کد خبر : 4518 / /
/

این روز ها شرکت های حمل و نقل بین المللی به ویژه شرکت های کشتیرانی مورد حملات شدید سایبری قرار گرفته اند .

 

 

Untitled

محمد مهدی علی قارداش مدیر عامل گروه ایزی آنلاین که پشتیبانی تخصصی به شرکت های کشتیرانی ارائه می دهند در این خصوص گفت:همواره شرکت های بین المللی حمل و نقل بهترین گزینه برای حملات هکر ها می باشند ، از این رو تامین امنیت در این نوع شرکت ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

در ادامه محمد مهدی علی قارداش درباره چگونگی پیشگیری از این حملات گفت: اولین سد دفاعی استفاده از سرویس های میزبانی ایمیل از شرکت های معتبر این حوزه می باشد ، مورد دیگر استفاده از آنتی ویروس های به روز و اصلی در سیستم کاربران می باشد ، اما مهمترین عامل خطای فردیست ، حملات رایج در این حوزه بیشتر به سبک فیشینگ می باشد و با کوچک ترین اشتباه کاربر اطلاعات اصلی به دست هکر ها می افتد. وی در ادامه چند نمونه از روش های رایج این نوع حملات را برای ما توضیح داد: اولین روش ارسال ایمیل نا معتبر و جعلی با نام ادمین شما با موضوع پر شدن فضا و یا گیر کردن ایمیل در این باکس شما می باشد و با کلیک بر روی این لینک  به صفحه ورود اطلاعات ایمیل خود وارد شده و با زدن اطلاعات در آن صفحه جعلی در دام هکر ها خواهید افتاد. روش دیگر ارسال ایمیل به شما با عناوین واقعی در شغل شما می باشد مانند ارسال فایل درخواست قیمت شما با باز کردن فایل ضمینه سیستم خود را به این ویروس آلوده کرده اید.

محمد مهدی علی قارداش افزود: با توجه به حملات گسترده اخیر به شرکت های ایرانی لازم است تمامی پرسنل شرکت ها با روش های مقابله با این گونه موارد آشنا شوند و با حداکثر دقت پاسخگوی ایمیل ها باشند و کوچکترین شک خود را به بد بینانه ترین حالت ممکن تعبییر کنند ما در گروه ایزی آنلاین با تمرکز بر امنیت اطلاعات همواره پشتیبان شرکت های حمل و نقل بین المللی بوده ایم.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار