کد خبر : 32238 / /
/

تعطیلی مدارس| مدارس| مدارس و آلودگی

اطلاعیه جدید از تعطیلی مدارس و امتحانات| خبر مهم برای دانش آموزان و دانشجویان

وضعیت تعطیلی مدارس تهران و البرز فردا سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ به دلیل آلودگی هوا و تداوم آلاینده ها در پایتخت و استان البرز به یک پی ز خبرهای حائز اهمیت تبدیل شده و سوالی است که دانش آموزان و والدین می خواهند بدانند آیا مدارس تهران و البرز فردا سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ تعطیل است یا نه نیست یکی از خبرهای مهم و حائز اهمیت برای خانواده ها و دانش اموزان است که بدانند آیا فردا مدارس تعطیل است و تکلیف چیست؟

اطلاعیه جدید از تعطیلی مدارس و امتحانات| خبر مهم برای دانش آموزان و دانشجویان

مدارس تعطیل شد. مدارس این استان ها فردا و پس فردا تعطیل شد. آلودگی مدارس را تعطیل کرد. مدارس روز چهارشنبه هم تعطیل می شود. جزییات مهم از اخبار مدارس را ببینید.

خبر مهم برای مردم

 مدارس

فوری: براساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، دانشگاه‌ها و همه مقاطع تحصیلی استان‌ تهران به جز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه نیز در روزهای سه‌شنبه ۱۳ و چهارشنبه ۱۴ دی‌ غیرحضوری شد.

ملکی از غیرحضوری شدن مدارس و دانشگاه‌ها در ۲ روز آینده خبر داد و افزود: بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، دانشگاه‌ها و همه مقاطع تحصیلی استان‌ تهران به جز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۳و ۱۴دی‌ غیرحضوری شد.

عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از تداوم دورکاری کارمندان گروه‌های حساس خبر داد و گفت: براساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، دانشگاه‌ها و همه مقاطع تحصیلی استان‌ تهران به جز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه نیز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۳و ۱۴ دی‌ غیرحضوری شد.

عابد ملکی افزود: بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تصویب کارگروه اضطرار آلودکی هوا بخشی از کارمندان گروه‌های حساس از جمله خانم‌های باردار، کارمندان خانم که فرزند دبستانی و یا زیر ۶ سال سن دارند، کارمندانی که بالای ۵۰ سال سن دارند، کارمندانی که بیماری‌های قلبی، ریوی و تنفسی دارند و کارمندانی که بیماری دیابتی، رماتیسمی، دارای فشار خون بالا و کارمندان سرطانی در روز سه شنبه و چهارشنبه (۱۳ و ۱۴ دی) دورکار خواهند بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تصریح کرد: همه دستگاه‌های دولتی ملزم به اجرای این طرح هستند و در صورت اجرا نشدن آن به دیوان عدالت اداری معرفی خواهند شد.

طبق مصوبات این کارگروه، فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز ممنوع است و طی این ۲ روز نیز طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا می‌شود. مجوز روزانه ورود به محدود طرح ترافیک در این ۲ روز توسط شهرداری تهران صادر نمی‌شود، از شهروندان تقاضا می‌شود از تردد غیرضروری خودداری کنند.

اکنون شاخص آلودگی هوای تهران با میانگین ۱۶۵ در شرایط ناسالم قرار دارد همچنین ۲۸ ایستگاه در شرایط آلوده قرار دارد که از این تعداد، شرایط ۲۶ ایستگاه به رنگ قرمز و ۲ ایستگاه به رنگ بنفش درآمده است.

مدارس البرز فردا غیر حضوری شد

بازگشایی مدارس

مدارس البرز نیز روز سه شنبه تعطیل و به صورت غیر حضوری برگزار میشود

در هفته جاری مدارس تهران و البرز به دلیل انباشت آلاینده ها و آلودگی شدید هوا غیر حضوری شد و احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها نیز فردا در ۱۳ دی در تهران و البرز وجود دارد. اما تا این ساعت هنوز خبر تعطیلی منتشر نشده است.

هم اکنون تهران در شرایط آلودگی هوای شدید قرار دارد و در همین رابطه مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه تا اواخر وقت سه‌شنبه ۱۳ دی در کلان‌شهرها آلودگی هوا ادامه دارد، گفت: روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از جنوب‌غرب و غرب به کشور در نیمه غربی کشور به تدریج بارش برف و باران خواهیم داشت.

صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ با توجه به سکون نسبی جو تا اواخر وقت سه‌شنبه ۱۳ دی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت آلودگی هوا افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: روز آینده در تهران و کرج با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی افزایش شاخص آلودگی هوا کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای همه گروه‌ها و در صورت مهار نشدن منابع آلاینده در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌ توصیه می‌شود کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی،‌ مدیریت منابع آلاینده، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز و تردد‌نداشتن غیرضروری در دستور کار باشد.

ضیائیان افزود: روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از جنوب‌غرب و غرب به کشور در نیمه غربی کشور به تدریج بارش برف و باران خواهیم داشت.

وضعیت امتحانات

بر اساس این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم متوسطه و ایجاد سابقه تحصیلی برای ورود به آموزش عالی و ترمیم نمرات دروس نهایی شاخه‌های تحصیلی دی ماه ۱۴۰۱ و امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم داوطلبان آزاد، بزرگسالان، آموزش از راه دور و ارزشیابی جامع طبق برنامه اعلامی برگزار خواهد شد.

همچنین ارزشیابی و امتحانات داخلی نوبت دی ماه ۱۴۰۱ دوره‌های تحصیلی، در ایام آموزش غیر حضوری مدارس، برگزار نمی‌شود و زمان برگزاری امتحانات داخلی این ایام، توسط مدیر واحد آموزشی متعاقبا به اولیاء و دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.