کد خبر : 31057 / /
/

کروناویروس|کرونا|زمان پایان کرونا

هشدار خیلی مهم به مردم؛ اعلام وضعیت قرمز | ویروس جدید زمستانی در کمین مردم

ابتلا به ویروس کرونا در جهان وارد شرایط عجیبی شده است و از آنجا که این ویروس مدام در حال تغییر است خبرهایی درباره نوع جدید کرونا به نام کرونای زمستانی شنیده می شود.

حجم ویدیو: 4.72M | مدت زمان ویدیو: 00:00:24

جهان طی هفته های اخیر شرایط غیر قابل اطمینانی را از نظر همه گیری کرونا پشت سر می گذارد. از یک سو در برخی کشورهای جهان شاهد کاهش موارد ابتلا به این بیماری هستیم و از سوی دیگر برخی کشورها با موج جدید کووید ۱۹ مواجه شده اند.

علی رغم کاهش موارد روزانه ابتلا به کووید-۱۹، کارشناسان هشدار داده ‌اند: با ورود جهان به فصل زمستان، باید ‌توان انتظار شیوع دیگری از این ویروس را داشت. سازمان جهانی بهداشت در نشست خبری اخیر خود اعلام کرد: برخی از کشورهای پرخطر که همچنان شاهد موارد روزانه ابتلا به ویروس کرونا هستند، ممکن است به دلیل جهش‌های شدید این ویروس، مجدداً موارد ابتلا را تجربه کنند. در این میان به نظر می رسد،فصل زمستان پیش رو با نوع متفاوتی از کرونا همراه باشد که برخی گزارش ها از آن با عنوان کرونای زمستانی یاد کرده اند.

نباید فراموش کرد: ویروس کرونا دائما در حال جهش است و این رفتار انواع جدیدی از ویروس را با ویژگی های جدید و مهمتر از همه علائم جدید به ارمغان می آورد. در یک مطالعه اخیر، کارشناسان اعلام کرده اند که علامت اصلی سویه های جدید کرونا دیگر گلودرد یا سرفه نیست، بلکه تب است.

بر اساس داده های محققان بریتانیایی، بیشتر موارد ثبت شده کرونا طی هفته های اخیر در این کشور توسط سویه های Omicron BA.۲ ایجاد می شود و بیش از ۲۰۰ بیمار گفته اند که یکی از علائمی که بر عفونت آن ها غالب است تب همراه با لرز است. جدای از این علامت ذکر شده در بالا که حتی یک فرد کاملاً واکسینه شده نیز ممکن است دچار آن شود، در اینجا برخی از علائم رایج عفونت ویروس کرونا در زمستان امسال معرفی می شود:

سرفه های مداوم
مشکل تنفس
گلو درد
آبریزش بینی
سردرد
ناراحتی قفسه سینه
خستگی
از دست دادن بویایی و چشایی
حالت تهوع
اسهال

گفتنی است برای حفظ عوارض مرتبط با عفونت ویروسی، درک علائم مختلفی که می تواند این مشکلات را ایجاد کند، مهم است.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.