کد خبر : 41524 / /
/

فوری؛ سورپرایز اجاره نشینان | پول خرید خانه را به صورت وام دریافت کنید

مدیر بانک عامل وام مسکن جزییات افزاش ۲ برابری سقف تسهیلات خرید مسکن را که از محل اوراق ممتاز افزایش یافته را اعلام کرد.

فوری؛ سورپرایز اجاره نشینان | پول خرید خانه را به صورت وام دریافت کنید

مدیر بانک عامل وام مسکن جزییات افزاش ۲ برابری سقف تسهیلات خرید مسکن را که از محل اوراق ممتاز افزایش یافته را اعلام کرد.
بر این اساس با موافقت شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات از محل اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران و استان‌های مختلف کشور افزایش یافته است که در شهر تهران در بخش خرید مسکن به صورت انفرادی مبلغ این تسهیلات به ۴۰۰ میلیون تومان برای املاکی که حداکثر ۲۵ سال ساخت باشند و ۳۲۰ میلیون تومان برای املاک بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت تعیین شده است.

همچنین برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، مبلغ تسهیلات خرید مسکن به صورت انفرادی (املاک حداکثر تا ۲۵ سال) ۳۲۰ میلیون تومان و برای سایر مناطق ۲۴۰ میلیون تومان است.

مدیر بانک عامل وام مسکن با اشاره به افزایش تسهیلات خرید مسکن برای زوجین، از تعیین سقف تسهیلات مسکن در شهر تهران با شرط املاک حداکثر ۲۵ سال ساخت ۸۰۰ میلیون تومان و برای املاک بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت ۶۴۰ میلیون تومان خبر داد.

به گفته وی میزان این تسهیلات برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۴۰ میلیون تومان است و در سایر مناطق نیز برای خانه‌های حداکثر ۲۵ سال ساخت مبلغ این تسهیلات ۴۸۰ میلیون تومان تعیین شده است. این تسهیلات در شهر تهران به صورت انفرادی ۲۰۰ میلیون تومان و برای زوجین ۴۰۰ میلیون تومان بود که بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار تسهیلات هر دو بخش ۲ برابر شد.

این مسئول همچنین گفته است سقف تسهیلات جعاله تعمیر واحدهای مسکونی از محل اوراق ممتاز در همه مناطق کشور ۱۶۰ میلیون تومان است که در آن شرط قدمت ساخت وجود ندارد، اما برای تسهیلات خرید مسکن پرداخت این تسهیلات برای املاک حداکثر ۳۰ سال ساخت امکانپذیر است.

مدیر بانک عامل وام مسکن اظهار داشت: مشتریانی که درخواست اخذ تسهیلات آنان پیش از صدور این بخشنامه در دفتر نامه‌های وارده شعب ثبت شده اما به هر دلیلی موفق به انعقاد قرارداد در دفتر اسناد رسمی نشده‌اند، می‌توانند برای بهره‌مندی از این تسهیلات با مبالغ جدید اقدام کنند و با رعایت ضوابط و مقررات، اعطای تسهیلات مذکور به این متقاضیان بلامانع است.

مخاطبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت تسهیلات خرید مسکن و جعاله تعمیر واحدهای مسکونی از طریق اوراق ممتاز به وبسایت بانک مسکن به آدرس www.bank-maskan.ir بخش تسهیلات مراجعه کنند./اقتصادآنلاین

خبر مهم برای متقاضیان وام مسکن  | فرمول محاسبه اقساط وام مسکن با روش قدیمی و جدید

محاسبه اقساط وام مسکن و هزینه اوراق مسکن از طریق برخی سایت های آنلاین میسر است و در ادامه می توانید جزئیات بیشتر از محاسبه آنلاین اقساط وام مسکن و هزینه اوراق مسکن را اینجا بخوانید.

نحوه محاسبه اقساط وام مسکن و هزینه اوراق مسکن

اکثر افراد جامعه در مواقعی نیاز مالی پیدا می کنند و برای رفع نیاز خود از وام های بانکی استفاده می کنند. همانطور که می دانید به این وام های بانکی سود تعلق می گیرد که با ۱۴% و اعداد مشابه نمایش و محاسبه می شود. برحسب وامی که دریافت می کنید شما باید وام خود را به صورت قسطی و به صورت ماهانه یا سالانه به بانک برگردانید. اگر قصد دارید بدانید که به وامی که دریافت کرده اید چقدر سود تعلق می گیرد و مبلغ قسط های شما چگونه محاسبه می شود ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

روش های محاسبه اقساط و سود وام بانکی

به طور کلی سود تسهیلات بانکی براساس دو فرمول محاسبه می شود که به محاسبه درصد سود وام های بانکی با روش قدیمی و جدید معروف است. در ادامه ما نحوه محاسبه هر دو روش را توضیح خواهیم داد.

نحوه محاسبه اقساط وام ها و سود بانکی با روش قدیمی

برای محاسبه وام های بانکی با فرمول قدیمی کافی است که فرمول زیر را با اعداد متناسبش جاگذاری کنید:

سود وام بانکی = (مبلغ کلی وام * نرخ سود * ( تعداد قسط ها+ فاصله مابین پرداخت هر قسط برحسب ماه) ) / ۲۴۰۰

مبلغ قسط ها برحسب ماه = ( اصل مبلغ وام + مبلغ سود) / تعداد اقساط

به طور مثال اگر شما ۲۰۰۰۰۰۰۰ ریال وام گرفته باشید نرخ بهره ۱۴ درصد باشد و شما باید در عرض ۱ سال و هرماهه وام را برگردانید به صورت زیر سود وام بانکی و مبلغ قسط را محاسبه خواهید کرد:

( ۲۰۰۰۰۰۰۰ * ۱۴ ( ۱۲+۱) ) / ۲۴۰۰ = ۱۵۱۶۶۶۶.۶۶

پس سود وام بانکی شما معادل ۱۵۱۶۶۶۶.۶۶ریال می باشد.

( ۲۰۰۰۰۰۰۰ + ۱۵۱۶۶۶۶.۶۶) / ۱۲= ۱۷۹۳۰۵۵.۵۵

و مبلغی که باید هر ماهه به عنوان قسط پرداخت کنید ۱۷۹۳۰۵۵.۵۵ ریال می باشد.

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که بیشتر از مقدار سود سپرده و سرمایه گذاری به امن بودن و تضمین اصل پولتان اهمیت می‌دهید، افتتاح سپرده و گرفتن سود ماهانه بانکی یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. اما حتی برای افراد کم‌ریسک هم مبلغ سودی که بابت سپرده‌گذاری از بانک می‌گیرند، اهمیت زیادی دارد. برای همین هم فرمولی که با آن محاسبه سود بانکی را انجام می‌دهند، مهم است. بالاخره هر کسی که می‌خواهد پس‌اندازش را در بانک بگذارد و سپرده بلندمت یا کوتاه‌مدت بانکی باز کند، مهمترین دغدغه‌اش این است که «هر ماه از بانک چقدر سود می‌گیرم؟» اگر شما هم از محاسبه سود سپرده بانکی اطلاعی ندارید، یا به دنبال دانستن دقیق سود ماهانه سپرده خودتان می‌گردید، نیازی به دانستن فرمول‌های سخت ریاضی ندارید. کافی است وارد سایت رده شوید و محاسبه سود ماهانه بانکی خودتان را در یک روز، یک ماه یا یک سال از ما بخواهید.

محاسبه اقساط وام مسکن

بهترین و امن‌ترین راه برای آدم‌هایی که اهل ریسک یا کارهای اقتصادی متلاطم نیستند، افتتاح حساب بانکی و گرفتن سود ماهانه بانکی است. سودی که هر ماه مانند یک حقوق سر تاریخ مشخص به حساب بانکی شما واریز می‌شود و امکان برداشت آن را دارید. اما برای انجام دادن همین کار ساده هم باید چند نکته مهم را بدانید. اول اینکه بانکی را انتخاب کنید که بیشترین سود ماهانه را به حساب سپرده کوتاه‌مدت یا بلندمدت شما پرداخت می‌کند. بالاترین سود هم در واقع همان درصد سود سپرده بانکی است که از طریق سایت بانک‌ها یا استعلام از سایت رده یا مراجعه حضوری به شعبه بانک از آن اطلاع پیدا می‌کنید. نکته بعدی هم رفتن سراغ فرمول محاسبه سود سپرده بانکی است. برای محاسبه سود ماهانه بانکی کافی است چند ضرب و تقسیم ساده انجام دهید تا متوجه سودی شوید که این سرمایه‌گذاری برای شما خواهد داشت. اما خیلی‌ها رابطه چندان خوبی با ریاضی ندارند و برای همین محاسبه آنلاین سود بانکی سایت رده می‌تواند جای خالی فرمول‌های خشک ریاضیات را برایتان پر کند.

فرمول محاسبه سود سپرده کوتاه مدت

پولی که براساس قرارداد شما و بانک برای کمتر از یکسال در بانک سپرده‌گذاری می‌شود، سپرده کوتاه مدت به حساب می‌آید. فرمول محاسبه سود سپرده به این شکل خواهد بود که باید پول سپرده شده به بانک را در درصد سودی که به سپرده‌تان تعلق می‌گیرد ضرب و بعد هم مجموع را تقسیم بر ۱۰۰ کنید تا سود یکسال از این سرمایه‌گذاری به دست بیاید. برای به دست آوردن سود ماهانه هم کافی است عدد نهایی به دست آمده را تقسیم بر ۱۲ – که همان تعداد ماه‌های سال است- کنید. اما در محاسبه آنلاین سود سپرده کوتاه مدت تنها کافی است مبلغ پس‌اندازتان و درصد سودی که بانک برای پرداخت به شما تعهد داده را داشته باشید تا سایت رده مبلغ دقیق سود ماهانه را برایتان حساب کند.

نکته: اگر حساب سپرده کوتاه مدت دارید و در طول ماه از حسابتان برداشت انجام داده‌اید، برای محاسبه سود یک‌ماهه سپرده بانکی، کمترین مبلغ مانده سپرده در طول ماه مبنای محاسبه سود خواهد بود.

فرمول محاسبه سود سپرده بلند مدت

اگر حداقل برای یکسال به پولتان نیاز ندارید، بهتر است سراغ سپرده بلند مدت بروید که سودش بیشتر از سپرده کوتاه مدت است. البته فراموش نکنید برداشت پیش از موعد از سپرده بلندمدت امکانپذیر است اما بانک درصد مشخص‌شده‌ای را از سود توافق شده کسر می‌کند که اصطلاح بانکی‌اش «نرخ شکست» است و براساس مدت زمانی که پیش از سررسید، پولتان را برداشت کنید، درصد سودتان کمتر می‌شود. برای همین بهتر است پیش از افتتاح حساب بلند مدت (یکساله، دوساله و…) از نیاز نداشتن به پول‌تان در طول این مدت زمان مطمئن شوید تا بیشترین سود را بگیرید. فرمول محاسبه سود سپرده بلند مدت خیلی پیچیده‌ نیست. کافی است مبلغ سپرده‌تان را در درصد سود بانک ضرب کنید. بعد هم عدد به دست آمده را تقسیم بر ۱۰۰ کنید تا سود یکسال‌تان به دست بیاید. برای درآوردن سود ماهانه هم آن را تقسیم بر عدد ۱۲ کنید که تعداد ماه‌های سال است. راه ساده‌ترش هم رفتن به سایت رده و بخش محاسبه سود ماهانه بانکی است.

نکته ۱: وام‌های قرض‌الحسنه سازوکار متفاوتی نسبت به فرمول‌های گفته شده در بالا دارند و با کارمزدهای صفر تا ۴درصد به متقاضیان داده می‌شوند. شیوه حساب کردن آن هم با فرمول محاسبه سود وام بانکی تفاوت دارد و برای همین هم بسیاری از مشتریان تصور می‌کنند سود کارمزد ۴درصد بانکی بیشتر از مقدار واقعی محاسبه می‌شود.

نکته ۲: قبل از هر چیز، بانکی که بیشترین سود را به پس‌انداز شما می‌دهد پیدا کنید. برای اطلاع از بالاترین سود بانکی در سال ۱۴۰۰ هم روی «بیشترین سود سپرده بانک‌ها در سال ۱۴۰۰» کلیک کنید.

روش محاسبه اقساط وام ها و سود بانکی با روش جدید

روشی که در بالا توضیح دادیم روش قدیمی محاسبه سود و تعیین مبلغ قسط وام بانکی بود. برای استفاده از فرمول جدید ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

مبلغ قسط به ماه = ( اصل وام * (نرخ سود/۱۲۰۰) * (۱ + (نرخ سود / ۱۲۰۰) ) به توان مدت به ماه) / ( ( ( ۱ + نرخ سود / ۱۲۰۰) به توان مدت به ماه ) – ۱)

سود وام بانکی = مبلغ اصلی وام – ( مدت پرداخت اقساط به ماه * مبلغ قسط)

که با استفاده از فرمول بالا مبلغ قسط ماهانه برابر ۱۷۹۵۷۴۲ ریال و سود وام معادل با ۱۵۴۸۹۰۸ ریال خواهد بود./اندیشه معاصر

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.