کد خبر : 45702 / /
/

گوشت شترمرغ هم لاکچری شد | قیمت گوشت شتر مرغ کیلویی چند؟

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان شترمرغ کشور از رسیدن هر کیلوگرم گوشت شتر مرغ به ۶۰۰ هزار تومان خبر داد و دلیل این امر را کاهش یک پنجمی تولید و افزایش هزینه های تولیدکنندگان دانست.

گوشت شترمرغ هم لاکچری شد | قیمت گوشت شتر مرغ کیلویی چند؟

 پرویز نیامنش رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان شترمرغ سراسر کشور اظهار داشت: هم زمان با گرانی نهاده‌ها، در بازار تولید شتر مرغ  نیز در کشور افت زیادی داشته ایم و قیمت این محصول نیز در بازار افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه صنعت تولید شترمرغ در اولویت وزارت جهاد کشاورزی قرار ندارد افزود: همزمان با افزایش قیمت این محصول قدرت خرید مردم نیز کم شده  لذا تولید کننده وپرورش دهنده‌ها با مشکلات زیادی برای فروش محصولات خود مواجه هستند.

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان شترمرغ  ادامه داد: ۳۵۵واحد در زمینه تولید شتر مرغ در کشور دارای پروانه هستند و ظرفیت اسمی تولید ۱۷۶۹۲۷ قطعه وجود دارد اما موجودی اعلام شده پرواری تنها ۸۷۷۰۲ قطعه است.

وی تصریح کرد: سالانه حدود ۲۲۵۰ تن گوشت  شتر مرغ در کشور تولید می‌شود  که در مقایسه با سال‌های اوج تولید این محصول در گذشته تا یک پنجم(۸۰ درصد) کاهش یافته است.

نیامنش اظهار داشت: این صنعت  رو به زوال است و فقط تولید کننده هایی که سرمایه دار هستند می‌توانند به امید بهبود این شرایط در آینده ضررهای احتمالی را تحمل کنند.

وی در ارتباط با قیمت گوشت شتر مرغ در بازار اظهار داشت: قیمت شقه ران با استخوان هر کیلوگرم ۵۳۰ هزار تومان است و این محصول گوشت سینه ندارد؛ قیمت گوشت لخم آن حدود ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

بنابراین گزارش بر اساس گزارش های میدانی این محصول در فروشگاه های معدودی به فروش می رسد و این محصول مشتریان خاص خود را دارد و تبدیل به کالایی لاکچری شده است.

هر کیلوگرم گوشت لخم شتر مرغ در فروشگاه ها از ۶۰۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان نیز قیمت گذاری شده است.

تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.