کد خبر : 32760 / /
/

توضیح علوم پزشکی درباره فوت دانشجوی شیرازی

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز در واکنش به انتشار خبری مبنی بر "فوت یک دانشجوی این دانشگاه به عنوان یکی از کشته‌های اغتشاشات"، ضمن رد این خبر، توضیحاتی ارائه داد.

توضیح علوم پزشکی درباره فوت دانشجوی شیرازی

مهرداد شریفی چهارشنبه ۲۱ دیماه به خبرنگاران گفت: مرحوم "رکسانا امیری‌کیا" دانشجوی ورودی امسال دانشکده دندانپزشکی شیراز بود که ۱۹ مهر ماه امسال، به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان حضرت علی‌اصغر (ع) شیراز بستری شد.

شریفی خاطرنشان کرد: آن مرحوم، به علت عوارض بعدی ناشی از ابتلا به کرونا، روز ۲۰ مهر به بیمارستان شهید دکتر فقیهی شیراز منتقل می‌شود.

او اضافه کرد: مرحوم امیری‌کیا، در بیمارستان شهید فقیهی، دچار ایست قلبی شد و متاسفانه علیرغم تلاش کادر پزشکی، فوت کرد.

معاون علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه نظریه پزشکی قانونی فوت نامبرده بر اثر همین شرایط و عوارض ناشی از عفونت منتشر خون به دنبال کرونا را تائید کرده است.

شریفی با تاکید براینکه اخبار صحیح را باید از رسانه‌های رسمی داخلی دنبال کرد، گفت: رسانه‌های معاند اخیر بعد از گذشته سه ماه از فوت آن دانشجو، موضوع را به شکلی نامعتبر و به دور از واقعیت انعکاس داده و گزارش کرده‌اند. 

در اخبار منتشره شده از سوی برخی رسانه‌های معاند، نام مرحوم "رکسانا امیری‌کیا"، "غزال امیری" ذکر و از این دانشجوی فوت شده، به عنوان کشته اغتشاشات نامبرده شده است./ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.