کد خبر : 39031 / /
/

وام مشاغل خانگی بگیرید | ثبت نام و مبلغ وام مشاغل خانگی+ لینک ثبت نام وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲

متقاضی دریافت این وام باید، در سامانه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی یا همان سایت ثبت نام وام مشاغل خانگی، به آدرس smkh.mcls.gov.ir، ثبت نام کرده و در سامانه درگاه ملی مجوز های کشور، اقدام به احراز هویت و درخواست صدور مجوز، برای کسب و کار خانگی مورد نظر خود نماید.

وام مشاغل خانگی بگیرید | ثبت نام  و مبلغ وام مشاغل خانگی+ لینک ثبت نام وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲

متقاضی دریافت این وام باید، در سامانه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی یا همان سایت ثبت نام وام مشاغل خانگی، به آدرس smkh.mcls.gov.ir، ثبت نام کرده و در سامانه درگاه ملی مجوز های کشور، اقدام به احراز هویت و درخواست صدور مجوز، برای کسب و کار خانگی مورد نظر خود نماید.

متقاضی دریافت این وام باید، در سامانه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی یا همان سایت ثبت نام وام مشاغل خانگی، به آدرس smkh.mcls.gov.ir، ثبت نام کرده و در سامانه درگاه ملی مجوز های کشور، اقدام به احراز هویت و درخواست صدور مجوز، برای کسب و کار خانگی مورد نظر خود نماید.

شرایط دریافت وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲

دولت، با هدف حمایت از طرح راه اندازی کسب و کار، به واسطه اشتغال به مشاغل خانگی و رواج کارآفرینی، بدین سبب، طرح و تسهیلات وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲ را پیش بینی نموده است. اما، متقاضیان بهره مندی از این نوع از انواع وام بانکی باید، شرایطی داشته باشند که در این بخش، در خصوص آن ها، صحبت خواهیم کرد. شرایط دریافت وام مشاغل خانگی۱۴۰۲​،عبارتند از:

متقاضی دریافت وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲، نباید از شاغلین دولتی، اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، روزمزد، ساعتی، پروژه ای و غیره باشد اما بازنشستگان دولتی، منعی در دریافت وام مشاغل خانگی، نخواهند داشت.

متقاضی دریافت این وام باید، در سامانه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی یا همان سایت ثبت نام وام مشاغل خانگی، به آدرس mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir، ثبت نام کرده و در سامانه درگاه ملی مجوز های کشور، اقدام به احراز هویت و درخواست صدور مجوز، برای کسب و کار خانگی مورد نظر خود نماید.

متقاضی باید، در رشته ای که قصد فعالیت در آن را دارد، مهارت داشته و گواهی آن را هنگام درخواست وام، در سامانه، بارگذاری کند. (برای این امر، ۶ ماه به متقاضی، فرصت داده خواهد شد.)

متقاضی باید، در محل راه اندازی کسب وکار خانگی، اقامت داشته باشد و پیش از این، از هیچ نهادی، وام خود اشتغالی، دریافت، نکرده باشد. همچنین، محل اقامت او، باید مناسب کسب و کار خانگی ای که قصد راه اندازی آن را دارد بوده و ایجاد آزار و اذیت، برای همسایگان نکند.

در اغلب بانک ها، برای اعطای تسهیلات، شرط سنی ۱۸ سال را به عنوان حداقل سن، لحاظ می کنند و از متقاضی، تقاضای گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و کارت پایان خدمت نیز می نمایند، همچنین، داشتن ضامن نیز از شرایط تخصیص این وام، توسط اکثر بانک ها می باشد.

لازم به ذکر است موارد اعلام شده، بر اساس روند سال گذشته بوده و به محض اعلام برای سال ۱۴۰۲، در متن مقاله اطلاع رسانی می گردد.

سامانه وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲

پس از بررسی شرایط ثبت نام وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲، از آنجا که یکی از شرایط دریافت این وام، ثبت نام در سایت وام مشاغل خانگی می باشد، در این بخش از مقاله، قصد داریم، به معرفی سامانه دریافت این وام پرداخته و امکانات آن را توضیح دهیم.

سایت ثبت نام وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲، همان سامانه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، به آدرس mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir، می باشد که توسط دولت، برای متقاضیان راه اندازی کسب و کار به واسطه مشاغل خانگی، همچنین، اخذ تسهیلات بانکی، جهت راه اندازی شغل خانگی مورد نظر، طراحی شده است.

دریافت مجوز کسب و کار خانگی پرورش زنبور عسل و تولید موم و کندو، نیز از طریق درگاه ملی مجوزهای کسب و کار، انجام می شود.

این سامانه، زیر نظر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی می باشد و علاوه بر امکان ثبت مشاغل خانگی و ثبت درخواست دریافت وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲، از امکاناتی نظیر پیگیری این وام با کد رهگیری، ویرایش درخواست، راهنمایی در خصوص نحوه ثبت درخواست و سوالات متداول و پاسخ به آن ها نیز، برخوردار بوده و این امکانات، با مراجعه به آدرس mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود.

لازم به ذکر است موارد اعلام شده، بر اساس سال گذشته بوده و به محض اعلام برای سال ۱۴۰۲، در متن مقاله اطلاع رسانی می گردد.

نحوه ثبت نام و دریافت وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲

پس از معرفی سایت ثبت نام دریافت وام مشاغل خانگی۱۴۰۲، در این بخش از مقاله، قصد داریم تا درباره نحوه ثبت نام متقاضیان دریافت وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲، صحبت کنیم و مراحل انجام این امر را ضمن یک راهنمای تصویری ارائه دهیم. اما، پیش از ارائه راهنمای تصویری، به طور خلاصه، مراحل و نکات ضروری ثبت نام را خواهیم گفت.

متقاضیان دریافت وام مشاغل خانگی، ابتدا باید، از طریق سامانه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی،کسب و کار خود را ثبت نمایند و پس از احراز هویت و درخواست صدور مجوز از درگاه ملی مجوز ها و سپس، تکمیل درخواست در سامانه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، منتظر ارسال درخواست خود، از طرف سامانه به بانک، برای اخذ تسهیلات، بمانند. بررسی سامانه و ارسال درخواست به بانک، حداقل، ۴۵ روز کاری زمان خواهد برد. راهنمای تصویری نحوه ثبت نام وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲، به شرح زیر است:

متقاضی، ابتدا باید، آدرس اینترنتی mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir را جهت ورود به سامانه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی یا همان سایت ثبت نام وام مشاغل خانگی، در مرورگر خود، جست و جو نماید تا وارد صفحه ای مشابه صفحه زیر گردد و سپس، گزینه ثبت نام مستقل را انتخاب کند.

پس از کلیک متقاضی، بر روی گزینه ثبت نام مستقل، او به درگاه ملی مجوزهای کشور، به آدرس mojavez.ir، هدایت خواهد شد و باید، در کادر جست و جو، نام شغل خانگی مورد نظر خود را نوشته یا بر روی گزینه صدور مجوز مشاغل خانگی، کلیک نماید.

در این مرحله، متقاضی باید، بر روی گزینه درخواست مجوز کسب و کار خانگی خود، کلیک کرده و پس از آن، از بین دو گزینه موجود، گزینه شخص حقیقی یا حقوقی را بسته به شرایط خود، انتخاب کند. ما در اینجا، گزینه ورود افراد حقیقی را انتخاب کردیم.

در این گام، متقاضی، وارد پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، خواهد شد و باید، از طریق این درگاه، اقدام به احراز هویت با شماره ملی و شماره همراهی که به نام خود او بوده و با کد ملی وی، هم خوانی دارد نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد وام اشتغال زایی کلیک کنید.

سپس متقاضی باید، طبق تصویر زیر، کد دریافتی در تلفن همراه را در بخش مربوطه، وارد کنید.

پس از احراز هویت در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، متقاضی، به درگاه ملی مجوزهای کشور، هدایت خواهد شد و مجدد باید، مطابق مراحل قبل، کسب و کار خانگی مورد نظر خود را جست و جو نموده تا وارد صفحه ای مشابه صفحه زیر گردد و گزینه درخواست مجوز را برای کسب و کار خانگی مورد نظر خود، انتخاب کند. ما به عنوان مثال، کسب و کار خانگی مترجمی را انتخاب کردیم.

در این گام، متقاضی باید، پس از مطالعه متن کادر، تیک گزینه تایید می کنم را زده و پس از وارد کردن کد امنیتی، گزینه درخواست مجوز را انتخاب کرده تا مجدد، به سامانه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی یا همان سایت ثبت نام وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲، هدایت شود.

وام مشاغل خانگی

ر این مرحله، متقاضی مجدد، وارد سایت وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲​، به آدرس mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir خواهد شد و باید، اطلاعات خواسته شده، نظیر مشخصات فردی، محل سکونت، وضعیت ایثارگری، وضعیت جسمانی، وضعیت محل سکونت، اشتغال و مهارت خود را وارد نماید و به مراحل بعد برود.

در این مرحله، متقاضی باید، اطلاعات خواسته شده نظیر عنوان شغل خانگی مورد درخواست، گذراندن یا عدم گذراندن دوره های کسب و کار و کار آفرینی را تکمیل کرده و گزینه ادامه را انتخاب کند.

در این گام، به متقاضی، کد رهگیری موقت، داده خواهد شد که باید، تا انتهای ثبت نام و زمان دریافت وام، آن را نزد خود، نگاه دارد.

در این مرحله، متقاضی ثبت نام وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲، باید، مشخصات فعالیت خود از جمله سابقه کار و بازار محصول را در کادرهای مربوطه وارد کند.

در این گام، متقاضی باید،بر روی گزینه ثبت اطلاعات، کلیک نماید.

سپس، متقاضی باید، هزینه تجهیزات و مواد اولیه را وارد کرده و بعد از بارگذاری مدارک خواسته شده، بر روی گزینه ثبت نام، کلیک کند.

پس از طی مراحل بالا، صفحه ای مانند صفحه زیر، نمایش داده خواهد شد که نشانگر ثبت نام موفقیت آمیز خواهد بود.

متقاضیان می توانند، ظرف ۴۵ روز کاری، با استفاده از کد رهگیری خود و از طریق همین سایت، اقدام به پیگیری ثبت نام وام مشاغل خانگی، با کد رهگیری نمایند و در صورت موافقت با درخواست آن ها، به بانک مربوطه، برای اخذ وام مراجعه کنند. در ادامه، در خصوص پیگیری وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲ با کد رهگیری، توضیح خواهیم داد.

لازم به ذکر است موارد اعلام شده، بر اساس روند سال گذشته بوده و به محض اعلام برای سال ۱۴۰۲، در متن مقاله اطلاع رسانی می گردد.

مبلغ و میزان وام مشاغل خانگی

یکی از رایج ترین سوالاتی که متقاضیان وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲ دارند، این است که مبلغ و میزان وام مشاغل خانگی، در سال۱۴۰۲، چقدر است و آیا، میزان و مبلغ آن، نسبت به سال های گذشته، افزایش داشته یا خیر؟ همچنین، سود بازپرداخت وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲، چند درصد است؟

سایت ایران اصناف، سایت ثبت نام پروانه کسب و دریافت جواز اینترنتی می باشد. برای ثبت نام پروانه کسب، باید ابتدا به درگاه ملی مجوزهای کشور، مراجعه نموده و پس از اخذ کد پیگیری، به سامانه ایران اصناف، رفته و با وارد کردن کد اخذ شده، ثبت نام را انجام داد.

در پاسخ به این پرسش که میزان و مبلغ وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲، چقدر است؟ باید گفت، مبلغی که در آخرین مصوبه، دولت، برای این وام، در نظر گرفته، مبلغ ۵۰ میلیون تومان، به ازای هر نفر است و سودی که دریافت کنندگان وام، پرداخت خواهند کرد، سود ۴ درصد می باشد. در ادامه، در خصوص سایت پیگیری وام مشاغل خانگی با کد رهگیری و نحوه انجام این امر، صحبت خواهیم کرد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.