کد خبر : 35519 / /
/

احتمال وقوع زلزله 10 ریشتری در ترکیه ! | زنگ هشدار به صدا درآمد

یک زلزله شناس ترکیه ای گفت: گسل خطرناکی زیر شهر استانبول وجود دارد که در صورت به حرکت درآمدن می‌تواند زلزله‌های قوی و ویرانگری را رقم بزند.

احتمال وقوع زلزله 10 ریشتری در ترکیه ! | زنگ هشدار به صدا درآمد
از وبگاه روسیا الیوم، در روزهای اخیر پس از زلزله ششم فوریه در ترکیه، برخی محافل درباره وقوع زلزله‌های شدیدتر از آن در برخی مناطق این کشور از جمله استانبول هشدار داده‌اند.

در همین رابطه، «ناجی گورور» کارشناس زمین شناسی و زلزله شناس ترکیه‌ای با هشدار درباره وقوع زلزله ۱۰ ریشتری در شهر استانبول، گفت: گسل خطرناکی زیر شهر استانبول وجود دارد که در صورت به حرکت درآمدن می‌تواند زلزله‌های قوی و ویرانگری را رقم بزند.

وی افزود: در برخی مناطق استانبول زلزله احتمالی می‌تواند ۱۰ درجه در مقیاس ریشتر قدرت داشته باشد که به دلیل شدت بالای آن می‌توان آن را در حد وقوع چهار زلزله جداگانه ارزیابی کرد.

زلزله شناس ترک تاکید کرد: این زلزله در منطقه آسیایی استانبول ضعیف‌تر و در منطقه اروپایی آن به ویژه مناطق ساحلی بسیار قوی و ویرانگر خواهد بود.

پیش از این نیز «اکرم امام اوغلو» شهردار استانبول درباره وقوع زلزله‌ای قوی در شهر استانبول هشدار داده بود. استانبول مهمترین و مشهورترین شهر ترکیه است که ۱۶ میلیون نفر جمعیت دارد و دارای آثار تاریخی و باستانی متعددی است./مهر

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.