کد خبر : 38905 / /
/

خبر مهم برای یارانه بگیران متقاضی وام | پرداخت وام ارزان ۱۵۰ و ۳۰۰ میلیونی به این دهک ها

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به افزایش سقف تسهیلات اشتغال مددجویان در سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: سال گذشته سقف تسهیلات طرح‌های مددجویان به ۱۵۰ میلیون تومان و در مشاغل ویژه به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

خبر مهم برای یارانه بگیران متقاضی وام | پرداخت وام ارزان ۱۵۰ و ۳۰۰ میلیونی به این دهک ها

مرتضی فیروزآبادی با تشریح عملکرد اشتغال کمیته امداد در سال 1401 اظهار کرد: کمیته امداد در سال 1401 موفق به ایجاد 420 هزار فرصت شغلی شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به افزایش سقف تسهیلات اشتغال مددجویان در سال 1401 تاکید کرد: سال گذشته سقف تسهیلات طرح‌های مددجویان به 150 میلیون تومان و در مشاغل ویژه به 300 میلیون تومان افزایش یافت.

فیروزآبادی با بیان اینکه آموزش مهارت‌آموزی به جامعه هدف، سیاست اصلی کمیته امداد در حوزه اشتغال است، ادامه داد: سال گذشته 113 هزار نفر از مددجویان از آموزش‌های مهارتی برخوردار شدند که نسبت به سال 1400 حدود 3 برابر رشد داشت.

وی از واگذاری 45 فروند پهپاد خدمات کشاورزی به مددجویان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه خدمات حمل و نقل و جزو مشاغل پردرآمد و پایدار برای مددجویان به شمار می‌رود، در قالب تفاهم‌نامه با شرکت تراکتورسازی ایران، یک هزار دستگاه تراکتور به متقاضیان اشتغال ارائه شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به تشریح برنامه راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای مددجویان پرداخت و افزود: سال گذشته 40 هزار واحد پنل خورشیدی برای مددجویان تعهد داشتیم که 20 هزار از آن محقق شد. در سال جاری برنامه داریم علاوه بر تکمیل تعهدات سال پیش، 40 هزار پنل خورشیدی دیگر نصب و راه‌اندازی کنیم.

فیروزآبادی از پیشرفت 70 درصدی سامانه «حیات» در حوزه اشتغال مددجویان خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این سامانه دیگر نیازی به مراجعه حضوری مددجویان به دفاتر کمیته امداد برای پیگیری موضوعات شغلی و تسهیلات نیست.

وی گفت: براساس مصوبه شورای عالی اشتغال کمیته امداد برای سال جاری نیز مکلف به ایجاد 500 هزار فرصت شغلی شده است که به همین منظور 35 هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.

فیروزآبادی اضافه کرد: این اعتبار از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ شده است که امیدواریم پس از ابلاغ به استان‌ها، فرآیند اشتغال‌زایی در کمیته امداد همانند سال گذشته با سرعت آغاز شود.

تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.