کد خبر : 28733 / /
/

جدول زمان‌بندی کنکور ۱۴۰۲ بر اساس دو نوبت برگزاری آزمون دروس اختصاصی منتشر شد.

کنکور ۱۴۰۲ با ۴ تغییر مهم ۲ بار برگزاری در سال، حذف زیرگروه ها، تاثیر قطعی ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی و حذف دروس عمومی از کنکور برگزار می شود.

براساس مصوبات جدید، کنکور سراسری فقط برای دروس اختصاصی و دوبار در سال برگزار می‌شود و نتیجه هر نوبت آزمون حداکثر ۲ سال اعتبار دارد.

 همچنین پذیرش دانشجو برای ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی یک بار در سال خواهد بود.
 
جدول زمان بندی ثبت نام و اعلام نتایج کنکور سراسری به شرح زیر می باشد.
 
مرحله زمان انجام توضیحات
ثبت نام نوبت اول: ۸ تا ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱  
نوبت دوم: ۱۵ تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۲
مشاهده، کنترل و ویرایش اطلاعات ثبت نامی نوبت اول: ۸ تا ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ بعد از ثبت نام: داوطلبان تا آخر مهلت ثبت نام می توانند اطلاعاتی را که وارد کرده اند ویرایش کنند.
نوبت دوم: ۱۵ تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۲
دریافت کارت ورود به جلسه (نوبت اول) از سه شنبه ۲۷ دی تا پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ اطلاعات تکمیلی در سایت سازمان سنجش و نشریه پیک سنجش (۱۹ دی ۱۴۰۱) اعلام می شود.
برگزاری آزمون سراسری (نوبت اول) پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ و جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ زمان دقیق آزمون هر یک از گروه های آزمایشی در اطلاعیه ۱۹ دی ماه ۱۴۰۱ اعلام می شود.
اعلام نمرات خام و نمره کل آزمون اختصاصی (نوبت اول) نیمه اول اسفندماه ۱۴۰۱  
برگزاری آزمون سراسری (نوبت دوم) چهارشنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۲ و پنجشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ زمان دقیق آزمون هر یک از گروه های آزمایشی در اطلاعیه ۵ تیرماه ۱۴۰۲ اعلام می شود.
اعلام نمرات خام و نمره کل آزمون اختصاصی (نوبت دوم) نیمه دوم مرداد ماه ۱۴۰۲  
ارائه کارنامه نهایی و انتخاب رشته نیمه دوم مردادماه ۱۴۰۲ داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در مهلت اعلام شده و براساس ظرفیت های اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته، رشته های مورد علاقه خود را به صورت اینترنتی انتخاب می کنند.
اعلام نتیجه نهایی و بارگذاری کارنامه نتایج در سایت سازمان سنجش نیمه دوم شهریور ماه ۱۴۰۲
منبع: مهر
copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.