کد خبر : 43042 / /
/

دستگیری متهم فراری پرونده لانه وحشت | آخرین رتیل خونریز دستگیر شد +عکس

متهم فراری پرونده رتیل‌های خونریز پس از ۸ ماه زندگی مخفیانه با ردزنی‌های اطلاعاتی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی در شمال کشور دستگیر شد.

دستگیری متهم فراری پرونده لانه وحشت | آخرین رتیل خونریز دستگیر شد +عکس

متهم فراری پرونده رتیل‌های خونریز پس از ۸ ماه زندگی مخفیانه با ردزنی‌های اطلاعاتی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی در شمال کشور دستگیر شد.

ماجرای این پرونده وحشتناک از بیست و هفتم آذر سال گذشته هنگامی آغاز شد که برخی اهالی منطقه اسماعیل آباد مشهد در تماس با پلیس ۱۱۰ از شنیده شدن ضجه‌های دلخراش و شیون و التماس‌های زنی خبر دادند که از ساعات اولیه بامداد شروع شده و موجی از نگرانی به راه انداخته بود.

در پی دریافت این خبر، بی‌درنگ نیروهای کلانتری سپاد مشهد عازم نشانی مذکور شدند و جوان شلاق به دستی را دیدند که  آن را مدام بر پیکر زنی عریان فرود می‌آورد به‌گونه‌ای که زن مذکور دیگر حتی توان ناله کردن هم ندارد. او زن یاد شده را کشان کشان از پله‌های آلونکی در پشت بام به پایین می‌کشید که با عملیات ضربتی پلیس مشهد روبه‌رو شد و درحالی به دام افتاد که چون «رتیلی خونریز» به صحنه وحشتناک شکنجه‌های زن مذکور خیره شده بود.

دقایقی بعد این زن با کمک نیروهای امدادی به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد انتقال یافت و در حالی تحت درمان قرار گرفت که حتی کادر درمانی هم از مشاهده آثار ضربات شلاق کابلی روی پیکر وی، بسیار نگران شدند. از سوی دیگر بررسی های پلیس بیانگر آن بود که یکی از عوامل پرونده «رتیل های خونریز» قبل از رسیدن نیروهای انتظامی از محل گریخته است.

4885354

در ادامه تحقیقات حدود ۵۰۰ لیتر مشروبات الکلی دست‌ساز نیز از زیر ماسه های کنار آلونک در پشت بام منزل مسکونی کشف و ضبط شد. متهم دستگیر شده که «مصطفی-د» نام دارد در بازجویی‌ها ادعا کرد زنی که هدف شکنجه‌هایش قرار گرفته بود، یک دستگاه موتور سیکلت وی را ربوده و به مکان نامعلومی برده است! اما با کشف«فیلم سیاه» توسط عوامل انتظامی، این پرونده رنگ وحشت به خود گرفت و مشخص شد «رتیل‌های خونریز» طعمه خود را هدف تعرض و آزار و اذیت قرار داده‌اند و همدست متهم نیز یک تبعه خارجی افغانستانی است که بلافاصله با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی رضوی، قاضی شعبه ۲۱۳ دادسرای عمومی انقلاب تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

در همین حال، زن مصدوم پس از بهبود نسبی به افسر پرونده بیان کرد: آن شب در خیابان شهید درودی منتظر تاکسی بودم که ۲ جوان با خودروی پراید مقابلم توقف کردند و من به عنوان مسافر سوار شدم، ولی ناگهان یکی از آن‌ها قمه کشید و با تهدید به مرگ، مرا به آلونکی در پشت بام بردند و پس از بستن دست‌ها و پاهایم مرا شکنجه کردند و هدف تعرض قرار دادند. آن‌ها از من فیلم گرفتند و هیچ توجهی به ناله‌ها و التماس‌هایم نکردند. از آن‌ها خواستم به خاطر فرزند خردسال و مادر پیرم مرا رها کنند ولی ...

بعد از آن که متهم ۲۷ ساله هویت همدست خود را لو داد که به «احمد ولی» معروف است، با دستور مقام قضایی ادامه رسیدگی به پرونده «رتیل‌های خونریز» به کارآگاهان پلیس آگاهی سپرده شد و به این ترتیب گروهی ویژه از کارآگاهان دایره جرایم مهمه با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان، رئیس اداره جنایی آگاهی خراسان رضوی وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کردند؛ اما متهم تبعه خارجی به مکان نامعلومی گریخته بود.

به همین دلیل مقام قضایی دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهمان در روزنامه خراسان را صادر کرد تا کسانی که از مخفیگاه متهم فراری اطلاع دارند با پلیس تماس بگیرند. پس از آن که تصویر متهم در نوزدهم فروردین امسال در صفحه حوادث این روزنامه به چاپ رسید، رصدهای اطلاعاتی کارآگاهان نیز با  راهنمایی و دستورات ویژه قاضی محمد محمدعلیزاده (رئیس با تجربه شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی) و بهره‌گیری از تجهیزات و امکانات نوین وارد مرحله جدیدی شد.

4885355

طولی نکشید که تلاش‌های کارآگاهان با اقدامات پیچیده اطلاعاتی به نتیجه رسید و مخفیگاه متهم تحت تعقیب در «نوشهر» شناسایی شد؛ بنابراین کارآگاهان بعد از انجام برخی تحقیقات نامحسوس و برای سرعت عمل در دستگیری متهم خطرناک، بی‌درنگ ماجرای «رتیل‌های خونریز» را به پلیس آگاهی نوشهر اعلام کردند. پس از هماهنگی‌های قضایی و انتظامی، روز شنبه گذشته گروهی از کارآگاهان با هدایت رئیس پلیس آگاهی شهرستان نوشهر مخفیگاه مذکور را به محاصره درآوردند و «محمد-ف» معروف به«احمد ولی» را به دام انداختند.

تحقیقات بیشتر درباره جرایم وحشتناک متهمان این پرونده در شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی همچنان ادامه دارد.

منبع: خراسان

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار