کد خبر : 43202 / /
/

فروش حواله‌های صوری خودرو در ‌رودان | بازداشت متهم کلاهبرداری

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به دستگیری متهم کلاهبرداری و عامل فروش حواله های صوری خودرو در شهرستان رودان از مأموریت ویژه دادستان این شهرستان برای استیفای حقوق مالباختگان پیش از صدور کیفرخواست خبر داد.

فروش حواله‌های صوری خودرو در ‌رودان | بازداشت متهم کلاهبرداری

رئیس کل دادگستری هرمزگان اعلام کرد: فردی که با فروش حواله های صوری خودرو به شهروندان رودانی از آنها میلیاردها تومان وجه نقد دریافت کرده بود، دستگیر شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: با دریافت شکایات متعدد با موضوع کلاهبرداری از طریق فروش حواله های صوری خودرو در شهرستان رودان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه متهم پس از دریافت مبالغ قابل توجهی از مالباختگان، پاسخگوی تماس‌های تلفنی و مراجعات آنها نبوده است، افزود: به دستور مقام قضایی بلافاصله با توجه به شگرد متهم، هویت و مخفیگاه وی، شناسایی و در یک عملیات پلیسی فرد مورد نظر دستگیر شد.

قهرمانی یادآور شد: به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودان با تجمیع پرونده‌های مشابه و در بررسی‌ ابعاد مختلف موضوع، مشخص شد تاکنون 11 نفر از شهروندان رودانی از این فرد به عنوان کلاهبرداری شکایت کرده اند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به اینکه جبران خسارت مالباختگان و اعاده حقوق آنها اولویت اصلی دستگاه قضایی استان است، تصریح کرد: بر این اساس به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودان مأموریت داده شد برای استیفای حقوق مالباختگان پیش از صدور کیفرخواست، تدابیر لازم را اتخاذ کند که در نتیجه آن توافقاتی با متهم به منظور رد مال و بازگرداندن مبالغ دریافتی صورت گرفته است.

وی همچنین با تأکید بر اینکه متهم مذکور تا زمان تسویه حساب کامل و تحویل مبالغ و وجوه اخذ شده به مالباختگان در زندان به سر خواهد برد، خاطرنشان کرد: روند تحقیقات قضایی در خصوص اتهامات این فرد در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رودان ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان