کد خبر : 4275 / /
/

یک گور دسته جمعی قربانیان داعش در نینوا بازگشایی و اجساد از گور بیرون کشیده شدند.​

اخبار ورزشی:

اجساد این گور که بیش از ۵۰۰ نفر اعلام شده عمدتا شیعه هستند. بازماندگان این کشتار جمعی می‌گویند که ستیزه جویان داعش پس از تصرف زندان بادوش سنی‌ها را از زندانیان شیعه جدا کردند، سپس مردان شیعه را به منطقه‌ای منتقل و به رگبار بستند.

یک گور دسته جمعی قربانیان داعش در نینوا بازگشایی و اجساد از گور بیرون کشیده شدند.

 اعضای تیم‌های تخصصی کار نبش قبر یک گور دسته جمعی قربانیان گروه تروریستی داعش را که پس از اعدام در آن دفن شدند را آغاز کردند.

اجساد این گور که بیش از ۵۰۰ نفر اعلام شده عمدتا شیعه هستند. این گور نخستین بار در سال ۲۰۱۷ در حومه منطقه الحمیدات موصل کشف شد.

بازماندگان این کشتار جمعی در سال ۲۰۱۴ می‌گویند که ستیزه جویان داعش پس از تصرف زندان بادوش سنی‌ها را از زندانیان شیعه جدا کردند، سپس مردان شیعه را به منطقه‌ای منتقل و مجبور به زانو زدن کرده و با اسلحه‌های خود آنها را به رگبار بستند.

به گفته بازماندگان تعدادی از قربانیان کُرد و ایزدی هستند. مقامات عراقی تاکنون بقایای ۱۲۳ نفر را از این گور دسته جمعی خارج کرده‌اند.

نجم الجبوری فرماندار نینوا گفت که هزاران خانواده منتظرند بدانند که چه بر سر بستگانشان آمده است.

مقامات تلاش دارند که هویت قربانیان را تعیین کنند. ده‌ها نفر از اعضای خانواده قربانیان نمونه خون داده‌اند تا با DNA بقایا مقایسه شود.

کشتار زندان بادوش یکی از بدترین جرائمی است که داعش پس از تصرف بخش‌های بزرگی از عراق در سال ۲۰۱۴ مرتکب آن شد.

داعش

داعش

داعش

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.