کد خبر : 43189 / /
/

تصادف یک تریلی با اتوبوس زائران ایرانی در ناصریه | 29 کشته و زخمی در حادثه تلخ امروز

دبیر ستاد اربعین دانشگاه علوم پزشکی آبادان از مصدومیت و فوت ۲۹ زائر ایرانی در پی حادثه تصادف یک تریلی با اتوبوس در محور بصره به ناصریه کشور عراق خبر داد.

تصادف یک تریلی با اتوبوس زائران ایرانی در ناصریه | 29 کشته و زخمی در حادثه تلخ امروز

 سید‌ نادر نقیبی ‌اظهار کرد: ‌23 مصدوم و 6 فوتی ایرانی حادثه تصادف دو خودروی سنگین تریلی و اتوبوس در محور بصره به ناصریه در عراق در دو مرحله از طریق مرز شلمچه به کشور منتقل شدند.

سیدنادر نقیبی افزود: ‌پس از تماس با مرکز پست فرماندهی حادثه ICP مستقر در مرز شلمچه مبنی بر تصادف یک دستگاه اتوبوس حامل زائران حسینی در محور بصره به ناصریه کشور عراق، بلافاصله مقدمات تحویل حادثه دیدگان در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: 4 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با هماهنگی پست فرماندهی حادثه ICP، از نزدیک‌ترین پایگاه‌های سیار اورژانس 115 مستقر در شلمچه به نقطه صفر مرزی اعزام و تعداد 16مصدوم ‌از طرف عراق تحویل گرفته شدند.

نقیبی افزود: در ادامه انتقال زائرین حادثه دیده در کشور عراق، پس از تماس دوم در ساعت 00:15 بامداد چهارشنبه 8 شهریورماه با مرکز پست فرماندهی حادثه مستقر در شلمچه، 6 نفر فوتی و 7 مصدوم ایرانی از طریق مرز شلمچه تحویل گرفته شدند که بلافاصله مقدمات انتقال حادثه دیدگان در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: 2 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با هماهنگی پست فرماندهی حادثه ICP، از نزدیکترین پایگاه‌های سیار اورژانس 115 مستقر در شلمچه به نقطه صفر مرزی اعزام و مصدومان از طرف عراق تحویل گرفته شدند.

نقیبی خاطرنشان کرد: پس از رسیدن خودروهای اورژانس و تحویل مجروحان، اقدامات تریاژ و امداد بر بالین مصدومان انجام و ضمن دریافت خدمات درمانی در نقطه صفر مرزی، کارشناسان اورژانس 115 مصددمان را به بیمارستان طالقانی شهرستان آبادان انتقال دادند./رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار