کد خبر : 42135 / /
/

خبر خوش برای دهک‌های ۴ و ۵ | جزئیات پوشش بیمه‌ای رایگان بیمه سلامت

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران جزئیات اضافه شدن دو دهک درآمدی دیگر به پوشش بیمه‌ای رایگان و کاهش حق بیمه برای دهک‌های ۶ تا ۹ را تشریح کرد.

خبر خوش برای دهک‌های ۴ و ۵ | جزئیات پوشش بیمه‌ای رایگان بیمه سلامت

دکتر محمدغلام نژاد درخصوص دهک‌های بیمه‌ای یک تا ۱۰ گفت: به استناد بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه افراد فاقد بیمه پایه سلامت، بیمه شدگان مناطق روستایی، عشایری و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰هزار نفر همچنین بیمه‌شدگان شهری صندوق بیمه همگانی سازمان جهت برخورداری از پوشش بیمه‌ای باید مورد ارزیابی وسع قرار گیرند.

وی افزود: بیمه رایگان برای دهک‌های ۴ و ۵ نیز به دهک‌های یک تا ۳ اضافه شد و در قالب بیمه ایرانیان صورت می‌گیرد.

غلام‌نژاد تاکید کرد: مشمولان دهک ۶ با پرداخت ۲۰ درصد از حق بیمه مصوب به مبلغ  ۲۸۶۸۴۰۰ ریال، دهک ۷ با پرداخت ۳۰ درصد از حق بیمه مصوب به مبلغ ۴۳۵۹۶۰۰ ریال، دهک ۸ با پرداخت ۴۰ درصد از حق بیمه مصوب به مبلغ ۵۷۴۰۸۰۰ ریال، دهک ۹ با پرداخت ۵۰ درصد از حق بیمه مصوب و به مبلغ ۷۲۶۶۰۰۰ ریال، دهک ۱۰ با پرداخت ۱۰۰ درصد از حق بیمه مصوب و به مبلغ ۱۴۳۵۲۰۰۰ ریال در صندوق بیمه ایرانیان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران، ادامه داد: شهروندانی که فاقد بیمه پایه هستند می‌توانند به صورت غیرحضوری و استفاده از سامانه شهروندی به آدرس  bimehsalamatiranian.ir یا با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت در سطح استان تهران از مزایای فوق بهره‌مند شوند.

بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت؛ سامانه ۱۶۶۶ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هموطنان است.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان