کد خبر : 29263 / /
/

آناهیتا نعمتی | آناهیتا نعمتی بازیگر | آناهیتا نعمتی طلاق

آناهیتا نعمتی بازیگر جوان ایرانی است که مدتهاست کم کار شده و فیلم و سریالی بازی نکرده است. روز گذشته باخبر شدیم که متاسفانه پدر آنا نعمتی فوت شده است.

آناهیتا نعمتی معروف به آنا نعمتی بازیگر ایرانی است. آناهیتا نعمتی متولد 20 تیر سال 1356 در شهر شاهرود است. آناهیتا نعمتی هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است. پدر آناهیتا نعمتی مهندس و مادرش کارمند است. آخرین خبر های مربوط به آناهیتا نعمتی را در سایت خبر آزاد بخوانید.

آنا نعمتی

او یک خواهر دارد و یک برادر به نام آرین دارد که 13 از خودش کوچکتر است. در دوران مدرسه دختری شیطون و همچنین درس خوان بود و او بدترین نمره ای که در مدرسه را گرفته را هیچ وقت فراموش نمی کند که نمره یک در فیزیک بود. این نمره به دلیل شیطنت های زیاد بود که باعث دبیر فیزیک به او یک دهد!

نخستین تجربه بازیگری و بازی آناهیتا نعمتی در تئاتر

آناهیتا نعمتی بازی در تئاتر را در سال 1372 و با بازی در تنبورنوازان (هادی مرزبان) آغاز کرد.

نخستین سریال  آناهیتا نعمتی

وی با بازی در مجموعه تلویزیونی دبیرستان خضراء (اکبر خواجویی) در سال 1374 به دنیای بازیگری معرفی شد.

نخستین فیلم آناهیتا نعمتی

او بازی در سینما را از سال 1375 شروع کرد. او دوره های بازیگری را زیر نظر حمید سمندریان گذراند و برای نخستین بار در نقش کوتاهی در فیلم هیوا به کارگردانی رسول ملاقلی پور در سال 1375 ایفای نقش کرد.

او بازی در سریال مسافر به شهرت رسید.

آناهیتا نعمتی

بازی آناهیتا نعمتی در نقش های سخت

او تا قبل از باری در فیلم پارک وی به کارگردانی فریدون جیرانی در سال 1385 در سینما با نقش های دیگری مطرح شده بود، ولی پس بازی در این فیلم نشان داد که می تواند در نقش های سخت تر هم بازی کند.

او در فیلم زن دوم به کارگردانی سیروس الوند یکی از نقش های اصلی را به عهده داشت و در سکانسی، جایی که از بهرام با بازی محمدرضا فروتن می خواهد که به او فرصت دهد، به یاد ماندنی شد.

این بازیگر با فیلم یکی می خواد باهات حرف بزنده و ایفای نقش یک مادر شکست خورده، وارد مرحله جدیدی از بازیگری شد که تحسین منتقدین را در پی داشت و بعد از آن، با بازی درد تئاتر و همین طور، نقش آفرینی در فیلم های انارهای نارس، ماحی و عصر یخبندان، سعی کرد تا گزیده کار باشد و بیشتر، برای ایفای نقش های خوب و متفاوت صبر کند.

ازدواج آناهیتا نعمتی با ابوالفضل پورعرب و طلاق

همسر سابق او ابوالفضل پورعرب است که حاصل ازدواج آنها یک دختر است.  نام دختر آنها رایکا است.

آنا نعمتی در مورد دخترش می گوید :

خیلی خوشحالم که رایکا را دارم و خوشحالم که با سن و سال کم او را به دنیا آورده ام، چون الان خیلی با هم دوست هستیم. همیشه به خودم می گویم ای کاش در 17-18 سالگی به دنیا می آوردمش. رایکا انگیزه ی زندگی، کار کردن، موفقیت، پیشرفت و ساختن من است. بسیار دختر باهوشی است و منتقد کارهای من. یکی از دلایلی که بعضی از فیلم ها را بازی نکردم رایکا بود.چند تا از کارهای من را دید و گفت خجالت نمی کشی اینها را بازی کرده ای؟ این چه بازی است کردی؟ (می خندد) ولی خیلی جاها آمده و تئاترهایم را دیده و تشویقم هم کرده. خیلی بیشتر از سن اش می فهمد.

آناهیتا نعمتی

دلیل تغییر اسم آناهیتا نعمتی

آنا نعمتی در اصل نامش آناهیتا است که او در این مورد می گوید :

دلیلش تشابه اسمی با خانم آناهیتا همتی بود که قبل از من و در سال 1372 وارد این عرصه شده بود، در حالی که من سال 76 وارد سینما شدم. خب خانم همتی قدیمیتر از من بود. اسمشان هم جا افتاده بود و شناخته شده بودند. سه – چهار سال اولی که وارد این عرصه شدم، اغلب مصاحبه هایی که از من چاپ میشد، اطلاعات غلط داشت! در حقیقت اطلاعات خانم همتی جای من نوشته میشد! از سال تولد بگیرید تا اطلاعات فیلمها و سریالها. و همینطور عکس! حتی گاهی در تیتراژها هم این اشتباه پیش می آمد. به همین خاطر احساس کردم که باید یک تفاوتی ایجاد شود. از فیلم «پارک وی» به بعد بود که تصمیم گرفتم اسمم را به آنا تغییر دهم.

کلاس های هالیوود آناهیتا نعمتی

او در سال 1390 پس از بازی در فیلم یکی ماخود باهات حرف بزنه، حدود 2 ماه سفری به آمریکا داشت و در فستیوال فیلم نور شرکت کرد. در آنجا به کلاس های هالیوود اکتینگ استلا ادلر رفت و شیوه بازیگری خاص و متفاوت تری از چیزهایی که در ایران آموخته بود را تجربه کرد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.