کد خبر : 43032 / /
/

گیمر ها عاشق این خودرو می شوند | اسکوتر هوایی بدون باند پرواز جایگزین خودروها می شود

اسکوتر هوایی تخم مرغی شکل (Airscooter) که به عنوان جایگزینی برای اتومبیل ها طراحی شده است، به لطف تیغه های روتور یا چرخانه ی هیبریدی می تواند با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در هوا حرکت کند.

گیمر ها عاشق این خودرو می شوند | اسکوتر هوایی بدون باند پرواز جایگزین خودروها می شود

اسکوتر هوایی تخم مرغی شکل (Airscooter) که به عنوان جایگزینی برای اتومبیل ها طراحی شده است، به لطف تیغه های روتور یا چرخانه ی هیبریدی می تواند با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در هوا حرکت کند. هرکسی با آموزش حداقلی می تواند این وسیله نقلیه را از داخل کابین عجیب و غریب تخم مرغی شکل آن کنترل کند و تا ارتفاع ۲,۹۰۰ متر بالا برود.

به گزارش تین نیوز به نقل از روزایتو، به گفته مخترع این اسکوتر هوایی، سفری که در زمان اوج ترافیک حدود دو ساعت با خودرو طول می کشد، با اسکوتر هوایی تخم مرغی شکل، تنها ۱۰ دقیقه، طول خواهد کشید.

اسکوتر هوایی 2

با این حال، Airscooter به اندازه سایر طرح های مفهومی مشابه، سازگار با محیط زیست نیست، زیرا تا حدی از سوخت فسیلی برای نیروی محرکه استفاده می کند و آلودگی کربنی آن با یک خودروی سواری، برابر است.

شرکت زاپاتا (Zapata) تصاویر مفهومی این اسکوتر هوایی را منتشر کرد. این شرکت توسط فرانکی زاپاتا فرانسوی تشکیل شده است تا ایده های آینده نگر او را عملی کند. به گفته وی: «این وسیله نقلیه اولین قدمی است که ما را به عصر جدیدی از شیوه های حمل و نقل هدایت می کند. Airscooter مطابق با زمان است و آزادی پرواز بی نظیری را ارائه می دهد که نشان دهنده یک پیشرفت قابل توجه در حمل و نقل هوایی است که ما قصد داریم در سال های آینده ارائه دهیم.»

اسکوتر هوایی 3

Airscooter یک وسیله نقلیه ی عمود پرواز است که می تواند مستقیماً در هوا بلند شود و نیاز به باند پرواز ندارد.

سوخت این اسکوتر هوایی، الکتریکی هیبریدی است، به این معنی که از ترکیبی از سوخت و نیروی الکتریکی برای حرکت دادن شش روتور خود استفاده می کند. به گفته این شرکت، Airscooter به لطف این پیشرانه هیبریدی-الکتریکی، پروازی دو ساعته ارائه می دهد.

این شرکت ادعا می کند که کابین آن دارای دو دسته به سبک دسته های بازی های کامپیوتری است که کنترل آن را برای هر کسی پس از یک جلسه آموزشی کوتاه آسان می کند.

Airscooter فقط ۱۱۵ کیلوگرم است که تقریبا با وزن دو نفر با اندازه متوسط برابری می کند (اگرچه فقط یک نفر در هر زمان می تواند داخل آن قرار بگیرد).

این شرکت گفت اگرچه این اسکوتر هوایی برای عموم مردم به عنوان جایگزینی برای خودروها طراحی شده است، اما برای فروش در دسترس عموم قرار نمی گیرد. در عوض، مردم مبلغ مشخصی را برای خلبانی پرواز خود به مدت حداکثر ۴۰ دقیقه در حالی که از مناظر دیدنی لذت می برند، پرداخت می کنند. اما مشخص نیست که آنها چقدر برای این تجربه هزینه خواهند کرد.

تین نیوز

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.