کد خبر : 35539 / /
/

حداقل حقوق سربازان در سال آینده | حقوق سربازان متاهل چقدر شد؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای حداقل حقوق سربازان در سال آینده را ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین کردند.

حداقل حقوق سربازان در سال آینده | حقوق سربازان متاهل چقدر شد؟

نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت سوم امروز (یکشنبه) و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور، جزء ۷ بند الف تبصره ۱۲ را تصویب کردند.

طبق این مصوبه، در اجرای ماده (۴۹) قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب ۱۳۶۳/۷/۲۹با اصلاحات و الحاقات بعدی، حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق غیرعملیاتی معادل شصت درصد (۶۰%) حداقل دریافتی پایور (چهل و هشت میلیون (۴۸.۰۰۰.۰۰۰) ریال)، حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق عملیاتی معادل هفتاد و پنج درصد (۷۵%) حداقل دریافتی پایور (شصت میلیون (۶۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال) و حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه متأهل بدون فرزند معادل نود درصد (۹۰%) حداقل دریافتی پایور (هفتاد و دو میلیون (۷۲.۰۰۰.۰۰۰) ریال) می‌باشد. دستورالعمل آن باتوجه به تحصیلات، درجات و تعداد فرزند آنان توسط ستاد کل نیروهای مسلح تهیه می‌شود./ایسنا

افزایش حقوق سربازان تا 8 میلیون تومان

ایسنا نوشت: رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا کف حقوق سربازی را اعلام کرد.

سردار تقی مهری درباره میزان حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: حقوق سربازان سال‌های گذشته و به عنوان مثال سال‌های ۹۷ و ۹۸، حدود ۲۵۰ یا ۲۰۰ هزار تومان بود که البته به درجه و مدرک تحصیلی فرد بستگی داشت. اما خوشبختانه کف حقوق سربازی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سقف آن نیز تا هشت میلیون تومان است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا اظهار کرد: در ایام اربعین من از چند استان مرزی خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی بازدید داشتم و با سربازان صحبت می‌کردیم. از میان افرادی که در مناطق مرزی خدمت می‌کنند مجردها تقریبا بالای چهار میلیون و متاهل‌ها نیز حدود شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی دارند.

مهری ادامه داد:‌ حقوق سربازان رشد خوبی داشت. در روزهای گذشته نیز موضوع حقوق‌ها در مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، تقاضا می‌کنم به استناد ماده ۴۹ قانون خدمت وظیفه عمومی حق و حقوق سرباز به صورت کامل دیده شود. امیدوارم اعضای مجلس شورای اسلامی و به خصوص ریاست مجلس به این موضوع توجه داشته باشند و دولت محترم و مجلس شورای اسلامی بتوانند بر اساس همین ماده قانونی که مصوب مجلس است اقدام کنند.

وی گفت: بر اساس این قانون حداقل حقوق یک پایور یا کادر در نیروهای مسلح مبنای پرداخت حقوق سربازان است که از ۶۰ درصد حقوق آن پایور برنامه چیده می‌شود و حداکثر نیز ۹۰ درصد است که این اتفاق بسیار بهتر از سال های گذشته انجام شده است و تقاضا داریم که این اتفاق بیفتد.

خبر مهم برای مشمولان متأهل غایب

سردار تقی مهری عصر امروز در جلسه قرارگاه احضار و اعزام مشمولان غایب خدمت دوره ضرورت در ستاد فرماندهی انتظامی گلستان اظهار کرد: بخش بزرگی از نظم و امنیت را مدیون رشادت‌های سربازان وظیفه‌ هستیم که در اقصی نقاط کشور جانانه تلاش می‌ کنند.

وی از وجود ۲۱ میلیون مشمول خدمت سربازی در سطح کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر وضع خدمت ۸۵ درصد از مشمولان تعیین تکلیف شده است.

معاون وظیفه عمومی ناجا به افزایش حقوق سربازان وظیفه اشاره کرد و یادآور شد: 60 تا 90 درصد حداقل حقوق یک کادر و یا پارور در نیروهای مسلح باید به سربازان پرداخت شود، در سال گذشته با پیگیری های انجام شده و همچنین حمایت مجلس شورای اسلامی و دولت افزایش حقوق سربازان در دستور کار قرار گرفت و در بهمن و اسفند ماه که پیگیری انجام شد حقوق اسفندماه سال 1400 سربازان افزایش یافت و حقوق فروردین ماه نیز مطابق سال 1400 پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق سربازان از اردیبهشت ماه در فیش‌ های حقوقی منظور می شود، بیان کرد: معوقه حقوق فروردین ماه نیز در ماه‌های آتی به حساب سربازان واریز خواهد شد، در حال حاضر آیین نامه و دستورالعمل افزایش حقوق سربازان در نیروهای مسلح تدوین شده و آماده ابلاغ است و منتظر هستیم تا دولت آیین نامه استفاده از منابع مالی را اعلام کند که براساس آن افزایش حقوق سربازان در اردیبهشت ماه سال جاری اجرایی خواهد شد و حقوق سربازان افزایش خوبی پیدا خواهد کرد.

مهری با بیان اینکه در ضیافت افطاری که با حضور جمعی از سربازان وظیفه در ستاد فرماندهی انتظامی کل کشور برگزار شد با اعلام سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی غیبت پشت دفترچه ای تمامی سربازان متأهل که معمولاً سه یا 6 ماه بود بخشیده شد، تأکید کرد: همچنین نصف غیبت پشت دفترچه ای برای افراد مجرد نیز بخشیده شده است، علاوه بر آن تقاضای همه سربازانی که غیبت نداشتند نیز مورد توجه قرار گرفت و با اجازه فرماندهان آنها، یک ماه از دوره خدمت سربازان به عنوان تشویقی بخشیده شد.

منبع: ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.