کد خبر : 43179 / /
/

شگرد عجیب کلاهبردار حرفه ای به بهانه پرداخت وام | در تهران فاش شد

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور فردی که به بهانه اخذ وام از 4 شهروند 90 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، در عملیات کارآگاهان پلیس تهران دستگیر شد.

شگرد عجیب کلاهبردار حرفه ای به بهانه پرداخت وام | در تهران فاش شد

سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور " در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت شهروندی مبنی بر کلاهبرداری فردی از او به بهانه گرفتن وام و تسهیلات از بانک های دولتی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره چهاردهم کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.وی افزود: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد فرد کلاهبردار با دادن وعده ی گرفتن وام میلیاردی برای شاکی، مبلغ فراوانی از وی دریافت ولی دیگر پلسخگوی تماس های تلفنی مال باخته نبوده و متواری شده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران گفت: با تشکیل چند پرونده مشابه در این پلیس پرونده های مشابه تجمیع و به دست آمد متهم از 4 شهروند با همین ترفند کلاهبرداری و گریخته است. وی افزود: بنابرحساسیت موضوع کارآگاهان وارد عمل شدند و در تحقیقات میدانی و اقدامات اطلاعاتی، هویت کلاهبردار حرفه‌ای را شناسایی کردند.

سرهنگ تقی پور متذکر شد: کارآگاهان پس از دریافت این سرنخ مهم، با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده میدانی پی بردند متهم قصد دارد تا مجدد مرتکب عمل مجرمانه دیگری بشود که بلافاصله با هماهنگی های قضائی هنگامی که متهم قصد اغفال شهروندی را داشت دستگیر و پس از انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان به مبلغ 90 میلیارد ریال اعتراف کرد.وی خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت./رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان