کد خبر : 31907 / /
/

شرط حضور اینترنت استارلینک در ایران

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شرایط حضور اینترنت ماهواره‌ای استارلینک شرکت اسپیس‌ایکس توضیحاتی را ارائه کرد.

شرط حضور اینترنت استارلینک در ایران

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سه هزار روستا هنوز به اینترنت متصل نیستند که از طریق اینترنت ماهواره‌ای می‌توان آنها را به اینترنت متصل کرد، گفت: «ما از فعال شدن اپرتوارهایی که اینترنت را به شکل ماهواره‌ای ارائه می‌دهند استقبال می‌کنیم، مشروط بر اینکه قواعد سرزمینی (landing right) ما را بپذیرند.»

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «ما از فعال شدن اپرتوارهایی که اینترنت را به شکل ماهواره‌ای ارائه می‌دهند استقبال می‌کنیم، مشروط بر اینکه قواعد سرزمینی (landing right) ما را بپذیرند. هم اکنون هم  اپراتورهایی هستند که از اینترنت ماهواره‌ای برای فعال شدن اینترنت در روستا خدمات می‌دهند.»

او خاطرنشان کرد: «سه هزار روستا هنوز به اینترنت متصل نیستند که با این اقدام می‌توان آنها را به اینترنت متصل کرد.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: «در مدت اخیر، مصرف ترافیک بین‌المللی اپراتورها کاهش یافته، اما با توجه به استفاده روز افزون کاربران از سکوهای داخلی مجموع ترافیک داخل و بین‌الملل کشور نسبت به پیش از محدودیت‌ها افزایش یافته است. محل درآمد اپراتورها هم فقط ترافیک بین‌الملل نیست، بلکه از محل تماس‌های صوتی و ترافیک داخل هم درآمد دارند.»/همشهری آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.