کد خبر : 35837 / /
/

خبر مهم برای مسافران نوروزی | استفاده از کارت سوخت الزامی شد؟

سخنگوی صنف جایگاهداران کشور گفت: تقاضا از مردم برای استفاده از کارت سوخت شخصی به‌معنای غیرفعال شدن کارتهای آزاد جایگاه‌ها نیست اما مهم است که دارندگان خودرو کارت شخصی خود را به همراه داشته باشند تا با مشکلی در شلوغی پمپ بنزینها خصوصا در برخی استانها مواجه نشوند.

خبر مهم برای مسافران نوروزی | استفاده از کارت سوخت الزامی شد؟

رضا نواز با بیان اینکه به دلیل اینکه تعداد کارت‌های آزاد در جایگاه‌ها محدود است، گفت: برای جلوگیری از هرگونه مشکل لازم است دارندگان خودرو کارت سوخت شخصی به‌همراه داشته باشند.

وی ادامه داد: اطلاعیه شرکتهای تابعه وزارت نفت مبنی بر دعوت از مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی جهت مدیریت بهتر توزیع سوخت است و در صورتی که مردم از کارت سوخت خود استفاده کنند در شلوغی‌های نوروزی پمپ‌بنزین‌ها با مشکل مواجه نخواهند شد.

سخنگوی صنف جایگاهداران کشور با تاکید بر اینکه تعداد کارتهای آزاد بنزین به‌اندازه تعداد نازلهای سوخت نیست و این نوع کارتها صرفاً برای استفاده اضطراری است، گفت: خصوصا در استانهای مرزی، به‌دلایلی نظیر مدیریت توزیع و جلوگیری از انحراف فراورده، تعداد کارتهای آزاد جایگاهها را بسیار کم کرده‌اند و همراه داشتن کارت سوخت شخصی در کل کشور خصوصاً این استانها اکیداً توصیه می‌شود.

نواز با تاکید براینکه استفاده عمومی همه مالکان خودروها از کارت های سوخت جایگاه از ابتدا تصمیم درستی نبود و جایگاهداران دخالتی در خصوص سهمیه و قیمت سوخت ندارند، گفت: تصمیم سازان باید قبلاً پیش‌بینی‌های لازم را انجام می‌دادند و هم اکنون مشکلی وجود نداشت، البته مسئولان باید هر چه زودتر کارت های المثنی و جدید را در اختیار مالکان خودرو قرار دهند.

وی با بیان اینکه قبل از اجرای هر تصمیمی ابتدا باید زیرساخت های آن اجرایی شود و مشورت از این بخش خصوصی اخذ شود، گفت: حذف کامل کارت آزاد جایگاه های سوخت عملی نیست و هر تصمیم شتاب زده ای در این مورد موجب ایجاد مشکلات متعدد برای مردم و مالکان جایگاهها خواهد شد.

به گفته سخنگوی صنف جایگاهداران کشور، تمهیدات لازم برای نوروز در جایگاه ها درنظر گرفته شده و انشالله مشکلی برای تامین سوخت وجود نخواهد داشت.

استفاده از کارت سوخت الزامی شد

رئیس صنف جایگاهداران کشور در خصوص اطلاعیه اخیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و الزام به استفاده از کارت سوخت شخصی توضیحاتی ارائه داد.

اسدالله قلی‌زاده، رئیس صنف جایگاهداران کشور اظهار داشت: تقاضا از مردم برای استفاده از کارت سوخت شخصی به‌معنای غیرفعال شدن کارتهای آزاد جایگاهها نیست، بلکه چون تعداد کارتهای آزاد در جایگاهها خصوصاً استانهای مرزی محدود است، مردم برای جلوگیری از هرگونه مشکل، حتماً کارت سوخت شخصی به‌همراه داشته باشند و از آن استفاده کنند.

وی افزود: اطلاعیه شرکتهای تابعه وزارت نفت مبنی بر دعوت از مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی جهت مدیریت بهتر توزیع سوخت است و در صورتی که مردم از کارت سوخت خود استفاده کنند در شلوغی‌های نوروزی پمپ‌بنزین‌ها با مشکل مواجه نخواهند شد.

رئیس صنف جایگاهداران کشور تصریح کرد: تعداد کارتهای آزاد بنزین به‌اندازه تعداد نازلهای سوخت نیست و این نوع کارتها صرفاً برای استفاده اضطراری آن کسانی که کلاً کارت سوخت خودرو ندارند در جایگاهها وجود دارد و انتظار می‌رود مردم این موضوع را رعایت کنند تا با سهولت و بدون مشکل سوختگیری انجام شود.

وی ادامه داد: خصوصاً در استانهای مرزی، تصمیم‌سازان به‌دلایلی نظیر مدیریت توزیع و جلوگیری از انحراف فراورده، تعداد کارتهای آزاد جایگاهها را بسیار کم کرده‌اند و همراه داشتن کارت سوخت شخصی در کل کشور خصوصاً این استانها اکیداً توصیه می‌شود؛ البته مسئولان تصمیم‌سازی که مردم را عادت دادند به‌جای کارت سوخت شخصی از کارت جایگاه استفاده کنند، باید قبلاً پیش‌بینی‌های لازم را انجام می‌دادند و تاکنون نیز بارها اعلام کرده‌ایم که روشهای سلبی در خصوص طرحهای توزیع سوخت جوابگو نیست.

قلی‌زاده با بیان اینکه “کنار الزامها و محدودیتها حتماً باید مشوق‌های لازم جهت ترغیب مردم و اجرای صحیح وجود داشته باشد”، گفت: جایگاهداران و مردم مواجهه مستقیم دارند و الزامهای دستوری که بدون اخذ نظر از این بخش خصوصی اجرایی می‌شود، موجب ایجاد نارضایتی و مشکلات متنوع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان باید هرچه سریعتر کارتهای سوخت جدید و المثنی را به دست مالکان خودرو برسانند./ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.