کد خبر : 28623 / /
/

قیمت مرغ | قیمت تخم مرغ | قیمت انواع مرغ در بازار

قیمت مرغ امروز یکشنبه ۸ آبان ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. قیمت مرغ منجمد در ۴۵هزار تومان است.

قیمت مرغ در ۸ آبان ۱۴۰۱ به شرح زیر است (قیمت‌ها به تومان از سایت تحلیل بازار):

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۸۴,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۹۰,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۹۹,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۹۸,۴۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۹۵,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۸۸,۰۰۰

بال کبابی ساده – بدون نوک بال

۶۷,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۴۴,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۵۹,۰۰۰

فیله مرغ

۱۲۵,۷۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۲۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۱۱۰,۲۰۰

جوجه چینی

جوجه کباب بی‌استخوان و بدون بازو ساده

۱۱۲,۲۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

مرغ کنتاکی

دل مرغ پاک کرده

۱۹,۰۰۰

جگر مرغ

۱۸,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۹,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۱۱۰,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۶۸,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه (بسته ۱۰۰۰گرمی)

۹۹,۰۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی)

مرغ کامل تازه، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی)

۵۷,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته‌بندی بشقابی

تخم‌مرغ بسته‌بندی ۱۵ عددی بسته‌بندی

۴۵,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۲۰ عددی بسته‌بندی

۴۲,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۹ عددی بسته‌بندی

۲۵,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۶ عددی بسته‌بندی

۱۹,۹۰۰

قیمت مرغ منجمد

به نقل از تحلیل بازار، شرکت پشتیبانی امور دام از توزیع روزانه هزار تن مرغ منجد در بازار به قیمت هر کیلوگرم ۴۵هزار تومان خبر داد.

محمد جعفری، معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه توزیع مرغ گرم طبق روال در حال انجام است، اظهار کرد: توزیع مرغ منجمد نیز به میزان هزار تن در روز انجام می‌شود و در صورت نیاز، این رقم قابل افزایش است.

جعفری قیمت مرغ منجد را هر کیلوگرم ۴۵هزار تومان عنوان کرد و گفت: در صورتی که بازار کشش بیشتری داشته باشد، امکان توزیع بیشتر نیز وجود دارد.

وی افزود: مرغ منجمد از طریق مباشری و روش سنتی قبلی، همچنین از طریق سامانه ستکاوا به خرده‌فروشان عرضه می‌شود.

به گفته حسین اعرابی، معاون سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران، قیمت مرغ گرم در میادین میوه و تره‌بار، ۶۰هزار و ۶۰۰تومان است.

تشریح وضعیت تولید مرغ در ایران

به نقل از تحلیل بازار، دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره ای گوشت مرغ کشور با بیان اینکه کشورمان یکی از قطب‌های تولید گوشت مرغ در جهان است، اظهار کرد: مکانیزم عرضه و تقاضای مرغ دارای سیستم منحصر به خود است و آن‌گونه که در صحبت‌ها به سادگی تشریح می‌شود، نیست.

رضا مبصری با تأکید بر اینکه هم‌اکنون در کشور سه عامل نهاده کافی، زیرساخت و تکنولوژی تولید وجود دارد، ادامه داد: کشور ما توان تولید سالانه بیش از سه میلیون تن گوشت مرغ را دارد به همین دلیل کمبود این کالا در بازار منطقی نیست ازین رو باید دلیل کمبود مرغ در بازار به شکل کامل بررسی شود.

مبصری با بیان اینکه مرغدار به دلایلی برای تولید ذی‌نفع نیست، افزود: تولیدکننده باید اطمینان خاطر داشته باشد که زیر ساطور قیمت‌گذاری نمی‌رود و متضرر نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه نباید ظرفیت‌های اقتصادی کشور و زیرساخت‌ها به همراه نیروی کار و اشتغال بلااستفاده بماند، خاطر نشان کرد: کشاورزی در اقتصاد ایران با احتساب فروش نفت هفت درصد و بدون آن ۱۱درصد نقش دارد.

مشکلات قیمت‌گذاری دستوری

دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ کشور اضافه کرد: این آمار در حالی انتشار یافته که نقش کشاورزی در اشتغال کشور ۱۸درصد عنوان شده است.

رضا مبصری با بیان اینکه ادامه روند قیمت‌گذاری دستوری منجر به زیان تولیدکننده و کاهش شدید اشتغال می‌شود، تصریح کرد: دولت در طرح حذف ارز ۴۲۰۰تومانی مقرر کرده بود که بخش تقاضا را تقویت می‌کند.

مبصری کاهش تقاضا را عاملی بر کاهش تولید برشمرد و با بیان اینکه در تعریف تقاضا موفق نبودیم، گفت: یارانه پرداختی دولت برای تقاضای کل «بخش عمومی» نباید توسط خریدار منحرف و در بخش دیگری مصرف شود.

وی درخصوص تقاضای «بخش دولتی» عنوان کرد: تقاضای دولتی به اشکال مختلف از قبیل خرید ذخیره‌ای، سبد کالا، مصارف نظامی و پادگان‌ها و سایر موارد می‌تواند تولید مرغ را تحت پوشش قرار دهد، اما ظرفیت سردخانه‌های کشور و توانایی مالی دولت مانع خرید زیاد است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ کشور صادرات را سومین عامل افزایش تولید در کشور دانست و افزود: صادارت مرغ از ابتدای سال جاری تاکنون سه بار با ایجاد موانع دچار ممنوعیت شده که عاملی دیگر بر کاهش تولید است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.