورت پذیرفته است. بنابراین درخواست می‌گردد اگر مستندی در این زمینه وجود دارد به سازمان دامپزشکی کشور اعلام شود تا بلافاصله مورد بررسی قرار گرفته و در صورت احراز تخلف برابر قانون اقدام لازم قاطعانه صورت پذیرد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.