کد خبر : 43162 / /
/

جدیدترین قیمت گوشت گوسفندی در بازار | گوشت گوسفندی را بیشتر از ۳۹۰ هزارتومان نخرید

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با فراهم شدن زیرساخت های لازم در راستای جبران کاهش جمعیت دام مولد، پتانسیل تامین ۱۰۰ درصدی گوشت قرمز در داخل وجود دارد.

جدیدترین قیمت گوشت گوسفندی در بازار | گوشت گوسفندی را بیشتر از ۳۹۰ هزارتومان نخرید

افشین صدردادرس با بیان اینکه واردات گوشت قرمز کماکان ادامه دارد، افزود: بنابر آمار روزانه ۱۲۰ تن گوشت وارد کشور می‌شود، اما براساس تجربه سنوات گذشته، واردات در کوتاه مدت تاثیری بر بازار داخل و قیمت برای مصرف کننده نداشته است.

او قیمت کنونی هرکیلو دام سبک زنده را ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزارتومان اعلام کرد و گفت: براین اساس قیمت منطقی هرکیلو گوشت گوسفندی برای مصرف کننده ۳۸۰ تا ۳۹۰ هزارتومان است.

صدردادرس ادامه داد: آمار کشتار دام کشتارگاه‌ها و واردات گوشت از گمرک در سال گذشته نشان می‌دهد که سرانه مصرف ۷.۴ کیلوگرم است که این میزان گوشت با احتساب جمعیت دام داخل قابل تامین است.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک با بیان اینکه مشکلی در تامین گوشت نداریم، بیان کرد: پتانسیل تولید گوشت قرمز در داخل وجود دارد، هرچند اتخاذ برخی سیاست‌ها در چندسال اخیر منجر به کاهش جمعیت دامی شد که با ایجاد انگیزه برای دامدار شاهد رونق تولید خواهیم بود.

او ادامه داد: با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای جبران کاهش جمعیت دام مولد، خودکفایی مجدد در تولید گوشت قرمز دست یافتنی است./همشهری

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.