کد خبر : 35074 / /
/

یارانه نقدی | یارانه نقدی نوروز | یارانه نقدی اسفند

یارانه نقدی جدید از راه رسید | ماجرای یارانه نقدی ویژه نوجوانان زیر 18 سال

امکان خرید کتاب از «سامانه خرید از کتابفروشی» برای افراد زیر ۱۸ سال که سیم کارت تلفن همراه به نام آنها ثبت نشده فراهم شده است.

یارانه نقدی جدید از راه رسید | ماجرای یارانه نقدی ویژه نوجوانان زیر 18 سال

یارانه نقدی | یارانه نقدی  پرداخت یارانه نقدی جهت افزایش رفاه عمومی در دولت دهم کلید خورد.البته ممکن است با توجه به اینکه در استانه سال نو قرار داریم، دولت یارانه نقدی اسفند ماه را زودتر به حساب سرپرستان خانوار واریز کند.اما این تنها یک گمانه است و هنوز هیچ کدام از مقامات دولتی توضیحی درباره زمان واریز یارانه نقدی اسفند ماه اعلام نکرده‌اند.اطلاعات مهم درباره واریز یارانه نقدی را در ادامه بخوانید.

والدینی که فرزندان زیر ۱۸ سال دارند می‌توانند با مراجعه به «سامانه خرید از کتابفروشی» به نشانی c.ketab.ir در منوی پروفایل (حساب کاربری) در بخش مشخصات خانواده، تاریخ تولد و کدملی فرزندان زیر ۱۸ سال را به همراه نام، کدملی و تاریخ تولد پدر را تکمیل کنند. در صورت طی مراحل فوق، یارانه افراد زیر ۱۸ سال به والدین آنها افزوده می‌شود.

بازدید و خرید از «سامانه خرید از کتابفروشی» به صورت ۲۴ ساعته است و به هر کُدملی که سیم‌کارت تلفن همراه به نام آن ثبت شده باشد، مبلغ یک میلیون ریال یارانه کتاب تعلق می‌گیرد. چنانچه فردی اطلاعات فرزند یا فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در این سامانه وارد کند امکان استفاده از یارانه فرزند یا فرزندان نیز برای او فراهم می‌شود. به عنوان مثال چنانچه فردی اطلاعات یک فرزند زیر ۱۸ سال خود را در سامانه وارد کند مبلغ یارانه ۲۰۰ هزارتومان (برای خرید تا سقف ۸۰۰ هزار تومان) برای او در نظرگرفته می‌شود.

خریداران می‌توانند با مراجعه به «سامانه خرید از کتابفروشی» به نشانی c.ketab.ir ضمن ثبت‌نام، کتاب‌های مورد نظر خود را از کتابفروشی‌های عضو خریداری و با پرداخت صرفاً هشت هزار تومان برای هر بسته پستی از هر نقطه کشور، کتاب‌های خریداری شده را در نشانی ثبت شده تحویل بگیرند

همچنین به منظور رونق بیشتر فضای فیزیکی کتابفروشی‌ها امکان فروش حضوری نیز از ششم تا دهم اسفندماه ۱۴۰۱ فراهم شده است و دوستداران کتاب می‌توانند در تاریخ یادشده با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو «سامانه خرید از کتابفروشی» از یارانه اختصاص یافته به کدملی خود استفاده کنند.

طبق اعلام موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، علاقه‌مندانی که پیش از این در «سامانه خرید از کتابفروشی» ثبت نام نکرده‌اند به منظور تسریع در خرید حضوری قبل از حضور در کتابفروشی نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنند./ مهر

یارانه نقدی

واریز یارانه نقدی ماهیانه 800 هزار تومانی برای این خانوارها

مدیر کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از تخصیص وام چهار درصدی به کارکنان از کارافتاده و بیماران خاص خبر داد.

محمد بنی حسن، ارتقا کمی و کیفی سطح رفاه کارکنان شهرداری تهران را مهم‌ترین اولویت این اداره کل عنوان کرد و گفت: لازمه بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت و توانایی کارکنان جز با توجه حداکثری به معیشت و رفاه اجتماعی آنان ممکن نیست؛ چرا که ایجاد دسترسی عادلانه به امکانات موجود برای تمامی افراد ارتقا روحیه امید و حس ارزشمندی را به دنبال داشته و در نهایت بالاترین میزان بهره وری در کار را موجب خواهد شد

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، از جمله اقدامات مؤثر در این دوره مدیریت شهری را توجه ویژه به سلامت کارکنان ذکر کرد و گفت: عقد قرارداد با شرکت بیمه ایران در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر و مراکز درمانی بیشتر از جمله اقداماتی بود که رضایت حداکثری جامعه هدف را به دنبال داشت.

وی در ادامه، اقدام مهم رفاهی دیگر در این دوره مدیریت شهری را افزایش چهار برابری کمک معیشت معلولین ذکر کرد و گفت: در حالی که سازمان‌های موظف در امر خدمت رسانی به این قشر از پرداخت حقوق قانونی و به حق آنان سر باز می‌زنند، شهرداری تهران نه تنها قانون استخدامی معلولین مبنی بر تخصیص سه درصد ظرفیت‌های استخدامی را رعایت کرده بلکه با توجه به افزایش هزینه‌های درمان و معیشت و در راستای حمایت از معلولین، کمک هزینه نگهداری و درمان را به میزان ۴۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده است.

بنی حسن این مبلغ را با توجه به شدت و درجه معلولیت به میزان ۸۰۰ هزار، یک میلیون و ۱۰۰ و نیز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ذکر کرد و افزود: این مبلغ به صورت ماهانه به حساب کارکنان مشمول واریز می‌شود.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در پایان پرداخت تسهیلات بانکی با کارمزد چهار درصد را یادآور شد و خاطرنشان کرد: بانوان سرپرست خانوار، کارکنان از کارافتاده، معلول، بیماران خاص و نیز آن دسته از همکارانی که افراد تحت تکفل آنها معلول و بیمار خاص می‌باشد می‌توانند در اولویت از این تسهیلات برخوردار شوند.

یارانه نقدی

واریز یارانه نقدی اسفند ماه

یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی، بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و انتظار می‌رود که یارانه اسفند ماه هم در همین بازه زمانی واریز شود.

البته ممکن است با توجه به اینکه در استانه سال نو قرار داریم، دولت یارانه اسفند ماه را زودتر به حساب سرپرستان خانوار واریز کند. اما این تنها یک گمانه است و هنوز هیچ کدام از مقامات دولتی توضیحی درباره زمان واریز یارانه اسفند ماه اعلام نکرده‌اند.

از طرف دیگر، مبلغ یارانه اسفند ماه مانند ماه‌های گذشته برای سه دهک اول درآمدی، ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک چهارم تا نهم، ۳۰۰ هزار تومان است. یارانه اسفند ماه هم بدون هیچ گونه تغییری واریز می‌شود.

واریز یارانه بهمن ماه، با انتقادات زیادی همراه بود. یک عده از یارانه‌بگیران اعلام کردند که یارانه دریافتی آنها کاهش یافته است و دسته دوم افرادی بودند که هیچ یارانه‌ای به حساب آنها واریز نشده بود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.