کد خبر : 43832 / /
/

زنان خانه‌دار اصلا این خبر را از دست ندهند | جزئیات بیمه زنان خانه‌دار اعلام شد

سرپرست معاونت تعهدات بیمه‌ای اداره‌ کل تأمین‌ اجتماعی غرب تهران جزئیات پوشش بیمه زنان خانه‌دار را شامل بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی اعلام کرد.

زنان خانه‌دار اصلا این خبر را از دست ندهند | جزئیات بیمه زنان خانه‌دار اعلام شد

آذین شفیعی سرپرست معاونت تعهدات بیمه‌ای اداره‌ کل تأمین‌ اجتماعی غرب تهران اظهار داشت: بیمه زنان خانه‌دار از خدمات و تعهدات سازمان تأمین‌اجتماعی است که در راستای مأموریت این سازمان برای توسعه پوشش بیمه‌ای برای اقشار مختلف جامعه اجرا می‌شود. زنان خانه‌دار غیرشاغل که امکان استفاده از بیمه اجباری سازمان تأمین‌اجتماعی را ندارند، می‌توانند از بیمه زنان خانه‌دار استفاده کنند.

وی افزود: حداقل سن برای بیمه زنان خانه‌دار ۱۸ سال و حداکثر سن ۵۰ سال است و در صورتی که سن متقاضی بیش از ۵۰ سال باشد، بایستی معادل سنوات بیش از ۵۰ سال، سابقه قبلی پرداخت حق‌بیمه داشته باشد. همچنین اشخاص دارای ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی از شرط سنی معاف هستند. حق‌بیمه زنان خانه‌دار با نرخ ۱۲ درصد ماهیانه ۶۳۶ هزار تومان شامل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، ۱۴ درصد ماهیانه ۷۴۳ هزار تومان شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ۱۸ درصد ماهیانه ۹۵۵ هزار تومان شامل بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی است و برای استفاده از خدمات درمانی تأمین‌اجتماعی نیز سرانه درمان به ازای هر نفر ۱۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان به صورت ماهیانه دریافت می‌شود.

این مسئول تاکید کرد: البته یکی از ویژگی‌های مهم بیمه زنان خانه‌دار این است که این عزیزان در صورتی که به عنوان بیمه شده تبعی همسر یا والدین، تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی باشند؛ می‌توانند از خدمات درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی به عنوان بیمه شده تبعی استفاده کنند و همزمان به عنوان بیمه شده اصلی در بیمه زنان خانه‌دار ثبت‌نام کنند.

وی ادامه داد: زنان خانه‌دار می‌توانند فرزندان خود را نیز به عنوان بیمه شده تبعی تحت پوشش تأمین‌اجتماعی قرار دهند و شوهر، پدر و مادر بیمه شده اصلی نیز در صورت دارا بودن شرایط قانونی و تحت تکفل بودن، امکان استفاده از خدمات تأمین‌اجتماعی به عنوان بیمه شده تبعی را خواهند داشت.

شفیعی با بیان اینکه زنان خانه‌دار امکان استفاده از تمامی خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی بجز بیمه بیکاری و غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری را دارند، گفت: درصورت قطع بیمه‌پردازی در قالب بیمه زنان خانه‌دار، سوابق بیمه‌ای نزد سازمان تأمین‌اجتماعی باقی می‌ماند و در زمان رسیدن به شرایط بازنشستگی مورد استفاده خواهد بود. همچنین در صورت اشتغال زنان خانه‌دار و استفاده از پوشش بیمه اجباری تأمین‌اجتماعی، سوابق بیمه زنان خانه‌دار به سوابق بیمه اجباری اضافه می‌شود.

وی افزود: زنان خانه‌دار با داشتن ۳۰ سال سابقه بیمه‌پردازی و ۴۵ سال سن و یا ۲۰ سال سابقه بیمه پردازی و ۵۵ سال سن به شرایط بازنشستگی می‌رسند.

سرپرست معاونت تعهدات بیمه‌ای اداره کل تأمین‌اجتماعی غرب تهران گفت: انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه‌دار بصورت کاملاً غیرحضوری و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب امکان‌پذیر است و بانوان گرامی می‌توانند از طریق سامانه خدمات الکترونیکی سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir از منوی بیمه شدگان – بیمه شدگان خاص – بیمه فراگیر خانواده ایرانی – انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه‌دار و دختران؛ نسبت به انعقاد قرارداد و پرداخت حق‌بیمه اقدام کنند./مهر

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان