کد خبر : 42469 / /
/

وام بازنشستگان | پرداخت وام بازنشستگان | وام بازنشستگان فوری

خبر مهم برای بازنشستگان متقاضی وام | وام بازنشستگان به چه کسانی تعلق نمی گیرد ؟

در این دوره، شرط داشتن دو فرزند تحت تکفل را برداشته‌اند اما شرط جدیدِ سقف حقوق اضافه شده است؛ به بازنشسته‌ای که بیش از ۱۵ میلیون تومان حقوق بگیرد، وام تعلق نمی‌گیرد.

خبر مهم برای بازنشستگان متقاضی وام | وام بازنشستگان به چه کسانی تعلق نمی گیرد ؟

وام بازنشستگان یکی از مطالبات قشر بازنشسته بوده در قالب وام ضروری، وام خرید جهیزیه و مواردی دیگر پرداخت می‌شود شرایط ضامن و بازپرداخت وام بازنشستگان متفاوت است. وام بازنشستگان وضعیت ثابتی ندارد و شرایط و مولفه‌های مختلفی بر آن تأثیرگذار است. وام بازنشستگان همواره یکی از پر بحث ترین موضوعات مجلس محسوب میشود.در ادامه جدیدترین اخبار از وام بازنشستگان را بخوانید.

به این افراد وام بازنشستگان تعلق نمی گیرد

در این دوره، شرط داشتن دو فرزند تحت تکفل را برداشته‌اند اما شرط جدیدِ سقف حقوق اضافه شده است؛ به بازنشسته‌ای که بیش از ۱۵ میلیون تومان حقوق بگیرد، وام تعلق نمی‌گیرد.

یک بازنشسته از شرایط دریافت وام بیست میلیون تومانی بازنشستگان کارگری انتقاد کرد.

ثبت نام دور دوم وام بیست میلیون تومانی بازنشستگان کارگری از ۲۱ مردادماه آغاز شده است؛ شرایط دریافت وام با دوره قبل کمی تفاوت دارد؛ سیداحمد حسینی (بازنشسته کارگری اهواز) در تماس با ایلنا، در این رابطه می‌گوید: به نظر می‌رسد همیشه به دنبال سنگ‌اندازی مقابل پای بازنشستگان هستند.

او می‌گوید: در این دوره، شرط داشتن دو فرزند تحت تکفل را برداشته‌اند اما شرط جدیدِ سقف حقوق اضافه شده است؛ به بازنشسته‌ای که بیش از ۱۵ میلیون تومان حقوق بگیرد، وام تعلق نمی‌گیرد!

به گفته حسینی، پانزده میلیون، نصف خط فقر و به اندازه‌ی اجاره خانه است؛ آیا بازنشسته‌ای که ۱۵ میلیون حقوق ماهانه دارد، ثروتمند و بی‌نیاز است؟

این بازنشسته می گوید: من ۳۵ سال سابقه بیمه‌پردازی تخصصی دارم و بیشتر از حداقل‌بگیران حق بیمه به سازمان پرداخته‌ام؛ عدالت اقتضا می‌کند در زمان بازنشستگی به نسبت پرداخت بیشتری که داشته‌ام، بیشتر از مزایا و امکانات رفاهی بهره‌مند شوم نه اینکه بگویند وام هم به شما تعلق نمی‌گیرد!

مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی گفت: امکان ثبت نام غیرحضوری دریافت وام قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی ویژه بازنشستگان از ۲۱ مرداد ماه آغاز می‌شود و تا سقف ۴۰ هزار نفر برنامه‌ریزی شده است.

به نقل از ایرنا، میرهاشم موسوی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان تأمین‌اجتماعی شفا سمنان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان تأمین‌اجتماعی برای دریافت وام ۲۰۰ میلیون ریالی ثبت‌نام کنند.

وی بیان کرد: دریافت وام برای بازنشستگان در قالب ثبت‌نام در سامانه یکپارچه و به‌صورت الکترونیکی در سالجاری تسهیل شد و تا سقف ۴۰ هزار بازنشسته واجد شرایط امکان پرداخت تسهیلات وجود دارد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی تصریح کرد: اتباع خارجی طبق توافق بین‌المللی و زمینه‌های قانونی موجود، پس از اخذ مجوزهای قانونی و اشتغال قانونی، می‌توانند تحت پوشش بیمه تأمین‌اجتماعی قرار بگیرند و از خدمات بیمه‌ای و درمانی بر اساس مقررات بین‌المللی و ضوابط داخلی استفاده کنند.

وی یادآور شد: طرح‌های توسعه پوشش بیمه‌ای برای اتباع خارجی در دستور کار است و به‌زودی اقدامات لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: طبق توافق اجرایی و عملیاتی با سازمان بیمه سلامت که متولی اصلی صندوق بیماران صعب‌العلاج است، مقرر شد که هزینه‌های باقی مانده تا پایان تیرماه را سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند و بعد از پایان تیرماه نیز کل مابه‌التفاوت بیمه‌ای این بیماران به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی به بیمه سلامت ارجاع شود و پرداخت هم براساس ضوابط مربوط به آن صندوق به بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی و همه آحاد جامعه انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی به‌منظور بازدید میدانی از چگونگی ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان و بازنشستگان استان سمنان و نیز دیدار و گفت‌وگو با نمایندگان شرکای اجتماعی و مسئولان محلی به استان سمنان سفر کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی بیان کرد: طرح توسعه درمانگاه سمنان با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد در حال انجام است که باید تسریع شود.

وی با اشاره به این‌که در حوزه درمان مستقیم، خدمات درمانی رایگان به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی ارایه می‌شود، افزود: خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی نیاز به توسعه دارد و در استان سمنان نیز همچون سایر استان‌ها، توسعه درمان مستقیم در دستور کار است.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به کمبود نیروی متخصص در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان سمنان، اظهار کرد: تامین متخصصان مورد نیاز مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی با کمک دانشگاه علوم پزشکی پیگیری می‌شود تا عمق تخصصی خدمات درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی در استان سمنان افزایش یابد.

در این سفر، احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها، سیدمرتضی حسینی معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی و همچنین هادی قیومی مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات، حسن ضابطی مدیرکل امور مجلس و دولت و مهدی ناقوسی مدیرکل درمان مستقیم تأمین‌اجتماعی، مدیرعامل این سازمان را همراهی و در شهرهای مختلف استان از مراکز بیمه‌ای و درمانی تأمین‌اجتماعی استان بازدید می‌کنند.

بازدید از مجتمع تولید پودر سولفات سدیم و نمک تصفیه شده گرمسار، درمانگاه تأمین‌اجتماعی سرخه، درمانگاه شعبه یک سمنان، بیمارستان تأمین‌اجتماعی شفا سمنان و طرح در دست احداث درمانگاه این بیمارستان و درمانگاه گرمسار، به همراه دیدار با استاندار سمنان، شرکت در شورای اداری مشترک بیمه و درمان استان و نشست با نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی، از جمله برنامه‌های سفر موسوی به استان سمنان است.

وام بازنشستگان

وام بازنشستگان | خدمات تامین اجتماعی در استان سمنان

به گزارش خبرنگار ایرنا، استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفر، ۷۵ درصد جمعیت استان، تحت پوشش خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی هستند.

مجموع تعداد افراد تحت پوشش حمایت‌های متنوع بیمه‌ای و درمانی تأمین‌اجتماعی در این استان ۵۲۶ هزار و ۶۲۷ هزار نفر شامل ۱۷۹ هزار نفر بیمه‌شده اصلی، ۲۵۴ هزار نفر بیمه‌شده تبعی و حدود ۹۳ هزار نفر بازنشستگان و مستمری‌بگیران اصلی و تبعی است.

تأمین‌اجتماعی در استان سمنان ۱۰ شعبه دائم، به‌همراه ۲ شعبه اقماری و ۳ کارگزاری را برای ارائه خدمات متنوع بیمه‌ای به بیمه‌شدگان و بازنشستگان این استان سازماندهی کرده است.

در بخش درمان نیز ظرفیت‌های ارائه خدمات سلامت به بیمه‌شدگان و بازنشستگان استان در بخش درمان مستقیم، شامل ۹ مرکز و شامل یک بیمارستان، چهار درمانگاه عمومی، ۲ درمانگاه تخصصی و ۲ پلی‌کلینیک است.

بیمارستان شفا، تنها بیمارستان تأمین‌اجتماعی استان سمنان است که ۱۱۲ تخت فعال دارد و در سال گذشته ۱۰ هزار و ۳۰۴ نفر در این بیمارستان بستری شدند و پنج هزار و ۴۷۰ عمل جراحی در این بیمارستان انجام شد.

جزییات ثبت نام غیرحضوری وام بازنشستگان

ثبت نام دور جدید وام بیست میلیون تومانی بازنشستگان، آغاز شد؛ مهلت ثبت نام از شنبه ۲۱ مرداد لغایت جمعه ۲۷ مردادماه است.

براساس اعلام کانون‌های بازنشستگی، ثبت نام صرفا از طریق سامانه غیرحضوری سازمان به نشانی es.tamin.ir و از منوی مستمری بگیران انجام خواهدشد. ثبت نام وام نیاز به هیچگونه پیگیری نداشته و در صورت تایید، مراتب آن از طریق پیامک سازمان تأمین اجتماعی اطلاع رسانی خواهد گردید.

 با توجه به محدود بودن سهمیه اختصاصی به نسبت جمعیت بازنشستگان و کثرت متقاضی، تسهیلات اختصاصی بصورت قرعه کشی در سایت تامین اجتماعی قرار خواهد گرفت.

بازنشستگان برای شرکت در قرعه کشی باید شرایطی داشته باشند: دارا بودن ۲۰ سال سابقه بیمه‌پردازی و بیشتر؛ حداکثر مستمری دریافتی ۱۵۰ میلیون ریال؛ دارای سن ۵۰ تا ۷۸سال؛ عدم مسدودی حساب؛ مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی؛  نداشتن سابقه چک برگشتی؛ عدم بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)؛ عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی ۳ سال گذشته و داشتن موجودی کافی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان./ایلنا

وام بازنشستگان
برای وام بازنشستگان از خانه ثبت نام کنید

ثبت‌نام غیرحضوری متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی از روز شنبه (۲۱ مردادماه) در سامانه ثبت‌نام مستقیم که روی تارنمای رسمی این سازمان به نشانی es.tamin.ir فعال خواهد شد، به‌مدت یک هفته انجام می‌شود.

در این مرحله، پس از بررسی و احراز شرایط متقاضیان، تعداد ۴۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران وجد شرایط این سازمان که در مهلت مقرر در سامانه تسهیلات ثبت‌نام کنند، پرداخت خواهد شد.

براساس این گزارش، مهلت ثبت‌نام متقاضیان در این مرحله از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان، از روز شنبه مورخ ۲۱ مرداد لغایت روز جمعه ۲۷ مرداد خواهد بود و این مهلت قابل تمدید نیست. متقاضیان می‌توانند در این فاصله با مراجعه به تارنمای رسمی سازمان  به نشانی es.tamin.ir  در منوی مستمری‌بگیران، نسبت به ثبت درخواست تسهیلات اقدام کنند.

شرایط دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ویژه بازنشستگان، دارا بودن ۲۰ سال سابقه بیمه‌پردازی و بیشتر، حداکثر مستمری دریافتی ۱۵۰ میلیون ریال، دارای سن ۵۰ تا ۷۸ سال، عدم مسدودی حساب، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، عدم سابقه چک برگشتی، عدم بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی ۳ سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

طبق این گزارش، برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران ساکن در تمام شهرستان‌های کشور در این مرحله از پرداخت تسهیلات، براساس تعداد مستمری‌بگیران هر شهرستان سهمیه‌ای در نظر گرفته شده که در صورت ثبت‌نام بیش از سهمیه در نظر گرفته شده، افراد از طریق قرعه‌کشی انتخاب و به بانک رفاه کارگران جهت دریافت وام معرفی می‌شوند و افرادی که در این مرحله در صورت داشتن شرایط، موفق به دریافت تسهیلات مذکور نمی‌شوند، در مراحل بعدی که متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد، مجدداً می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین اعلام کرده است بازنشستگان و مستمری‌بگیران برای دریافت این تسهیلات، نیاز به مراجعه به هیچ مجموعه‌ای ندارند و درخواست خود را صرفاً باید به‌صورت غیرحضوری و از طریق درگاه معرفی شده ثبت کنند و در صورت داشتن هرگونه سؤال یا ابهام به‌صورت ۲۴ ساعته می‌توانند با شماره‌گیری تلفن ۱۴۲۰ با کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین‌اجتماعی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

وام بازنشستگان

وام بازنشستگان واریز شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت نوبت سوم وام ضروری ۳۰میلیون تومانی این صندوق برای واجدین شرایط تا عصر امروز (سه شنبه) خبر داد.

«نعمت الله ترکی» با اعلام این خبر گفت: مرحله سوم وام ۳۰ میلیون تومانی به حساب ۳۳ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط تا عصر امروز (دوشنبه ۱۷مردادماه) واریز می شود.

ترکی افزود: امکان ثبت نام این نوع تسهیلات به صورت مستمر وجود دارد و بازنشستگانی که متقاضی دریافت این وام هستند می توانند به بخش تسهیلات مالی در سایت صندوق به نشانی cspf.ir مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند.

وی همچنین یادآور شد: وام ضروری ۳۰میلیون تومانی با کارمزد سالانه ۴ درصد و دوره بازپرداخت ۳۶ماهه درنظر گرفته شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری گفتنی است، نوبت دوم این وام ۱۲ تیرماه به حساب بازنشستگان واجد شرایط واریز شده بود./ ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان