کد خبر : 32922 / /
/

قیمت مرغ | قیمت تخم مرغ | قیمت مرغ منجمد

قیمت مرغ امروز ۲۵ دی | اینجا مرغ را با قیمت ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان بخرید

در میادین میوه و تره بار بر اساس نرخنامه جدید، مرغ گرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود.

قیمت مرغ امروز ۲۵ دی | اینجا مرغ را با قیمت ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان بخرید

قیمت مرغ  باعث هرج و مرج بسیاری در بازار شده است. مرغ یکی از غذاهای محبوب مردم است بنابراین قیمت مرغ برای مردم اهمیت بالایی دارد. کاهش یا افزایش قیمت مرغ پس از گوشت قرمز، نقش مهمی را برای مردم در بازار دارد.  قیمت مرغ  در چند وقت اخیر با روند صعودی مواجه بوده است.  آخرین قیمت مرغدر 24 آبان 1401در خرده فروشی‌ها اینجا ببینید.

در میادین میوه و تره بار بر اساس نرخنامه جدید، مرغ گرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود.

قیمت مرغ گرم در میادین میوه و تره بار امروز یکشنبه با کاهش 2 هزار تومانی نسبت به روز قبل به 49 هزار و 500 تومان رسید که این قیمت با نرخ مصوب 63 هزار تومانی 13 هزار و 500 تومان فاصله دارد. علت این کاهش قیمت عرضه فراتر از نیاز بازار مرغ گرم است.

امروز نرخ عرضه عمده مرغ گرم در میدان میوه و تره بار بهمن تهران نیز حدود 45 هزار تومان به ازای هر کیلو است که نسبت به روز گذشته کاهش حدود هزار تومانی داشته است.

روز گذشته حدود 850 تن بار مرغ گرم وارد میدان بهمن شد که حدود 250 تن بیش از میزان ورودی روزمره مرغ به این میدان است. امروز و تا این ساعت نیز حدود 400 تن بار مرغ گرم وارد میدان بهمن شده است.

قیمت مرغ امروز نسبت به روز گذشته افزایش نداشته است و در میادین میوه و تره‌بار با همان قیمت هفته گذشته به فروش رسیده است.

قیمت مرغ در میادین میوه و تره‌بار امروز 24 دی 1401 با قیمت 51 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود.

قیمت مرغ

قیمت مرغ  به شرح زیر است

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۸۸,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۹۹,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۹۹,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۹۹,۴۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۹۵,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۸۸,۰۰۰

بال کبابی ساده – بدون نوک بال

۶۷,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۴۴,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۵۹,۰۰۰

فیله مرغ

۱۲۹,۷۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۲۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۱۲۰,۲۰۰

جوجه چینی

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۱۲۲,۲۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

[yektanet.com]

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

مرغ کنتاکی

دل مرغ پاک کرده

۱۹,۰۰۰

جگر مرغ

۱۸,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۹,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۱۱۰,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۶۸,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۹۹,۰۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته بندی کیسه ای (پوشش کیسه نایلونی)

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۶۲,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته بندی بشقابی

تخم مرغ بسته بندی ۱۵ عددی بسته بندی

۵۵,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۲۰ عددی بسته بندی

۴۸,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۹ عددی بسته بندی

۲۹,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۶ عددی بسته بندی

۲۲,۹۰۰

منبع:تحلیل بازار

قیمت مرغ| جوجه‌ریزی کاهش می‌یابد

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه کشور با اعلام کاهش احتمالی تولید به همشهری گفت: اگر تصمیم به کاهش جوجه‌ریزی نگیریم که همه از بین می‌روند، چون میزان کنونی تولید از مرغداران جذب نمی‌شود.

محمدرضا صدیق‌پور میزان کنونی جوجه‌ریزی را بیش از نیاز عنوان کرد و در توضیح دلایل این امر گفت: با توجه به اینکه دولت قرار بود کارت پروتئین برای مصرف‌کنندگان اعلام کند، میزان جوجه‌ریزی اخیرا افزایش زیادی یافت و درحالی‌که جوجه‌ریزی در ماه‌های عادی سال باید ۱۰۰میلیون باشد، در ماه‌های اخیر ۱۲۰میلیون جوجه‌ریزی انجام شده است.

او اضافه کرد: افزایش شدید جوجه‌ریزی در حالی است که دولت وعده خود در زمینه اعلام کارت پروتئین را عملی نکرد و بازار هم در شرایط کنونی کشش جذب این تعداد جوجه را ندارد.

او اضافه کرد: واحدهای مرغ گوشتی با توجه به نبود تقاضا نمی‌توانند تولیداتشان را به فروش برسانند و قیمت به ۱۵هزار تومان زیر نرخ مصوب رسیده است. به همین دلیل جوجه‌ریزی کاهش می‌یابد.

او از برگزاری جلسه کارگروه برنامه‌ریزی تولید در روز گذشته با موضوع تعیین وضعیت تولید مرغ خبر داد و گفت نتایج این جلسه متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود.

به‌گفته صدیق‌پور، در این جلسه قرار است درخصوص مدیریت تولید مرغ تصمیم‌گیری ‌شود تا بخشی از تولید کنونی را شرکت پشتیبانی امور دام جمع‌آوری کند و کاهش تولید نیز در دستور کار قرار گیرد.

او همچنین از تولید ۱۲۰میلیون جوجه یک‌روزه برای آذرماه گفت و افزود: این تعداد جوجه در آذرماه قطعا تولید می‌شود، چون تخم‌مرغ‌ها از ۲۱روز قبل تا پایان ماه در دستگاه است و کاری نمی‌توان کرد.

این گفته دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه را باید به‌معنای تداوم روند افت قیمت مرغ در بازار دانست زیرا تولید آذرماه با عرضه در دی‌ماه، قیمت را روی همین ۴۰ تا ۵۶هزار تومان کنونی نگه‌ خواهد داشت. این در حالی است که کارشناسان معتقدند کاهش شدید قیمت و زیان بالای مرغداران، به افزایش قیمت در ماه‌های پایانی سال می‌انجامد؛ زمانی که با نزدیک‌شدن به شب عید، بازار با اوج تقاضا مواجه خواهد بود. به‌دنبال ادامه روند کاهش قیمت مرغ، اتحادیه مرغداران گوشتی از مردم خواست برای کمک به تنظیم بازار، مرغ بخرند و ذخیره کنند تا قیمت مرغ در ماه آینده گران نشود.

 تولیدکنندگان می‌گویند:‌ افزایش تولید مرغ در کشور و نیز کاهش تقاضا عامل کاهش قیمت مرغ شده است. شرکت پشتیبانی امور دام کشور هم در این شرایط رکود، مرغ منجمد را به بازار تزریق کرد و به رکود بیشتر کمک کرد. کارشناسان معتقدند بهترین قیمت برای کالاهای مصرفی قیمتی است که به تولید پایدار کمک کند تا تولیدکننده و مصرف‌کننده ضرر نکنند./همشهری آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.