کد خبر : 32950 / /
/

پیش بینی دولت رئیسی برای نرخ تورم سال آینده

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ با اشاره به حضور روسای بانک مرکزی و گمرک در جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت که نرخ تورم پیش بینی شده در لایحه بودجه ۱۴۰۲ ، ۴۰ درصد است.

پیش بینی دولت رئیسی برای نرخ تورم سال آینده

رحیم زارع در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: چهارمین جلسه کمیسیون تلفیق برای بررسی کلیات بودجه ۱۴۰۲ با حضور فرزین رییس بانک مرکزی و رییس گمرک تشکیل شد؛ در ابتدای نشست رییس گمرک درآمدهای پیش بینی شده گمرکی را توضیح داد که بر اساس آن برای سال آینده ۱۲۶ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی پیش بینی شده که ۳۱ هزار میلیارد تومان آن از درآمد واردات خودرو به میزان دو میلیارد دلار است.

وی با بیان اینکه نرخ تورم پیش بینی شده در لایحه بودجه ۱۴۰۲ ، ۴۰ درصد است، گفت: در این جلسه رییس کل بانک مرکزی نیز توضیحاتی درباره نرخ تورم، رشد پایه پولی، مدیریت نقدینگی و تسهیلات پرداختی تبصره ها ۱۶ و ۱۸ بودجه ۱۴۰۱ و موارد مورد نیاز در بودجه سال آینده، تسهیلات مربوط به حوزه توسعه، سرمایه گردش، فرزندآوری و ودیعه خرید مسکن و تحولات نرخ ارز، سکه و طلا و تحولات نرخ ارز و تثبیت قیمت ها و سیاست های بازار مبادله ارز و طلا ارائه کرد.دهمچنین به ارائه توضیحاتی در خصوص مجموع سیاست های مربوط به ثبات اقتصادی مثل اصلاح نظام بانکی و سیاست های پولی ‌و مالی پرداخت.

زارع همچنین گفت: نمایندگی از وزارت نفت نیز توضیح دادند که در بودجه پیش بینی شده روزانه ۱/۴ میلیون بشکه در روز به قیمت هر بشکه ۸۵ دلار فروش رود.

وی در پایان گفت که جلسه کمیسیون تلفیق در شیف سوم با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه تشکیل می شود.

منبع: ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.