کد خبر : 35065 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه و طلا

انفجار قیمت ها در بازار سکه | قیمت سکه و طلا و قیمت دلار ششم اسفند

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان است.

انفجار قیمت ها در بازار سکه | قیمت سکه و طلا و قیمت دلار ششم اسفند

قیمت سکه امروز 6 اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد. نوسان قیمت سکه در بازار تهران عادی شد. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز ششم اسفند ماه ۱۴۰۱ به ۳۰ میلیون ۸۵۰هزار تومان شد.همچنین قیمت نیم سکه 16 میلیون  و 100 هزار تومان؛ قیمت ربع سکه 10 میلیون و 950 هزار تومانو قیمت سکه یک گرمی 5 میلیون و 500 هزار توماناست.آخرین قیمت سکه و طلا را در خبر آزاد بخوانید.

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان است.

هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم 2 میلیون و 539 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 28 میلیون و 600 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 30 میلیون و 850 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 16 میلیون  و 100 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 10 میلیون و 950 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 5 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 11 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1811 دلار است.

علاوه بر این، در مرکز مبادله طلا و ارز در لحظه انتشار این گزارش، قیمت دلار 41 هزار و 759 تومان و قیمت دلار (حواله) 36 هزار و 312 تومان اعلام شده است. 

بروز رسانی: شنبه 6 اسفند 11:45

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (اسکناس)

41 هزار و 759 

قیمت دلار (حواله)

36 هزار و 312

بروز رسانی: شنبه 6 اسفند 11:45

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  28 میلیون و 600 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

30 میلیون و 850 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

16 میلیون و 100 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

10 میلیون و 950 هزار

قیمت سکه گرمی

5 میلیون  500 هزار

بروز رسانی: شنبه 6 اسفند 11:45

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

2 میلیون و 537 هزار

مثقال طلا

11 میلیون 

انس طلا(دلار)

1811

قیمت سکه

پیش بینی قیمت سکه 6 اسفند 1401 / روند صعودی بازار ادامه دارد؟

قیمت طلا و سکه روز پنجشنبه ۴ اسفند صعودی شد

روز پنج‌شنبه دلار با وجود آغاز به کار مرکز مبادله طلا و ارز گران شد. این روند بازار فلز زرد را هم تحت تاثیر قرار داد و تمام قطعات سکه را به غیر از سکه گرمی یک کانال بالاتر نشاند. فعالان بازار دوباره چشم به احیای مذاکرات هسته‌ای بسته‌اند تا شاید سیگنال‌های بین‌المللی بتوانند بازار متلاطم سکه را آرام کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه بار در قله تاریخی خود ایستاد. این روند پیش از هر متغیر دیگری، متاثر از تغییر کانال قیمت دلار رخ داد.

این در حالی است که نرخ انس جهانی طلا روز گذشته کاهش داشت و با بهای ۱۸۲۵ دلار معامله شد.

خنثی‌سازی انس جهانی در بازار ایران/قیمت سکه

تقویت شاخص دلار در روز گذشته باعث کاهش ارزش انس جهانی طلا شد.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که انس طلا با توجه به صورت‌جلسه فدرال رزرو روند کاهشی به خود بگیرد.

پیش‌بینی‌ها از تشدید سیاست‌های انقباضی توسط بانک مرکزی آمریکا شرایط را سخت‌تر کرده است. چراکه این احتمال وجود دارد فدرال رزرو برای ماه مارس نرخ بهره را نیم درصد بالا ببرد تا شانس بازگشت تورم به سطح دو درصدی تقویت شود.

قیمت طلا و سکه در نخستین هفته اسفندماه در تمام روزها به غیر از سه‌شنبه، متاثر از توقف عرضه ربع سکه در بورس کالا و آغاز به کار مرکز مبادله طلا و ارز صعودی بود.

معامله‌گران این بازار معتقدند، افزایش قیمت در بازار فلز زرد با افزایش قیمت دلار همراه شده و محدوده مقاومت را شکسته است. همچنین برخی از فعالان کاهشی بازار دست از فروش کشیدند.

تغییر کانال سکه/قیمت سکه

روز پنج‌شنبه چهارم اسفندماه قیمت سکه امامی با نرخ ۳۰ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان معامله شد و نسبت به روز چهارشنبه یک میلیون و ۴۱ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

سکه بهار بیشترین افزایش قیمت را در قطعات سکه داشت و با رشد یک میلیون و ۱۰۶ هزار تومانی، به قیمت ۲۸ میلیون و ۸۰۳ هزار تومان رسید.

نیم سکه با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی قیمت، وارد کانال ۱۶ میلیون تومان و با نرخ ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

ربع سکه نیز با قیمت ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله و ۶۰۰ هزار تومان گران‌تر شد. این قطعه از سکه نیز روز گذشته یک کانال بالاتر نشست.

همچنین سکه گرمی با قیمت پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد و ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

هر مثقال طلا به قیمت ۱۰ میلیون و ۷۰۸ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت دو میلیون و ۴۷۲ هزار تومان معامله شد. قیمت هر گرم طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۴۳۹ هزار تومان رسید.

حباب سکه نیز افزایش قیمت داشت. حباب سکه امامی وارد کانال هشت میلیون تومانی شد و حباب سکه بهار نیز وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد.

هم‌گرایی روند حباب سکه و دلار

تحلیلگران بازارهای مالی معتقدند طلا به عنوان بازار موازی با دلار رفتار می‌کند. در حال حاضر طلا، سکه و دلار دارایی‌های رزرو محسوب می‌شوند و در زمان‌هایی که مردم نگرانی زیادی نسبت به ارزش دارایی‌هایشان دارند، تقاضا برای این بازارها افزایش می‌یابد.

گفتنی است نوسانات انس جهانی طلا به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین‌ قیمت طلا و سکه در داخل کشور بسیار محدود است؛ عامل ارز مهمترین اثر را بر قیمت، در بازار فلز زرد دارد.

در حال حاضر دو بازار موازی دلار و طلا جاذب سرمایه‌های خرد مردم( تا سقف یک میلیارد تومان) هستند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند افزایش انتظارات تورمی، بزرگ شدن حباب سکه را به همراه دارد و از سوی دیگر حباب سکه و رشد قیمت دلار در روندی همگرا با یکدیگر قرار دارند. آنها معتقدند افزایش قیمت طلا و سکه توانایی خرید مردم را تا حد خرید ربع سکه پایین‌ آورده، به همین دلیل است که فشار تقاضا برای ربع سکه بالاست و این افزایش تقاضا افزایش قیمت این قطعه از سکه را به همراه دارد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.