کد خبر : 35287 / /
/

فروش سراتو ۱.۵ میلیاردی در ایران | ماجرای سراتو ۱۵۰ میلیونی که در ایران ده برابر شد ؟

او گفته است که سراتو ۱.۵ میلیاردی در ایران، در حوزه خلیج فارس آن هم با دلار ۴۵ تا ۵۰ هزار تومانی و درهم ۱۲تا ۱۳ هزار تومانی ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان است.

فروش سراتو ۱.۵ میلیاردی در ایران | ماجرای سراتو ۱۵۰ میلیونی که در ایران ده برابر شد ؟

 یک نماینده مجلس گفت: خودروی ۱۰ هزار دلاری که با ارز ۳۰ هزار تومانی به کشور وارد شده و با احتساب تعرفه ۳۰ درصدی حدود ۴۰۰ میلیون تومان تمام می‌شود، چرا مردم برای ثبت‌نام باید ۵۰۰ میلیون در حساب خود بلوکه کنند؟

به گزارش ایسنا، جلال رشیدی کوچی با اشاره به شرایط پیش بینی شده برای پیش فروش خودروهای وارداتی، گفت: این راه ها در حوزه واردات خودرو اشتباه است چرا که ما می خواهیم با عرضه محدودی که انجام می دهیم، رضایت عمومی را به دست آوریم؛ در حالی که این اتفاق نخواهد افتاد و منجر به انحصار و ویژه خواری خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در حوزه خودروهای وارداتی نیز با این تعداد خودرویی که وارد شده است، اگر باز به این سمت و سو برویم راه غلط را طی کرده ایم. قرار است این خودروها در بورس کالا با چندبرابر قیمت تمام شده در اختیار مردم قرار گیرد که واقعا مسیر اشتباهی است.

نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه هر چقدر هم که ما می گوییم گوش شنوایی نیست. خودرو ۱۰ هزار دلاری که با ارز نیمایی وارد شده است، دوستان بالغ بر یک میلیارد دلار پول برای این موضوع گذاشته‌اند، حتی گفتند تعرفه واردات نیز بین ۶ تا ۳۰ درصد در نظر گرفته شده است. با دلار ۳۰ تومانی هم که حساب کنیم یک خودروی ۱۰ هزار دلاری تقریبا ۴۰۰ میلیون می شود. چرا باید برای پیش ثبت نام ۵۰۰ میلیون پول گذاشت تا بعد ببینیم چه می شود؟

وی در ادامه تاکید کرد: مدت ها بر این موضوع تاکید شد که قرار است خودروهای اقتصادی وارد شود برای همین هم برای واردات سقف ۲۰ هزار دلاری برای خودرو ها لحاظ کردند. آیا واقعا این قیمت‌ها واقعی است؟

به تازگی رشیدی کوچی، نماینده مجلس مجددا به بحث واردات خودرو پرداخته و راه‌حل مشکل خودرو را واردات خودرو بدون محدودیت با تعرفه کم دانسته است.

ماجرای سراتو ۱۵۰ میلیونی در کشورهای حوزه خلیج فارس چه بود؟

او گفته است که سراتو ۱.۵ میلیاردی در ایران، در حوزه خلیج فارس آن هم با دلار ۴۵ تا ۵۰ هزار تومانی و درهم ۱۲تا ۱۳ هزار تومانی ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان است.

اما قیمت واقعی سراتو در کشورهای همسایه ایران چند است و چرا قیمت خودروهای خارجی در ایران چند برابر کشورهای اطراف است؟

 

 

 

حجم ویدیو: 19.17M | مدت زمان ویدیو: 00:03:48
copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.