کد خبر : 29894 / /
/

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درخصوص انباشت آلاینده‌ها در پایتخت هشدار داد و از مردم خواست از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار زرد آلودگی هوا در استان تهران گفت : طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی از صبح امروز پنجشنبه ۳ آذر تا اواخر فردا جمعه ۴ آذر برای استان تهران انباشت آلاینده‌ها پیش بینی شده است.­صدور هشدار زرد هواشناسی در استان تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به افزایش شاخص‌های آلودگی جو و کاهش کیفیت هوا گفت:زمانی که شاخص آلاینده‌ها به مرز هشدار می‌رسد قرار گرفتن در هوای آلوده برای تمامی گروه‌های سنی و افراد خطرناک است.

حامد یزدی مهر افزود: اکنون کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس است و در صورت مهار نشدن منابع آلاینده، در بعضی ساعت‌ها، شاخص کیفیت هوا درحد ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار می‌گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران با اشاره به احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس و همچنین تشدید بیماری‌های قلبی-ریوی در هوای آلوده، از این افراد خواست در منازل بمانند و از تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.

حامد یزدی مهر در ادامه با تاکید بر اینکه مایعات به ویژه مصرف شیر کمک می‌کند، آلاینده‌ها آسیب کمتری به بدن بزنند، افزود: به همه افراد توصیه می‌شود از فعالیت شدید ورزشی خودداری و از ماسک استفاده کنند./رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.