کد خبر : 32300 / /
/

پیاز گریه همه را درآورد | پرتقال ارزان شد

گزارش جدید مرکز آمار ایران از تغییر قیمت کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور در آذرماه سال جاری حاکی است، پیاز با رشد قیمت ۲۵.۴ درصدی طی یک ماه بیشترین رشد قیمت را داشته است.

پیاز گریه همه را درآورد | پرتقال ارزان شد

گزارش جدید مرکز آمار ایران از تغییر قیمت کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور در آذرماه سال جاری حاکی است، پیاز با رشد قیمت ۲۵.۴ درصدی طی یک ماه بیشترین رشد قیمت را داشته است.

پرتقال هم در آذر ماه  بیش از دیگر خوراکی ها ارزان شده است.

 گزارش جدید مرکز آمار ایران از تغییر قیمت کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور طی آذرماه امسال نشان می‌دهد، پیاز با رشد قیمت ۲۵.۴ درصدی طی یک ماه بیشترین رشد قیمت را داشته است.

در آذر ماه 1401 تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور بشرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام " شیرینی خشک " با 1.9 درصد و " رشته آش " با 1.6 درصد بیشترین افزایش قیمت و قلم "ماکارونی" با 0.2- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌:

در این گروه، اقلام " گوشت گوسفند " با 7.1 درصد ،" کنسرو تن ماهی " با 3.2 درصد و " گوشت گاو یا گوساله"  با 2.5 درصد بیشترین افزایش قیمت و قلم " مرغ ماشینی" با 11.8- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " شیر خشک" با 4.6 درصد و " تخم مرغ ماشینی " با 3.7 درصد و می باشد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " ماست پاستوریزه " با 0.5- درصد بوده است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " هندوانه " با 16.5 درصد و" هلو " با 11.0 درصد می­باشد. همچنین در این گروه بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " پرتقال " با 13.9-  درصد و " لیمو ترش " با 0.3-  درصد ماست.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " پیاز "  با 25.4 درصد و " کدو سبز" با 6.4 درصد و بیشترین کاهش قیمت مربوط به " گوجه فرنگی" با 4.4-  درصد و" هویج " با  2.7- درصد است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " چای خارجی بسته ای" و " نوشابه گازدار " با 1.6 درصد و بیشترین کاهش قیمت مربوط به " شکر " با 0.7- درصد و " قند " با 0.5- درصد است.

به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران پیاز با رشد قیمت 25.4 درصدی طی یک ماه (آذرماه 1401) بیشترین رشد قیمت را داشته است. پرتقال هم در آذر ماه  بیش از دیگر خوراکی ها ارزان شده است./تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.