کد خبر : 38315 / /
/

تصمیم جدید دولت درباره قیمت نان | افزایش قیمت نان کلید خورد؟

مشاور وزیر اقتصاد گفت: مرحله چهارم طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان اجرا می‌شود و خراب بودن کارتخوان‌ها توجیه‌پذیر نیست.

تصمیم جدید دولت درباره قیمت نان | افزایش قیمت نان کلید خورد؟

محمد جلال ظهر سه شنبه در نشست شورای آرد، نان و گندم کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: فرآیند خرید نقدی نان برای اتباع کشورهایی که فاقد کارت بانکی هستند پیش‌بینی شده است.

جلال با بیان اینکه عادلانه‌سازی نرخ نان با استان‌های همجوار یک گام رو به جلو برای رفع مشکل اقتصاد نانوا داران است، گفت: باید مسیر صحیح برای اصلاح قیمت نان طراحی شود و کیفیت آرد مسئله مهمی است که شورای آرد و نان بر کیفیت آرد نظارت داشته باشد.

وی تصریح کرد: در راستای سهمیه آرد برای مناطق عشایری و روستایی برای پخت نان محلی در کهگیلویه و بویراحمد نیز باید کد ملی اعضا و سرپرست خانوار در سامانه ثبت شود تا سهمیه آرد برای آنها در نظر گرفته شود.

جلال افزود: مصرف کننده آرد محلی با سامانه روستایی و عشایری احراز می‌شود.

وی با بیان اینکه توجه به اقتصاد نانوایی‌ها مورد توجه دولت است و عادلانه سازی قیمت نان در همه استان‌ها یکی از مواردی است که دولت دنبال می‌کند، گفت: مسیر درست برای اصلاح قیمت نان طراحی می‌شود زیرا اصلاح نرخ اولین موضوعی است که برای بهبود شرایط اقتصادی نانوایان مدنظر است.

جلال افزود: واحدهای خبازی که کارت خوان آنها از دسترس خارج شده باید از طریق تماس با مرکز، خرابی کارتخوان‌ها را اعلام کنند و نباید به دلیل خرابی کارت خوان ارائه خدمت به مردم متوقف شود./مهر

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.