کد خبر : 38736 / /
/

اتفاق عجیب در قبض های آب | مبلغ جوانی جمعیت از قبض‌های آب حذف می‌شود؟

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی درخصوص درج مبلغی با عنوان جوانی جمعیت در قبض‌های آب گفت: این هزینه حتما از روی قبض‌ها برداشته می‌شود و باید این اتفاق بیفتد؛ ما پیگیر هستیم که از دوره بعدی قبض‌ها، این مبلغ حذف شود.

اتفاق عجیب در قبض های آب | مبلغ جوانی جمعیت از قبض‌های آب حذف می‌شود؟

فاطمه رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا و در رابطه با موضوع درج مبلغی با عنوان جوانی جمعیت در قبض‌های آب که اعتراضات مردم را در پی داشته است، اظهار کرد: انتقادات مردم کاملا بجاست. این موضوع کج سلیقگی بوده که اتفاق افتاده است. در قانون آمده که یکی از مسیرهای تامین بودجه جمعیت، مالیات، فروش نفت یا جرائم  است؛ مثلا اگر سیگاری به صورت قاچاق وارد می‌شود جریمه به آن تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: مردم حق دارند؛ البته به این معنا نیست که کسی که پر مصرف است نباید جریمه شود، او حتما باید جریمه شود، اما پیامی که در این اتفاق داده شده ضد جمعیتی است و مرم را نسبت به این موضوع حساس کرده و باعث می‌شود آنها گارد بگیرند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این هزینه حتما از روی قبض‌ها برداشته می‌شود و باید این اتفاق بیفتد؛ ما پیگیر هستیم که از دوره بعدی قبض‌ها، این مبلغ حذف شود.

رحمانی در پاسخ به سوالی درمورد گران بودن درمان ناباروری و افزایش پوشش بیمه‌ای عنوان کرد: درمان ناباروری گران است که البته بستگی به سطح ناباروری هم دارد. در یکی از بندهای قانون جوانی جمعیت آمده که حتما باید درمان ناباروری به گونه‌ای باشد که مردم به این فرآیند رغبت داشته باشند.

وی ادامه داد: الان ۹۰ درصد خدمات بستری و ۷۰ درصد خدمات سرپایی تحت پوشش بیمه است، اما دنبال این هستیم که آن را به ۱۰۰ درصد برسانیم.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.