کد خبر : 32306 / /
/

مژده برای این معلمان | رتبه‌بندی کی اجرا می شود ؟ | واریزی جدید به حساب معلمان

معاون قوانین مجلس درباره زمان اعمال رتبه‌بندی برای حدود ۱۰۰ هزار نفر از معلمان مهرآفرین اظهار نظر کرد.

مژده برای این معلمان | رتبه‌بندی کی اجرا می شود ؟ | واریزی جدید به حساب معلمان

سید بهزاد پور سید؛ معاون قوانین مجلس در پاسخ به نام حمیدرضا حاجی‌بابایی؛ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره تعیین تکلیف رتبه‌بندی معلمان مهرآفرین نوشت:

با توجه به اینکه عبارت نیروهای فاقد کد شناسه استخدام مورد تایید سازمان اداری و استخدامی کشور «مذکور در تبصره 3 ماده 3 آیین نامه قانون نظام رتبه‌بندی معلمان» بر اساس نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین که موجب تضییق دامنه شمول قانون گردیده مغایر جزء 1 ماده 2 قانون شناخته شده و باطل گردیده است.

نظر به اینکه قانونگذار در بند 9 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1401 کل کشور و ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در مقام بیان لغو شرط برگزاری آزمون مجدد برای معلمان طرح مهرآفرین بوده و آنها را همانند سایر معلمان مشمول فوق‌العاده رتبه‌بندی دانسته است، فلذا رتبه‌بندی برای معلمان طرح مهرآفرین نیز به موجب تبصره 3 ماده 6 قانون نظام رتبه‌بندی از تاریخ 31 شهریور 1400 اعمال می‌شود.

قابل ذکر است، در شرایطی که پیش از این معلمان مهرآفرین تحت پوشش رتبه‌بندی قرار گرفته بودند و تاریخ اجرای آن طبق قانون از 31 شهریور 1400 تعیین شده است، اما طبق اظهار نظر اخیر صادق ستاری‌فرد؛ سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش: طبق ماده واحده ترمیم حقوق، زمان اعمال احکام معلمان مهرآفرین از اول مهر 1401 خواهد بود.

این اظهار نظر، منجر به نارضایتی حدود 100 هزار نفر از معلمان مهرآفرین شد، اما اکنون معاون قوانین مجلس به برداشت متفاوت آموزش و پرورش و مجلس از قانون پاسخ داده است./تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.