کد خبر : 35264 / /
/

فوری | عیدی بازنشستگان از کی واریز میشه ؟ | مستمری بگیران حساب خود را چک کنند

مدیرکل تعهدات قانونی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، از واریز عیدی مستمری بگیران این صندوق خبر داد.

فوری | عیدی بازنشستگان از کی واریز میشه ؟ | مستمری بگیران حساب خود را چک کنند

میزان پرداخت عیدی بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی بارها مورد بررسی قرار گرفته است.عیدی بازنشستگانبهمن ماه واریز می‌شود.عیدی بازنشستگانبه افراد واجد شرایط تعلق می‌گیرد. عیدی بازنشستگانرا دولت اعلام می‌کند و طبق سنوات گذشته، مبلغ آن به اندازه‌ی عیدی کارمندان دولت است.در ادامه به آخرین جزییات از عیدی بازنشستگان در سایت خبرآزاد می پردازیم.

به گزارش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، مصطفی شریعتی اعلام کرد: بالغ بر یک هزار و ۱۳۹ هزار میلیارد ریال عیدی سال ۱۴۰۲ به ۱۶۵ هزار و ۳۵ نفر از مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر امروز سه شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱ واریز شد.

وی افزود: از مجموع ۱۶۵هزار و ۳۵ نفرمستمری بگیری که مشمول عیدی شده‌اند، ۸۳ هزار و ۶۲۰ نفر تحت عنوان مستمری بگیر فوتی ( بازماندگان فوت بیمه شده اصلی)، ۴۵هزار و ۴۷۷ نفر مستمری بگیر بازنشستگی پیش از موعد، ۲۶هزار و ۶۷۸ نفر مستمری بگیر بازنشستگی سالمندی و ۹ هزار و ۲۶۰ نفر مستمری بگیر ازکارافتادگی کلی می باشند.

مدیرکل تعهدات قانونی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ادامه داد:ضمن آرزوی سلامتی برای دانش آموزان حادثه دیده آتش سوزی مدرسه روستای شین آباد استان آذربایجان غربی و درود زن استان فارس، عیدی ۲۶ نفر از دانش آموزان حادثه دیده روستای شین آباد و تعداد ۸ دانش آموز حادثه دیده روستای درود زن نیز همزمان با واریز عیدی سایر مستمری بگیران صندوق به حساب آنها واریز شد.

مبنای پرداخت عیدی بلزنشستگان مستمری بگیر

شریعتی بیان داشت: عیدی مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در چارچوب ضوابط و مقررات صندوق و مطابق مصوبه هیأت مدیره محترم صندوق از محل سود سرمایه گذاری صندوق تامین شده است.

به گفته وی، کلیه مستمری بگیرانی که تاریخ اجرای احکام مستمری آنها تا تاریخ ۱۳ شهریور ماه امسال است مبلغ هفت میلیون ریال و مستمری بگیرانی که بعد از تاریخ مذکور مشمول انواع تعهدات صندوق شده اند ۵۰درصد مبلغ تعیین شده پرداخت شده است، لازم به ذکر است کلیه افرادی که تا پایان سال ۱۴۰۱ مشمول بهره مندی از تعهدات بلند مدت صندوق شده یا خواهند شد از مبلغ عیدی بهره مند خواهند شد./ ایرنا

عیدی بازنشستگان

واریزی جدید با عیدی بازنشستگان

رئیس کانون کارگران بازنشستگان تامین اجتماعی تهران ۲۵ درصد باقیمانده متناسب سازی را حق قانونی بازنشستگان دانشت و گفت: ۷۵ درصد پرداخت و به زودی باید ۲۵ درصد باقیمانده نیز پرداخت شود.

علی دهقان‌کیا افزود: مدیر عامل سازمان اجتماعی و معاونان وی نیز مخالف این کار قانونی نیستند، چون طبق برنامه ششم توسعه بوده و مصوبه هیات امنا را نیز دارد و قسمت عمده آن نیز پرداخت شده است.

وی با بیان این که باقیمانده ۲۵ درصد متناسب سازی شامل ۹۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی می‌شود، گفت: مبنای ما تعامل و گفتگو برای حل مشکلات است، اما از هیچ اقدام قانونی در جهت دفاع از حقوق بازنشستگان نیز دریغ نخواهیم کرد.

رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی تهران تصریح کرد: در اولین پرداختی حقوق سال ۱۴۰۲ بازنشستگان ۲۵ درصد باقیمانده متناسب سازی لحاظ خواهد شد چرا که کمیته ویژه‌ای مشغول بررسی اجرای این موضوع است.

او گفت: مبلغ ۲۵ درصد نسبت به زمان برقراری مستمری‌ها برای برخی افراد یک برابر و برخی ۲ برابر و نهایتا ۳ برابر حدقل مزد عقب افتاده می‌باشد و ممکن است در برخی موارد نیم برابر یا یک چهارم حداقل مزد عقب افتاده نیز باشد. در مجموع باید بگویم هر چند ما پیگیر اجرای آن هستیم، اما بازنشستگان مشمول بدانند که مبلغ از ۱۰۰ هزار تومان تا حداکثر ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود.

دهقان کیا اظهار امیدواری کرد که با اجرای باقیمانده ۲۵ درصد متناسب سازی در ابتدای سال ۱۴۰۲ شاهد اجرای دقیق و کامل قانون خواهیم بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: امیدواریم تا نیمه اسفندماه «عیدی» بازنشستگان را واریز کنیم.

سیدصولت مرتضوی در این باره اظهار کرد: میزان عیدی و پاداش پایان سال در دولت مشخص و ابلاغ شد.

وی درباره زمان واریز این عیدی گفت: دولت به خزانه وصل است و ما به درآمد؛ باید تامین منابع کرده و سپس عیدی را پرداخت کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در تلاشیم بتوانیم تا نیمه اسفند عیدی‌ها را پرداخت کنیم گفت: بااین حال امیدواریم زودتر هم پرداخت شود./ایسنا

میرهاشمی موسوی؛ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز در نشست خبری ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر، اظهار کرد: ۴۴ سال تجربه داریم که در این سال‌ها تلاش‌های بسیاری شده است و امروز ما خدمتگزار بخشی از جامعه در حوزه تامین اجتماعی و بیمه‌ هستیم.

وی افزود: قبل از انقلاب حدود ۲۰ درصد جامعه ۳۵ میلیون نفری تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی بودند و امروز بیش از ۷۰ درصد جامعه ما تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار دارند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با میزان رقم پرداخت عیدی به بازنشستگان تامین اجتماعی و زمان‌ آن گفت: هر آنچه که مجری قانون به ما ابلاغ کند پرداخت خواهیم کرد؛ یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی برای بازنشستگان تامین اجتماعی واریز خواهیم کرد. سعی خواهیم کرد قبل از اینکه عیدی کارمندان و زیرمجموعه‌های سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کنیم، عیدی بازنشستگان را پرداخت کنیم.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این پرسش که آیا عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن و اسفند پرداخت می‌شود تصریح کرد: در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

عیدی بازنشستگان

خبر مهم برای عیدی بازنشستگان

بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در ارتباط با رقم و زمان پرداخت عیدی به بازنشستگان تامین اجتماعی تصریح کرد: آنچه را که سازمان تامین اجتماعی تاکید دارد، این است که میزان عیدی به بازنشستگان بر مبنای رقمی است که در زمان شاغل بودن فرد پرداخت شده است البته ما انتظار داریم در این زمینه میزان عیدی بیشتر باشد اما به هر ترتیب پیش‌بینی ‌می‌شود که میزان عیدی همانند فرمول سنوات گذشته به بازنشستگان پرداخت شود.

دهقان‌کیا گفت: در خصوص زمان پرداخت عیدی هم هنوز جلسه‌ای برگزار نشده است و باید منتظر اعلام سازمان تامین اجتماعی باشیم اما پیش‌بینی می‌شود که طبق سنوات گذشته پرداخت شود.

وی در ارتباط با افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار کرد: در این خصوص از هفته‌های آتی جلسات برگزار می‌شود و انتظار ما از رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که عنایت ویژه‌ای را به شرایط اقتصادی و زندگی بازنشستگان داشته باشند.

چند تشکل صنفی بازنشستگان در بیانیه‌ای اعلام کردند: طبق سنوات تبعیض آمیز گذشته عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی را دولت تعیین می‌کند و مبلغ آن به اندازه‌ی عیدی کارمندان دولت است. در حالیکه ما بازنشستگان تامین اجتماعی، مشمول قانون کار هستیم؛ درنتیجه، همه دریافتی‌های ما باید مشمول قانون کار باشد نه اینکه مشابه کارکنان دولت عیدی بگیریم. در مورد میزان عیدی که به ضرر ماست، کارکنان دولت محسوب می‌شویم در سایر موارد می‌گویند کارگرید! امسال سال پایان این تبعیض باشد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.