کد خبر : 40216 / /
/

یارانه نقدی | یارانه نقدی جدید | یارانه نقدی سال جدید

آخرین اخبار از حذف یارانه نقدی | چه کسانی منتظر افزایش یارانه باشند؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد مباحث مربوط به قطع یارانه یا افزایش مبلغ آن برای برخی خانوارها توضیحاتی را داده است.

آخرین اخبار از حذف یارانه نقدی | چه کسانی منتظر افزایش یارانه باشند؟

صولت مرتضوی، وزیر کار در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفته است: یکی از دغدغه‌های ریاست جمهوری بحث معیشت مردم است و کمک به دهک‌های پایین جامعه به واسطه یارانه‌های مستقیم و سیستم کالابرگ در دستور کار قرار دارد.

آنگونه که فارس روز گذشته گزارش داده است، او افزوده: افراد در این طرح می‌توانند یک ماه زودتر از دریافت یارانه نقدی استفاده کنند و افرادی که موفق به خرید در این طرح شوند و ۳۲۰ هزار تومان از ۴۸۰ تومان را کالا بخرند ۲۰ درصد به مبلغ یارانه‌شان اضافه می‌شود.

یارانه نقدی حذف می‌شود؟

خبر آنلاین هم امروز در این مورد به نقل از وزیر نوشته است: «در ابتدا مردم استقبال زیادی به نسبت کالابرگ الکترونیکی نشان ندادند ولی با تمهیداتی که دولت اندیشید، اقبال مردم در حال افزایش است. دولت تمهیدات دیگری در این زمینه در دست اجرا دارد که با این اقدامات، حتما از کالابرگ الکترونیکی استقبال عمومی خواهد شد.»

وی تاکید کرد: «مردم اطمینان خاطر داشته باشند که دولت بنای قطع یارانه نقدی مردم را ندارد؛ اما کسانی مشمول یارانه مضاعف می‌شوند که کالا خریداری کنند.»

طرح ملی کالابرگ شامل چه کسانی است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، طرح کالابرگ ابتدا در برخی استان‌ها به صورت آزمایشی اجرایی شد اما اخیرا به صورت سراسری اجرا می‌شود. طرح افزایش مبلغ یارانه نیز ابتدا شامل افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد می‌شد اما به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اخیرا اعلام شده است: طرح ملی کالابرگ الکترونیکی (افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه) برای همه خانوار‌های دهک اول، دوم و سوم از روز دوشنبه ۲۹ خرداد ماه اجرا می‌شود.

مطالعه بیشتر: اسامی و قیمت کالاهای مشمول کالا برگ اعلام شد

بر اساس این اطلاعیه، شرط بهره مندی از اعتبار افزایشی، خرید بیش از ۸۰ درصد یارانه ۴۰۰ هزار تومانی، معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.

این اطلاعیه می‌افزاید: خانوار‌ها می‌توانند یک ماه زودتر از واریز یارانه از اعتبار خود استفاده کنند، این طرح برای همه مشمولین، اختیاری است.

شیر کم‌چرب بطری، پنیر، گوشت مرغ، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله، ۱۱ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیک است.

۸ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهر‌ها و روستا‌های کوچک نیز برای فروشندگان، بار کدخوان نصب می‌شود تا دسترسی و امکان بهره‌مندی عموم مردم از کالابرگ الکترونیکی فراهم شود.

همه خانوار‌های مشمول طرح می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملّی اعتبار «شما» یا شماره‌گیری #۱۴۶۳*۵۰۰* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.

تجارت نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان