کد خبر : 45242 / /
/

حراج بهمن موتور از امروز 25 مهر | فروش فوری 4 خودرو به قیمت کارخانه+ شرایط

فروش فوری محصولات بهمن موتور ویژه خودرو فرسوده از امروز 25 مهر 1402 آغاز شد.

حراج بهمن موتور از امروز 25 مهر | فروش فوری 4 خودرو به قیمت کارخانه+ شرایط

فروش فوری محصولات بهمن موتور ویژه خودرو فرسوده از امروز 25 مهر 1402 آغاز شد.

طرح فروش فوری محصولات بهمن موتور ویژه مهرماه 1402 (طرح خودرو فرسوده) از فردا سه شنبه آغاز خواهد شد.

متقاضیان طرح جایگزینی خودرو فرسوده با محصولات شرکت بهمن موتور میتوانند از صبح امروز سه شنبه مورخ 25 مهرماه 1402 لغایت 30 مهرماه 1402 در سایت شرکت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند./جی پلاس

بهمن+موتور

اعلام قیمت‌های علی‌الحساب خودروهای وارداتی با مجوز شورای رقابت است

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: در حالی شورای رقابت مدعی است که در جریان قیمت علی‌الحساب خودروهای وارداتی نبوده که مصوبه "کارگروه خودروی این شورا "حاکی است اعلام مجوز قیمت علی‌الحساب خودروهای وارداتی با مصوبه این بخش اجرا شده، اما شورای رقابت نمی‌خواهد این موضوع را قبول کند.

به گزارش ایرنا از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، این سازمان در واکنش به انتشار خبری تحت عنوان «تخلف در اعلام قیمت علی‌الحساب ۶ خودرو وارداتی» در توضیحاتی، اعلام کرد: بر اساس مصوبه ۱۸ مهرماه کارگروه خودرو شورای رقابت مقرر شده با توجه به اینکه فرایند واردات خودروهای وارداتی در حال انجام است و تعیین قیمت قطعی و انجام فرایند ثبت نام مستلزم ارائه تمام اسناد و مدارک ترخیص می‌شود و با عنایت به زمان بر بودن این موضوع و به جهت تنظیم بازار خودرو قرار شده سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به برآورد علی‌الحساب خودرو، در خصوص خودروهایی که وارد شده و مجوزهای لازم از قبیل استاندارد، محیط زیست را اخذ کرده‌اند برای تخصیص به افراد دارای اولویت در سامانه فروش اقدامات اجرایی لازم را با دریافت بخشی از مبلغ علی‌الحساب اعلامی معمول کنند.

همچنین قرار شد تعیین قیمت قطعی پس از ارائه کلیه مستندات و تصویب شورای رقابت اجرایی و ملاک تسویه‌حساب با مشتری باشد.

بر همین اساس سازمان حمایت با توجه به این مصوبه، مجوز اعلام قیمت‌های علی‌الحساب را کسب کرده و هیچ‌گونه تخلفی در این رابطه صورت نگرفته است.

مهلت سه روزه به خریداران خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه

متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت نام کرده‌اند و اولویت آنها مشخص شده است از امروز سامانه جهت انتخاب خودروها بازگشایی شده است و تا روز سه‌شنبه (۲۵ مهرماه) ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، سامانه عرضه خودروهای وارداتی از امروز برای آن دست از مشتریانی که در مرحله اول (در اسفند ماه سال گذشته) ثبت‌نام کرده و دارای اولویت هستند، برای انتخاب خودروی‌های وارداتی فعال و بازگشایی شد.

در این مرحله ثبت‌نام جدیدی صورت نخواهد گرفت و انتخاب خودرو در سامانه تنها برای ثبت نام کنندگان قبلی است.

طبق اعلام مهدی ضیغمی مجری طرح واردات خودرو، از میان ۳۴ هزار نفری که در قرعه‌کشی شرکت داده شده بودند، حدوداً ۳۰ هزار نفر در نوبت دریافت کردند و الباقی انصراف داده‌اند.

بر اساس اطلاعیه سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی، در این مرحله متقاضیان می توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب کنند.

۶ شرکت خودروساز اقدام به واردات ۶ نوع خودرو با قیمت های اعلامی در این سامانه کرده اند.

در این اطلاعیه آمده است: تبصره ۱- قیمت فروش محاسباتی علی الحساب اعلام شده ،قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده ،کرایه حمل و ... و در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

تبصره۲- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می گردد.

تبصره ۳- ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم اعلامی و مصوب توسط شورای رقابت خواهد بود.

تبصره ۴- مبلغ پرداختی در این مرحله و پس از فراخوان اولیه صورت گرفته ۵۰% قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می گردد .

تبصره ۵- عدم واریز وجه در مهلت مقرر اعلامی و پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد.

تبصره ۶- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می باشد لذا واردکنندگان می بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۷- در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعملهای صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی باشند.

تبصره ۸-تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۹- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودروی چانگان با مدل CS۳۵ plus که هنوز دعوت نامه ای از شرکت سایپا دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق را دارند می توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر اساس فهرست فوق اقدام نمایند.

طبق این اطلاعیه، در صورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی چانگان CS۳۵ plus به قوت خود باقی است.در صورت لغو سفارش قبل و عدم امکان تخصیص خودرو به ایشان با توجه به تعداد قابل عرضه اولویت های قبلی حفظ می شود.تا زمانی که متقاضیان فعلی خودروی چانگان CS۳۵ plus ،خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند، عرضه جدیدی برای این خودرو برای سایر اولویت ها صورت نخواهد گرفت.

تبصره ۱۰- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.