کد خبر : 31917 / /
/

اجرای رتبه بندی معلمان به کجا رسید ؟ | آخرین وضعیت اجرای رتبه بندی معلمان

محمد وحیدی درباره رتبه‌بندی معلمان گفت: وزارت آموزش و پرورش مدعی است که احکام رتبه‌بندی معلمان را براساس رتبه یک صادر کرده است و برای صدور رتبه‌های بعد نیاز است تا گروه‌های ارزیاب باید نظر نهایی خود را بدهند که هنوز انجام نشده است.

اجرای رتبه بندی معلمان به کجا رسید ؟ | آخرین وضعیت اجرای رتبه بندی معلمان

وی افزود: سؤال ما از وزارت آموزش و پرورش این است که چرا هیئت‌های ممیزه کشوری تا کنون درباره صدور رتبه نهایی معلمان تشکیل نشده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره رتبه‌بندی معلمان مهرآفرین عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش می‌گوید، دستگاه‌های نظارتی ایراد گرفته‌اند و بر این اساس شروع رتبه‌بندی این معلمان را از اول مهر 1401 در نظر می‌گیرد.

وحیدی متذکر شد: وزارت آموزش و پرورش باید در اینباره از قانونگذار استعلام کند و نظر معاونت تقنین قوانین مجلس را بپرسد، اگر هم قانون ابهام داشته باشد در صحن علنی مجلس استفساریه می‌شود.
 

در حالی که پیش از این مسئولان وزارت آموزش و پرورش تاریخ‌های مختلفی را برای صدور احکام رتبه‌بندی معلمان اعلام کرده‌اند اما محقق نشده است، صادق ستاری‌فرد؛ سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در وعده‌ای دوباره امروز اعلام کرده است که از این ماه فرآیند تعیین رتبه قطعی و نهایی معلمان انجام خواهد شد و تاکنون 50 هزار نفر از همکاران توسط هیئت‌های ممیزه مناطق تعیین رتبه‌ شده‌اند.

همچنین امروز سؤال ملی محمد وحیدی؛ نماینده بجنورد و تعداد دیگری از نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش در خصوص بی‌توجهی به اجرای کامل قانون رتبه‌بندی معلمان در مجلس اعلام وصول شد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.