کد خبر : 43710 / /
/

یارانه نقدی | یارانه نقدی جدید

واریز یارانه جدید دولت برای بازنشستگان | یارانه جدید 780 هزار تومانی سهم این افراد

دولت در سال جدید با حذف ارز ترجیحی پیشنهاداتی برای یارانه جدید دارد. به تازگی پرداخت یارانه گوشت به عنوان یارانه جدید توسط دولت مردان مطرح شده است.این یارانه جدید بر اساس گمانه زنی ها به 300 هزار تومان می رسد. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه جدید می پردازیم.

واریز یارانه جدید دولت برای بازنشستگان | یارانه جدید 780 هزار تومانی سهم این افراد

درباره یارانه جدید به بازنشستگان، میزان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲، www.irsbf.ir دریافت فیش حقوقی شهریور ۱۴۰۲، حکم جدید بازنشستگان بهداشت و درمان و tamin ir فیش حقوقی بازنشستگان بیشتر بخوانید.

دولت در سال جدید با حذف ارز ترجیحی پیشنهاداتی برای یارانه جدید دارد. به تازگی پرداخت یارانه گوشت به عنوان یارانه جدید توسط دولت مردان مطرح شده است.این یارانه جدید بر اساس گمانه زنی ها به 300 هزار تومان می رسد. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه جدید می پردازیم.

احمد قاسمی (فعال صنفی بازنشستگان کارگری) با انتقاد از وضعیتِ خدمات سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان گفت: زمان آقای احمدی‌نژاد مقرر شد به بازنشستگان کارت منزلت تعلق بگیرد. یکی از این کارت‌ها همان کارت بلیت مترو و اتوبوس بود که بازنشستگان با پرداختِ ۱۵هزار تومان، کارت منزلت با شارژ ۱۵۰ هزار تومانی دریافت می‌کردند. این کارت آن زمان جوابگوی یک سال بود اما به تدریج و با بالا رفتنِ قیمت‌ها ارزش آن کم شد.

وی ادامه داد: امروز دیگر شارژ ۱۵۰هزار تومانی کارت بلیت کارگران و بازنشستگان ارزش قبل را ندارد و نهایتا کفاف یک ماه و یک ماه ونیم را می‌دهد.

قاسمی بیان کرد: کارت رفاهی منزلت، کارت دیگری است که به بازنشستگان می‌دهند. با این کارت هم می‌شود از خدماتِ سالن‌های ورزشی و… به صورت رایگان استفاده کرد که در مورد این کارت هم معمولا مسئولانِ باشگاه‌ها بی‌توجهی می‌کنند و معمولا می‌‍‌گویند ظرفیت تکمیل است و نمی‌توانید از خدمات مورد نظر استفاده کنید.

فعال صنفی بازنشستگان کارگری گفت: بعد از این همه سال این چه منزلتی است که برای ما ایجاد کرده‌اند؟! نه حقوق‌مان کفاف هزینه‌های زندگی را می‌دهد، نه خدماتِ درمانیِ خوبی می‌گیریم و نه خدماتِ رفاهی که برایمان درنظر گرفته‌اند، دردی از ما دوا می‌کند. این خدمات بیشتر تزئینی و برای این هستند که بگویند کاری برای بازنشستگان انجام داده‌ایم.

وی گفت: وامی که برای بازنشستگانِ تأمین اجتماعی در نظر گرفته‌اند هم به قدری کم است که با آن نمی‌شود هزینه‌ی معیشتِ یک ماهِ زندگی را پرداخت کرد. در حالیکه فلسفه‌ی پرداختِ وام باید حل کردنِ بخشی از مشکلات باشد. همین وام را هم به بازنشستگان به سختی و با شرط و شروط بسیار می‌دهند./ ایلنا

میزان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲ مشخص شد.  کارکنان فولاد برای دریافت فیش حقوقی باید به آدرس اینترنتی www.irsbf.ir دریافت فیش حقوقی فروردین ۱۴۰۲ مراجعه نمایند. جزئیات بیشتر از حکم جدید بازنشستگان بهداشت و درمان و نحوه دریافت tamin ir فیش حقوقی بازنشستگان را نیز مورد بررسی قرار دادیم.

پس از افزایش وحشتناک قیمت ها در بازار کالای اساسی موضوع افزایش حقوق بازنشستگان بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و خبر افزایش ۲۷ درصدی حقوق بازنشستگان خبرساز شد سامانه دریافت فیش حقوقی نیز مراجعات زیادی داشته است تا مشخض شود بالاخره واریزی های این ماه چقدر افزایش داشته است یا همانند سال ۱۴۰۱ حقوق ها پرداخت شده است؟

درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲،  www.irsbf.ir دریافت فیش حقوقی فروردین ۱۴۰۲، حکم جدید بازنشستگان بهداشت و درمان و tamin ir فیش حقوقی بازنشستگان بیشتر بخوانید.

میزان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در نشست امروز کمیسیون مقرر شد علاوه بر رشد ۹۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان، ۵ درصد نیز به حقوقشان افزوده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن زنگنه در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۲۴ مهر ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: دستورکار امروز کمیسیون بودجه بررسی جزئیات لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری بود که مقرر شد علاوه بر رشد ۹۰۰ هزار تومان حقوق بازنشستگان، ۵ درصد نیز به حقوقشان افزوده شود.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حق عائله‌مندی و حق اولاد به ترتیب ۵۰ درصد و ۱۰۰ درصد افزایش یافت، اظهار داشت: حقوق جانبازان و رزمندگان معسر فاقد شغل و درآمد به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار افزایش یافت و همچنین حقوق افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

ثبت نام وام ۱۲ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی

برای دریافت وام قرض‌الحسنه ۱۲ میلیون تومانی به نشانی es.tamin.ir مراجعه نمایند.

شرایط ثبت نام وام ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی

با توجه به محدودیت منابع و وجود متقاضیان فراوان برای دریافت تسهیلات مستمری بگیران با شرایط زیر می توانند نسبت به درخواست وام اقدام کنند

    بازنشستگانی که سن آن‌ها حداقل ۵۰ و حداکثر ۷۸ سال است

    دارای حداقل دو فرزند تحت‌تکفل هستند

    طی دو سال گذشته از تسهیلات قرض‌الحسنه استفاده نکرده‌اند،

    امکان اخذ کسر اقساط معوق براساس شرایط حقوقی

    دارای حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی

تا 20 میلیون تومان تسهیلات بدون ضامن و چک و سفته

آدرس سایت ثبت نام وام تامین اجتماعی

متقاضیان باید در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir از پیش ثبت‌نام کرده باشند و داشتن حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه‌پردازی و فراهم بودن امکان قانونی کسر اقساط براساس شرایط حقوق دریافتی از دیگر شرایط دریافت این تسهیلات اعلام شده است.

www.irsbf.ir دریافت فیش حقوقی فروردین ۱۴۰۲

کارکنان و بازنشستگان صندوق فولاد برای دریافت فیش حقوقی خود باید به سایت  www.irsbf.ir مراجعه نمایند.

حکم جدید بازنشستگان بهداشت و درمان

حکم جدید بازنشستگان بهداشت و درمان در هاله ای از ابهام قرار دارد و چنانچه افزایش ۱۵ درصدی حقوق کادر بهداشت و درمان لحاظ شده باشد در واریزی های فروردین آنان به حسابشان ریخته شده است. این پایگاه خبری آمادگی دارد تا در صورت کم و زیاد شدن حکم جدید بازنشستگان بهداشت و درمان آن را در این رسانه اطلاع رسانی کند.

براساس قانون تامین اجتماعی : “بازنشستگی یعنی عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی در این قانون .” همانطور که مشتریان سازمان تامین اجتماعی می دانند پس از آنکه بیمه شدگان تامین اجتماعی به سن یا به شرایط لازم برای بازنشستگی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت می رسند، مستمری بازنشستگی دریافت می نمایند.

در واقع به بیان ساده تر حق بیمه های کسر شده از حقوق در طول سال های اشتغال افراد پس از دوران بازنشستگی به صورت مستمری ماهانه به آن ها بازگردانده می شود. براساس قانون تامین اجتماعی برای رسیدن و احراز بازنشستگی و دریافت حکم بازنشستگی دو نکته بسیار مهم مد نظر قرار می گیرد :

زمان واریز حقوق بازنشستگان کشوری

۱- رسیدن به سن مقرر در قانون که بر اساس قانون کشور ما شصت سال برای مردان و پنجاه و پنج سال برای زنان می باشد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.